Menu
WomanOnly
Sex

Čím více sexu máte, tím více vyděláváte. Alespoň v Řecku

Redakce

Redakce

28. 4. 2015

Říkáte si, že musí být řeč o prostituci? Není to pravda. Nová studie britské Anglia Ruskin univerzity zjistila, že lidé, kteří mají sex 2 – 3 týdně, vydělávají v průměru o 4,5 % více, než jejich méně hraví kolegové. 

Další výsledek ze studie celkovou teorii čím víc sexu, tím víc peněz také potvrzuje. Lidé, kteří nemají sex vůbec, vydělávají dokonce v průměru o 1,3 % méně než ostatní v jejich oborou.

Studie se zúčastnilo 7 500 řeckých občanů a snažila se najít souvislosti mezi výší mezd a sexuálním životem. Současné sociální analýzy se shodují, že na výši mezd mají vliv zejména faktory jako zdraví, duševní schopnosti, zručnost a osobnost jedince. A z toho vycházel právě tým vedený Dr. Nickem Drydakisem.

Většina zdravotnické a psychologické literatury totiž upozorňuje, že sexuální aktivita je spojena s dobrým zdravým a zlepšuje fyzické a mentální dovednosti člověka, duševní pohodu a i dietní návyky.  Také vycházel z Maslowovi hierarchie potřeb, ze které vyplývá, že pouze spokojenost v nejnižších patrech lidských potřeb, mezi které se řadí i naplňování sexuální touhy, umožňuje lidem vyšší produktivitu a zájem o seberealizaci.

Absence sexuality naopak může prohlubovat u lidí pocity osamění, deprese, úzkosti apod., což jsou všechno zase negativní faktory, které mohu ovlivňovat pracovní život lidí.

Studie odhalila i fakt, že lidé se zdravotními potíži jsou mnohem méně sexuálně aktivní, než ti plně zdraví.

Stále ale jednoznačně neodpověděla na mnoho dalších otázek. Třeba zda náhodou souvislost mezi výší výdělku a intenzitou sexuálního života není opačná. Tedy že lidé s vysokými příjmy jsou mnohem atraktivnějšími sexuálními partnery. Musíme si tedy ještě počkat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Čím více sexu máte, tím více vyděláváte. Alespoň v Řecku