Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

Co je to micelární voda. Poznejte nejmodernější způsob odličování

Redakce

Redakce

15. 1. 2020

Přála byste si po dlouhém dni přijít domů a jedním přípravkem dokonale odlíčit make-up z očí, rtů i obličeje? Ano?! A co kdyby ten samý přípravek zaručoval šetrné vyčistění pleti i pro tu necitlivější pokožku. Říkáte, že je to nesmysl. Tak to jste se zřejmě ještě nesetkala s micelární vodou.

Micelární voda je v současnosti opravdový hit, protože dokáže plně nahradit několik druhů přípravků, určených k čištění pleti. Pokud patříte mezi ženy, které se pravidelně a silně líčí, určitě hlavně oceníte úsporu času, kterou vám micelární voda nabízí.

Mastný versus suchý

Ženy, které používají voděodolné líčení, svou pleť nejčastěji odličují přípravky na bázi oleje. Ty však zanechávají na pleti mastný film, který je pak příčinou nadměrné tvorby kožního mazu způsobující akné. S tím mohou mít problém především ženy s mastnou a problematickou pletí. Micelární voda žádné oleje neobsahuje, přesto dokáže dokonale odlíčit i voděodolný make-up, aniž by zanechávala pleť mastnou.

Ženy s citlivou pokožkou musí pečlivě vybírat, jaký typ přípravku zvolí a často používají pouze vodu z kohoutku. Tento způsob odličování však může u takového typu pleti vyvolat silný pocit podráždění. Naopak micelární voda pleť odlíčí, hydratuje a tonizuje.

Použití micelární vody je jednoduché

Manipulace je velice jednoduchá. Stačí nanést malé množství na tamponek a jemným pohybem odstranit make-up dokud není pleť zcela čistá.

Co jsou to micely?

Pojďme si říct co je hlavním důvodem, že je micelární voda, tak šetrná k pleti a zároveň účinná. Předně je to díky aktivním částicím, které mají schopnost na sebe vázat veškeré nečistoty. Na základě těchto částic byla také voda pojmenována a jsou to micely.

Micely díky svým vlastnostem zajistí bezchybné odlíčení, bez potřeby drhnutí pleti nebo použití dalších odličovacích přípravků. Kromě těchto částic navíc obsahuje hypoalergení látky, díky kterým je přípravek vhodný pro všechny tipy pleti, včetně té nejcitlivější.

Kde jí najdu

V současné době má každá významná, kosmetická firma tento druh výrobku na trhu. Díky tomu si můžete vybrat z nepřeberného množství značek a typů s ohledem na váš domácí rozpočet.

Ohodnoťte tento článek:
2,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co je to micelární voda. Poznejte nejmodernější způsob odličování