Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Chcete zažít nejlepší sex? Pořiďte si kamaráda s výhodami

Redakce

Redakce

16. 12. 2021

Pokud věnujete spoustu času své kariéře, koníčkům, anebo se zkrátka nechcete vázat, najděte si přítele s výhodami. Vztahy friends with benefits jsou stále více oblíbené mezi mladými lidmi. Může ale vůbec takový vztah fungovat? A jak dlouho? Poradíme, jak na to a můžete si přečíst i příběhy žen v naší anketě.

Pro koho je přátelství s výhodami vhodné?

Přátelství s výhodami je vztah, který nejčastěji vyhledávají mladí lidé mezi 20 a 30 lety, kteří se ještě necítí připraveni na svazující partnerský život, anebo naopak lidé po rozvodu či rozchodu, kteří nyní zrovna o žádný hlubší vztah nestojí, jen jim chybí trocha toho sexuálního zpestření, pobavení, odreagování a něžností.

V takovém vztahu nemůžete hledat opravdovou lásku ani moc romantiky, přesto je ale prostý sex někdy výhodnější a jednodušší, než uměle udržovaný vážný vztah. Možná proto se již několik kamarádů dokázalo domluvit na tomto moderním pojetí vztahu.

Navíc vám odpadnou dlouhé hodiny strávené na seznamkách a rizika schůzek s muži pochybného původu.

Najděte sexuálního boha mezi přáteli

Jestliže máte jasno, že se nikde nechcete příliš vázat, první otázka se hned nabízí. Jak najít stejně přemýšlejícího muže? Kamarád s výhodami by měl být muž, kterého již delší dobu dobře znáte.

Víte, kolik má času, co je pro něj prioritní, a hlavně víte, že také nečeká žádné romantické zázraky. A hlavně, chemie mezi vámi musí proudit odjakživa.

Pravidelný sex jen s jedním člověkem, který na tom bude podobně, vám také pomůže snížit riziko nakažení pohlavními chorobami. Určitě ale myslete na dostatečnou ochranu, jak před nemocemi, tak před nechtěným těhotenstvím. Vždy je lepší najít si někoho, s kým si rozumíte, kdo je poblíž a s kým vám to v posteli skvěle funguje. A to dlouhodobě.

Proč si najít kamaráda s výhodami?

Po kamarádovi s výhodami můžete zatoužit tehdy, když jste dlouho sama a stále nemůžete zakotvit v tom pravém vztahu s vysněným partnerem, anebo se necítíte na to se vázat po předchozím ošklivém rozchodu. Kamarád s výhodami se vyplatí, pokud je mezi vámi jak vzájemná přitažlivost, tak i určité pouto důvěrného přátelství. Nikdo nemusí nic vědět a nikomu do toho nic není, můžete se domluvit na pravidelném setkávání a užívat si chvíle rozkoše. Výhodou je i to, že to oba vidíte stejně a necítíte se na vážnější vztah, který třeba díky větším rozdílnostem v zájmech, povaze či životním stylu ani ve vašem případě nepřipadá v úvahu.

Tím, že je váš vztah oproštěn od závazků a očekávání, můžete si ponechat spoustu svobody, po druhém nic nechtít, říkat si věci narovinu a na nic si nehrát, nic nepředstírat. Kamarádské vztahy s výhodami bývají velmi upřímné a opravdové, bez pocitu žárlivosti, přivlastňování či snahy se tomu druhému zalíbit. Kamarád s výhodami by zároveň měl být člověk, kterému věříte a na kterého se můžete spolehnout. Měl by to být někdo, s nímž se cítíte dobře a v bezpečí. Vztah může být pohodový a dlouhodobý, nemusíte mít obavy jako u sexu naslepo.

Rozhodující je první sex

Postelový přítel může vzniknout náhodou, z jednoho sexu na jednu noc. Oba si po té noci totiž uvědomíte, že společný sex je velmi dobrý, a tudíž byste ono noční tornádo rádi zažili znovu.

Je ale důležité, ještě před započetím dlouhodobějšího sexuálního maratonu, vyřknout jasně a zřetelně pár pravidel. Žádná láska, ani z jedné strany. Důležitá je také naprostá upřímnost. Pokud s takovým vztahem bude chtít jeden skončit, dá jasně své rozhodnutí najevo.

Nastavte si jasná pravidla

Jedna z nejdůležitějších věcí, se kterou můžete předejít zbytečným nepříjemnostem, je diskrétnost. Oba byste měli vědět, komu své noční historky vyprávíte a zda se vaše uspořádání přátelství nedostává k lidem, kteří by o něm vědět neměli.

Pokud si ale ujasníte základní pravidla a dokážete je respektovat, může vám takové přátelství vydržet dlouho. Nejvíce ztroskotaných postelových přátelství je z důvodu zamilovanosti, ať do svého protějšku nebo do cizího nápadníka. Ale to, že láska mění vše, víme už z pohádek a romantických filmů.

