Menu
WomanOnly
Móda a styl

Co byste měly vědět, když kupujete mobil jako vánoční dárek

Komerční sdělení

Komerční sdělení

13. 12. 2017

Pokud si nevíte rady s nákupem chytrého telefonu pro své blízké, nezoufejte. Nejste jediná, a nejste ani jediný! Myslet si, že bychom my, ženy, měly horší přehled a tech znalosti je hloupé samo o sobě. Je však dost dobře možné, že se o tuto sféru prostě nezajímáte a technologické specifikace smartphonů jsou pro vás obdobně důležité jako vybavení posádky Mezinárodní vesmírné stanice. Rozhodně však umíte odhadnou, co příjemce daru ocení a podle toho se pak orientovat ve výběru z široké nabídky na trhu.

Na co to prosím bude?

Že je telefon pouze na telefonování, to je dámy historie. Prvním krokem tedy bude ujasnit si, na co bude chytrý telefon využíván. Pokud už vám tedy blízký nesdělí své přání rovnou a nedostanete dopis Ježíškovi s velkými písmeny vepsaným IPHONE 8 PLUS S TOU NEJVĚTŠÍ PAMĚTÍ!, můžete si sami sumarizovat, co by to tak asi mohlo být.

Fotí jak ďábel a postuje na sociální sítě?

Nebo se foťáku netkne, zato má staženou aplikaci i na vstup do knihovny a platí jedině mobilem?

Rád/a se ukazuje ve společnosti s trendy vymoženostmi?

Večery tráví s mobilem v ruce a hraje všechno, od Clash Royale po kasino hry zdarma?

Řešíte nejen rychlost a čistotu systému, operační paměť, úložiště, kvalitu kamer, displeje, ale i design, velikost, barvu, prostě charakter smartphonu. Takto se můžete dopídit k tomu, jaký chytrý telefon pořídit. Stále vás však bude limitovat jedna zásadní věc – váš rozpočet.

Za kolik

Jako u všech jiných prezentů pro blízké, cena dárku by měla reflektovat vaše možnosti. Zcela jednoduše řečeno – dárek se musí vměstnat do rozpočtu. Platí zde pravidlo, které často zaslechnete říkat investory do start-upů nebo i profesionální pokerové hráče – vložit můžete pouze tolik, kolik jste ochotni odepsat a stále vám zbyde na váš běžný život a výdaje. Možná to zní naprosto jasně a říkáte si, proč to vlastně zmiňovat. Přiznejme si, kdo dnes opravdu může vložit 30 tisíc do chytrého telefonu? Pokud chcete jednu dobrou radu: Nikdy nekupujte dražší, než opravdu musíte!

Začít s výběrem zajímavých telefonů, které jistě poslouží jako vhodný dárek, můžete už s rozpočtem 2000 Kč. Záleží samozřejmě, koho chcete obdarovat. Zkušenost se seniory, tedy rodiči či prarodiči (pokud máte to štěstí – praprarodiči) je taková, že mají raději jednodušší systémy, které se lépe naučí ovládat a každá funkcionalita navíc pro ně znamená handicap. Není to samozřejmě 100procentním pravidlem. Je však pravda, že mnozí lidé našlapanost smartphonů nejvyšší třídy v pořizovací ceně od 20 tisíc korun českých těžko kdy ocení, nebo vůbec využijí. A s věkem to ani nemá nic společného.

Tým Android vs. Tým iOS (iPhone)

Zjistěte si nenápadně, jestli je obdarovávaný příznivcem některého z operačních systémů. Obzvlášť tepaní jsou jablíčkáři (iOS), kteří mnohdy v této značce pořizují všechny další přístroje černé techniky. Prostředí iPhone telefonů je sice jednodušší na ovládání a vždy s těmito telefony získáte přístup k nejnovějším aplikacím, je však znatelně dražší. Android zase nabízí více možností hardwaru a je cenově mnohem dostupnější.

Nenechte se lapit do pasti reklam a značek. Vybírejte opravdu podle toho, co potřebujete. Na internetu naleznete nespočet recenzí nejrůznějších chytrých telefonů, včetně video recenzí, kde si prohlédnete, jak opravdu telefon funguje. Jistě, že je pro mnohé lidi podstatné mít iPhone, ale na trhu najdete další telefony, které nabízí srovnatelné a mnohdy dokonce lepší parametry za nižší cenu, než různé typy ikonické jablečné značky.

Šťastné oko a čistou mysl při výběr

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co byste měly vědět, když kupujete mobil jako vánoční dárek