Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Chraňte sebe i své děti před komáry a klíšťaty. Repelent Phyteneo Insect guard

Co je repelent? Repelent je chemická látka, která po nastříkání na pokožku nebo na oděv vytváří ochrannou bariéru, která brání tomu, aby hmyz člověka cítil. Díky tomu představují repelenty bezpečný a efektivní způsob, jak zabránit onemocněním, která hmyz přenáší.

Je potřeba si uvědomit, že repelenty hmyz nezabíjejí, jen odpuzují. Účinné jsou pouze v blízkosti ošetřeného povrchu. Délka působení je různá, záleží především na koncentraci účinné látky.

Je možné používat repelent a opalovací krém ve stejnou dobu?

Výskyt komárů a klíšťat je nejvyšší během letních prázdnin. Proto mnoho rodičů často řeší otázku, jestli je možné repelent proti hmyzu použít ve stejnou dobu jako opalovací krémy. Použití obou přípravků je samozřejmě možné, vhodnější je ale samozřejmě nejdříve aplikovat opalovací krém a až poté nanést repelent proti hmyzu.

Mohou repelenty proti hmyzu používat děti?

O vhodnosti repelentu pro děti se vždy dočtete na jeho obalu. Rozhodně je ale nelze používat u dětí mladších 2 měsíců. Repelent Phyteneo Insect guard, který obsahuje účinnou a přitom netoxickou látku IR3535 je vhodný pro děti od 1 roku.

Repelent proti hmyzu se na dětskou pokožku neaplikuje přímím rozprašováním. Dospělí si nejdříve nanesou repelent na své ruce a poté ho vetřou na pokožku dítěte. Opatrnost je pak třeba věnovat především místům okolo očí a úst. Repelent se nenanáší na porušenou či podrážděnou pokožku ani pod oblečení. Po návratu z místa s výskytem hmyzu je potřeba ošetřená místa na pokožce důkladně umýt mýdlem a vodou.

repelent Phyteneo Insect guard komáři

V případě dodržení standardních bezpečnostních pravidel a návodu k použití mohou repelenty proti hmyzu bez obav používat také těhotné a kojící ženy.

Repelenty proti hmyzu je potřeba udržovat mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Které jsou nejpoužívanější repelentní látky?

Při výběru repelentu by rodiče měli brát v úvahu doba strávená v prostředí s výskytem lezoucího či létajícího hmyzu a také míra rizika komáry a klíšťaty přenášených nemocí. Pozornost by se měla věnovat také použité chemické látce, která je v repelentu použita.

Nejčastěji používanou látkou je DEET, který je velmi účinný proti komárům i proti klíšťatům. Tato látka ale může vyvolat podráždění očí nebo dokonce i neurologické poškození (při intenzivních dávkách). Navíc vydává zřetelný zápach a dokonce může poškodit i plast nebo oblečení.

Jako netoxický ekvivalent látky DEET se proto často používá repelentní látka IR3535, která je bez zápachu a při kontaktu s očima nepůsobí dráždivě. Může sice rozpustit nebo poškodit plasty, ale jinak nepředstavuje žádná jiná bezpečností rizika. Proto jsou repelenty obsahující tuto látku vhodné i u dětí. Látku IR3535 obsahuje také repelent Insect gauard.

Repelent Insect guard

Repelent Phyteneo Insect guard proti klíšťatům a komárům obsahuje chemickou látku IR 3535 v koncentraci 30 %, díky čemuž se tento repelent může pochlubit vysokou účinností srovnatelnou s účinky nejpoužívanější látky DEET. Látka IR3535 je velmi bezpečná, všechny významné národní autority ji považují za prakticky netoxickou látku. Je tak vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti už od 1 roku. Jedná se o jemnou formulaci, u které nebyly použity parfémy, barviva ani konzervanty. Navíc po nastříkání na pokožku nezanechává mastný pocit.

Hledáte-li účinný a přitom bezpečný repelent proti lezoucímu a létajícímu hmyzu, žádejte v lékárně Phyteneo Insect guard.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Chraňte sebe i své děti před komáry a klíšťaty. Repelent Phyteneo Insect guard