Menu
WomanOnly
Domácnost

Co je u výběru matrace důležité?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

29. 10. 2018

Matrace byla, je a bude velmi důležitou součástí ložnic. Na jejím výběru závisí lidské zdraví. Může se vám to zdát jako otřepané klišé, ale je to tak. Správná a dostatečná podpora páteře, stejně jako čisté hygienické prostředí je základem pro zdraví a pohodu. V dnešní době existuje řada druhů matrací. Vybírat můžete jejich tuhost, materiál i přidané složky. Co je u výběru matrace důležité?

Matrace je základ zdraví

Správný výběr matrace je jedním z kroků, které můžete udělat pro vaše zdraví. Pokud se ráno probouzíte celí rozlámaní s bolestmi zad a krční páteře, něco není v pořádku. Stejně tak, když se v noci neustále převracíte a marně hledáte pohodlnější pozici. V této fázi je načase vyměnit matrace staré za nové! Uvidíte, že nová matrace vydá za 10 doktorů. Po pravidelném spaní na nové matraci mohou odeznít časté bolesti hlavy, ranní únava či bolesti zad a krční páteře. Opravdu. Matrace lze vybírat i podle konkrétního zdravotního problému. Například zdravotní matrace či antidekubitní matrace. Zejména při rekonvalescenci odborníci novou matraci doporučují.

Proč dobrá matrace potřebuje dobrý postelový rošt?

Vybírat můžete hned z několika druhů matrací. Mezi základní patří matrace pružinové, taštičkové či pěnové. Výjimkou nejsou matrace složené z kombinace pěn, které mají z každé strany jinou tuhost. Ovšem sebevíce dokonalejší matrace vám bude k ničemu, pokud ji nepodepře zdravotně nezávadný postelový rošt. Jeho hlavní funkcí je podpěra matrace a její větrání.

S čím u výběru matrace počítat a na co nezapomenout?

Při výběru matrace počítejte s její vyšší cenou. Vydrží vám až 10 let, a proto to berte ne jako vyhazování peněz, nýbrž investici do vašeho zdraví. Myslete i na to, že v případě nespokojenosti můžete matraci vrátit. Levné matrace můžete pořídit v akci matrace 1+1.  Aby vám matrace vydržela dlouho jako nová, pořiďte si pro ni matracový chránič.

Kvalitní matrace není levnou záležitostí, ale…

Mnoho rodin obrací oči v sloup, když přijde řeč na nákup matrací. Protože matrace nevydrží na celý život, jen málokdo se jejich výměně úplně vyhne. Na nákup matrací se obecně hledí jako na pořádnou zátěž pro rodinný rozpočet. Zvlášť když je to čtyř a více členná rodina. Ovšem ne pokaždé musí rodina kvůli novým matracím oželet dovolenou. Někdo to řeší postupnou výměnou matrací. Ovšem ani ta není potřeba. Levné matrace lze sehnat především ve výprodeji. Levné matrace nabízí i častá akce matrace 1+1 zdarma, kterou obchodníci pro své zákazníky rádi připravují.

Levné matrace nemusí být známkou nižší kvality

Díky těmto nabídkám nemusí být levné matrace známkou nižší kvality. Akce 1+1 matrace zdarma pomůže rodině ušetřit a přitom jí umožní vybavit domácnost jednou z nejdůležitějších věcí vůbec – kvalitní matrací. Stačí se při výběru levných matrací dívat na materiál, z kterého jsou vyrobené a nezapomenout zohlednit i kvalitní rošt pod matraci.

I levné matrace potřebují péči

A protože i o matrace v akci je potřeba pečovat, nezapomeňte si pro vaše nové matrace pořídit i matracové chrániče. Ty můžete kdykoliv z matrace stáhnout a vyprat na 60°C, čímž je udržíte hygienicky čisté. Matracový chránič vaši matraci udrží dlouho jako novou. Zejména u dětí je nepostradatelným doplňkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co je u výběru matrace důležité?