Menu
WomanOnly
Krása

Chloupky v obličeji: jak se jich rychle, účinně a šetrně zbavit?

Redakce

Redakce

9. 10. 2017

Jemné chloupky v obličeji má naprosto každý. Jsou odlišné pouze svou délkou, zabarvením a hustotou. Lidé se světlejší pletí mají chloupky obvykle nenápadné a takřka neviditelné, takže je ani nenapadne, že by je chtěli odstraňovat. Některé tmavší typy už ale důvod mít mohou. Zejména ženy se často viditelným ochlupením na obličeji trápí a hledají způsoby, jak se ho zbavit.

Ženy asi nejvíce trápí chloupky nad horním rtem, na bradě, ale i na čele, v okolí očí či obočí. Toto jsou zároveň i dost citlivé partie a vyžadují šetrný přístup.

Odstraňovat chloupky na obličeji lze různými způsoby. Rozhodně ale nedoporučujeme zkoušet to pomocí holicího strojku. Tím se chloupky pouze zkrátí, ale neodstraní i s kořínkem. Naopak je podpořen jejich růst, jsou silnější a viditelnější.

Jaké jsou nejčastěji používané metody pro odstraňování chloupků?

1. Pomocí pinzety

Pinzeta je osvědčenou klasikou, kterou používá stále mnoho žen. Malý pomocníček stojí pár korun, na mírnou bolest si rychle zvyknete a na menší plochy (např. obočí) bohatě stačí. Pinzeta musí být vždy čistá a používaná šetrně.

2. Depilační pásky

Depilační pásek se speciálním voskem stačí jednoduše přiložit a strhnout. Nic složitého, ale dost bolestivého. Hladka pokožka vydrží přibližně čtyři týdny a poté je nutné proceduru opakovat.

3. Laserová epilace

Laser je velmi efektivní technika, která spočívá v rovnoměrném ozáření laserovým světlem. To zničí pigmentovou zárodečnou část chloupků, jeho rozpad a vypadnutí. Procedura není takřka vůbec bolestivá, ale je nutné ji několikrát opakovat a není právě levná.

4. Epilace pomocí IPL

I tato metoda pracuje na principu světla, které ale pracuje v širším spektru frekvencí a dokáže odstranit i velmi světlé nebo tenké chloupky oproti laseru, který světlé chloupky odstranit nedokáže. IPL je velmi vhodné právě pro citlivou pokožku obličeje. I zde si ale poměrně dost připlatíte, protože se musí několikrát opakovat, aby došlo skutečně k trvalému odstranění nežádoucího ochlupení.

5. Domácí epilace pomocí přístrojů

Zbavit se chloupků v obličeji můžete i pomocí přístrojů pro domácí použití. Oproti pinzetě nebo páskám s voskem jsou mnohem efektivnější, rychlejší a pohodlnější. Rychle odstraníte chloupky na velké ploše. Pokud budete zvažovat jeho koupi, rozhodně vybírejte kvalitní a ověřenou značku. Počáteční investice se vám brzy vrátí v podobě hladké a krásné pokožky.

V tomto směru jsou velmi kvalitní a ověřené přístroje značky Braun. Mezi jejich nejpřesnější a nejkvalitnější patří model Silk-épil 9 SkinSpa9-969V Wet&Dry Beauty. Dokáže odstranit velmi krátké chloupky a účinně snížit jeich zarůstání. Může si užívat až čtyři týdny hladké a jemné pokožky od hlavy k patě. Navíc je vodotěsný, takže ho lze použít i v teplé vodě pro větší komfort, menší bolest a zamezení podráždění.

1-silk-epil-9-skinspa-9-969v-witb

 

Jedná se o první epilátor na obličej se systémem čistících kartáčků na světě. Díky širší hlavici navíc dokáže odstranit mnohem více chloupků na jeden tah. Pulzující vibrace zajistí extra jemnou epilaci a vás nic nebude bolet. Speciální kartáček na obličej s 10 000 jemnými štětinkami odstraňuje mrtvé kožní buňky a pomáhá regenerovat pokožku.

Podle svých potřeb můžete volit rychlost epilace od mimořádně šetrné pro obzvlášť důkladnou. Je možné i bezdrátové použití a po jedné hodině nabíjení získáte 40 minut provozu bez drátů.

Výkyvná hlava se dokáže velmi dobře přizpůsobit každému zákoutí vašeho těla. Používání je tedy velmi pohodlné a důkladné.

Buďte půvabná v každém okamžiku a užívejte si dokonalou jemnou a hladkou pokožku po dlouhé týdny.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Chloupky v obličeji: jak se jich rychle, účinně a šetrně zbavit?