×
WomanOnly

Co dát dětem ke svačině do školy nebo na výlet?

Co dát dětem ke svačině do školy nebo na výlet

Svačiny jsou tématem pro rodiče dětí, které chodí do školy, ale i o letních výletech a cestování. Ať už jejich přípravou trávíte celá odpoledne, nebo částečně spoléháte na hotové výrobky, máme pro vás několik tipů, aby svačiny nekončily v koši, nebo se nezkazily v horkém letním dni.

Zábava na prvním místě

Jistě to znáte. Půlku neděle strávíte v kuchyni, abyste svoje potomky ve svačinovém boxu překvapili domácím ovocným koláčem, ale v lepším případě ho vymění se spolužákem za sáček pestrobarevných bonbonů, v tom horším ho pak najdete v pátek na dně aktovky. Důležité je, aby děti svačina bavila. Veselé obaly a sendviče vykrájené do tvaru hvězdiček jsou jistě lákavější než chléb s máslem a šunkou “dozdobený” rozmočeným ubrouskem.

Zdravá výživa

Neméně důležité je myslet i na to, aby svačina byla správně vyvážená a obsahovala dostatečné množství sacharidů, bílkovin a především vitamínů, aby dětem nedošla energie. Pokud vás jako první napadlo čerstvé ovoce a zelenina, máte jistě pravdu. Jak se ale vyhnout hnědým jablkům a banánům, které mnohdy vzdají svůj boj dlouho před tím, než přijde jejich chvíle? Odpovědí na tuto otázku mohou být hotové kapsičky plné čerstvého ovoce. Vyzkoušejte například kapsičky EasyFruit od Hamé – neobsahují žádné konzervanty, zato jsou ale plné vitamínu C a dalších nezbytných živin a jejich praktické balení oceníte při pěší túře, ale i při cestě autem. Díky veselým obalům si je děti rychle oblíbí a široká škála příchutí jako Exotic Party, Golden Apple, Strawberry Cream nebo Cherry Cola uspokojí i toho největšího mlsálka.

Praktické balení

V neposlední řadě je potřeba zajistit, aby děti svačinu vybalily ve stejném stavu, jako jste jim ji s láskou nachystali. V zápalu nadšení ze zvonění na přestávku totiž mnohdy bez rozmyslu nahází všechny učebnice do batůžku, aniž by pomyslely na jablečný závin na jeho dně. Vyzkoušejte barevné boxy s oblíbenými hrdiny, kterými se děti raději pochlubí, než aby je schovávaly pod hromadou knížek.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*