Menu
WomanOnly
Rodina

Co dát dětem ke svačině do školy nebo na výlet?

Redakce

Redakce

21. 6. 2018

Svačiny jsou tématem pro rodiče dětí, které chodí do školy, ale i o letních výletech a cestování. Ať už jejich přípravou trávíte celá odpoledne, nebo částečně spoléháte na hotové výrobky, máme pro vás několik tipů, aby svačiny nekončily v koši, nebo se nezkazily v horkém letním dni.

Zábava na prvním místě

Jistě to znáte. Půlku neděle strávíte v kuchyni, abyste svoje potomky ve svačinovém boxu překvapili domácím ovocným koláčem, ale v lepším případě ho vymění se spolužákem za sáček pestrobarevných bonbonů, v tom horším ho pak najdete v pátek na dně aktovky. Důležité je, aby děti svačina bavila. Veselé obaly a sendviče vykrájené do tvaru hvězdiček jsou jistě lákavější než chléb s máslem a šunkou “dozdobený” rozmočeným ubrouskem.

Zdravá výživa

Neméně důležité je myslet i na to, aby svačina byla správně vyvážená a obsahovala dostatečné množství sacharidů, bílkovin a především vitamínů, aby dětem nedošla energie. Pokud vás jako první napadlo čerstvé ovoce a zelenina, máte jistě pravdu. Jak se ale vyhnout hnědým jablkům a banánům, které mnohdy vzdají svůj boj dlouho před tím, než přijde jejich chvíle? Odpovědí na tuto otázku mohou být hotové kapsičky plné čerstvého ovoce. Vyzkoušejte například kapsičky EasyFruit od Hamé – neobsahují žádné konzervanty, zato jsou ale plné vitamínu C a dalších nezbytných živin a jejich praktické balení oceníte při pěší túře, ale i při cestě autem. Díky veselým obalům si je děti rychle oblíbí a široká škála příchutí jako Exotic Party, Golden Apple, Strawberry Cream nebo Cherry Cola uspokojí i toho největšího mlsálka.

Praktické balení

V neposlední řadě je potřeba zajistit, aby děti svačinu vybalily ve stejném stavu, jako jste jim ji s láskou nachystali. V zápalu nadšení ze zvonění na přestávku totiž mnohdy bez rozmyslu nahází všechny učebnice do batůžku, aniž by pomyslely na jablečný závin na jeho dně. Vyzkoušejte barevné boxy s oblíbenými hrdiny, kterými se děti raději pochlubí, než aby je schovávaly pod hromadou knížek.

Ohodnoťte tento článek:
2,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co dát dětem ke svačině do školy nebo na výlet?