Rozhodně tedy platí, že do kamaráda, s nímž jenom spíše, se nemůžete doopravdy zamilovat, chtít s ním plánovat svou budoucnost a doufat, že on to časem bude cítit podobně a že se i kvůli vám třeba změní. Takhle to fungovat nemůže. Jakmile něco takového hrozí z jedné či druhé strany, je vždy lepší vztah ukončit. Samozřejmě počáteční zalíbenost a chvilková zamilovanost i těšení se na společné chvíle tam být musí, jinak by to snad bylo zcela proti přírodě.

Kamarádství s výhodami je spíše iluze něčeho, co tak nedopadne

Praxe ale ukazuje, že kamarádství s výhodami obvykle nekončí tak, jak si to lidé hezky vysnili. Aby se nikdo nezamiloval, to se obvykle opravdu nestává, anebo jen v málo případech. Většinou se lidé jednostranně zamilují a tyto vztahy pak končí všelijak, anebo se zamilují oba, takže takové prvopočáteční přátelství s výhodami může klidně skončit i svatbou a narozením potomka. Ono totiž když jde o sex dlouhodobě, většinou nezůstane jen u něj…

Anketa: Zažila jste někdy přátelství s výhodami a jak tento vztah skončil?

Měla jsem kamaráda s výhodami a vždycky se to podělalo. Vždy jeden z nás začal chtít po pár týdnech nebo měsících víc a pak už to šlo do kytek. Obvykle to byl někdo z mé blízkosti, kamarád, kolega z práce, se kterým jsem se znala delší dobu. Aktuálně by mi tenhle způsob vyhovoval nejvíc, ale nějak nemůžu narazit na chlapa, co by to vnímal stejně a se kterým by ta chemie fungovala… (Radka, 36 let)

Kamarádství s výhodami jsem zažila několikrát. Prostě se to tak nějak sešlo kvůli sexu. Výhodou byl vztah se sousedem, ale skončilo to špatně, a to právě proto, že to byl soused. A ještě ke všemu ženatý… (Aneta, 38 let)

Kamarádství s výhodami si pamatuji z mládí. Jako nezkušená holka jsem čerpala mnohé výhody od staršího a váženého muže, který mě přivedl do společnosti a ledacos naučil. Takže ty výhody nebyly jenom sexuálního charakteru, to spíše pro něj…Pro mě bylo výhodou něco úplně jiného… (Lada, 52 let)

O kamarádství s výhodami se nechci vůbec bavit

O kamarádství s výhodami se nechci vůbec bavit. Je to úplná blbost a nikdy to nekončí dobře. Zatímco já jsem byla zamilovaná až po uši a čekala jsem, že si mě jednou vezme a budeme mít dítě, on si jen užíval a šlo mu o sex. Samozřejmě, že žádná taková sexuální dohoda neexistovala, ale špatně jsme se pochopili. Jemu nedošlo, že jsem tak zamilovaná a je pravda, že na začátku mi to jasně řekl, ale já jsem to nechtěla slyšet a stavěla jsem si vzdušné zámky. Takže to byl spíše jednostranný vztah, která on milostivě ukončil ve chvíli, když viděl, že čekám něco, co mi on nemůže dát… (Petra, 31 let)

Za kamarádství s výhodami považuji každý vztah, který trvá tak dva až tři měsíce a odehrává se převážně v posteli. Potom obvykle skončí. Je to v podstatě milenecký vztah, který ale nemá žádnou budoucnost, počáteční zamilovanost rychle vyprchá a je fajn, když to, že se scházíte, nikdo neví a nikdo z vašich přátel neřeší. Jeden takový můj vztah začal sexem na jednu noc, který byl tak super, že jsme se začali scházet opakovaně dál. Ale to, že to bude jen o sexu jsme si neřekli, prostě to tak vyplynulo. A samozřejmě si myslím, že jsme aspoň trochu do sebe zamilovaní byli, než to úplně vyprchalo a chtěli jsme od vztahu víc, takže jsme se rozhodli hledat jinde… (Eva, 27 let)

Zažila jsem ukázkové kamarádství s výhodami. Nějakou dobu jsme se už znali a měli jsme společné přátele. Oba jsme byli single, potkali jsme se na jedné party, slovo dalo slovo a řekli jsme si, že se budeme jednou týdně scházet a nebudeme po sobě nic jiného chtít, že nám vyhovuje naše svoboda. Tento vztah trval asi 5 měsíců, pak se to začalo řešit, nakonec jsme po půl roce oznámili přátelům, že jsme spolu a za dalšího půl roku už jsem byla těhotná. Bohužel dneska už spolu dávno nejsme, myslím, že to byla nějaká snaha žít jako ostatní, tikaly mi biologické hodiny a chtěla jsem s někým být. On si ale ponechal svou původní nezávislost a rodině se moc nevěnoval, tak to prostě skončilo rozchodem. A mně zůstalo z takového vztahu dítě… (Iveta, 40 let)

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Chcete zažít nejlepší sex? Pořiďte si kamaráda s výhodami