Menu
WomanOnly
Móda a styl

Co jsou facekini? Rozmařilost nebo strach o vlastní zdraví?

Alena Zelová

Alena Zelová

31. 7. 2014

Slunce, voda, opalování… neodmyslitelně patří k létu. Odborníci varují před sluncem, které je čím dál silnější. Lidé se brání různými způsoby, nejčastěji jsou to pokrývky hlavy a různé opalovací krémy, avšak v Číně přišli s něčím speciálním – facekini.

Facekini je speciální pomůcka, kterou lidé používají při pobytu na slunci, nejčastěji na pláži nebo u bazénu. Facekini vypadá jako kukla, kterou si dává zloděj na hlavu při přepadení, maska s otvory na oči, nos a ústa.

Facekini bývají převážně barevné. Doporučuje se např. oranžová, která údajně odpuzuje žraloky.

Masky mají za úkol ochránit obličej před škodlivým ultrafialovým zářením, ale i od běžného spálení. Také chrání obličej od různého otravného hmyzu, který vás nemůže štípnout, ale i od dalších možných způsobů úrazu (např. popálení medúzou).

Čím bělejší, tím lepší

Ve východní a jihovýchodní Asii na plážích těžko uvidíte ženy bez horního dílu plavek. Proč se Asiatky tolik neodhalují jako Evropanky? Asiatky se brání slunečním paprskům a to hned z několika důvodů.

 

  1. Zdraví, sluneční paprsky mohou být velmi škodlivé, od běžných popálenin až po rakovinu kůže.
  2. Nadměrné slunění způsobuje stárnutí kůže. Ženy, které se často opalují nebo navštěvují solária, postupem času spatřují krabatění kůže a to nejčastěji v oblasti dekoltu
  3. Bílá kůže je nejcennější! U nás platí, čím více opálení, tím lépe. V Asii je tomu naopak.

Bílá kůže je v Asii velmi ceněna. Asiaté se snaží všemožnými způsoby docílit toho, aby jejich kůže byla co nejbělejší. Kromě různých přikrývek hlavy, dlouhých rukávů a nohavic, používají různé bělící krémy. Pokud máte až alabastrově bílou kůži, v Asii budete středem pozornosti!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co jsou facekini? Rozmařilost nebo strach o vlastní zdraví?