Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Co na opakující se záněty močových cest. Proč se problémy vrací?

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

10. 1. 2014

Trápí vás opakovaně záněty močových cest? U lékaře jste jako doma? Řídíte se jeho radami, ale stejně nic nepomáhá? Našli jsme pro vás rady alternativní medicíny, rady babiček a žen, u nichž se zánět močových cest dostal do chronické fáze.

Jste neustále na pozoru, abyste neprochladla, jít si zaplavat do bazénu u vás nepřipadá v úvahu, pachuť urologického čaje už ani nevnímáte a tobolky s brusinkovým extraktem nosíte v kabelce jako první pomoc? Tak právě pro vás jsou určeny následující rady. Co tedy dělat, když zánět močových cest přešel do chronické podoby? Prošla jste veškerým vyšetřením u gynekologů i urologů, kteří vám předepisují antibiotika jak na běžícím páse, ale nic už nezabírá? Zkuste alternativní medicínu.

Změňte pitný režim

Že máte při potížích vypít přibližně dva litry tekutin, není pro vás, které často trápí záněty močových cest, žádná nová informace. Důležité však je i to, co pijete. Do pitného režimu se nepočítá káva, ani černé čaje. Ty byste při potížích měla úplně vyřadit. Abyste „vyplavila“ bakterie ze svého těla, obohaťte svou minerálku vitaminem C.

Do pitného režimu zařaďte také čaje. Třikrát denně popíjejte čaj z kopřiv, který obsahuje biogenní aminy, chlorofyl a minerály. Má mírně diuretický účinek. Osvědčený je však také čaj z mateřídoušky, který tlumí bolesti, šípkový čaj, čaj z březových lístků nebo přesličky. Nahradit jimi můžete urologické čaje, které beztak neléčí příčinu bolesti.

Lichořeřišnice

Mnoho žen, které trápí opakované záněty močových cest, si nemohou vynachválit lichořeřišnici. Její působení je označováno jako přírodní antibiotikum. Používá se v podobě kapek třikrát denně, za lahvičku o 100 ml zaplatíte od 80 do 120 korun a pořídit se dá v lékárně, nebo ve specializovaných obchodech na zdravou výživu.

Tinktura z brusinek

Pokud vám už nezabírají nejrůznější urinaly, jejich cena je pro vás vysoká nebo jednoduše dáváte přednost kapkám než polykáním prášků, pořiďte si tinkturu z brusinek. Používají se stejně jako kapky z lichořeřišnice, tedy třikrát denně. Navíc zlepšuje chod střev.

Nestresujte se

Být celý den v klidu je v dnešní době skutečným oříškem, a vaše zdraví to ale stojí. Dopřejte si hodně odpočinku, ležte v posteli a několik dní nic nedělejte. V práci se nestresujte, i když to není jednoduché. V krizových situacích si říkejte, že vaše zdraví za to nestojí. Možná si říkáte, že tato rada se záněty nesouvisí, opak je ale pravdou, stres je totiž spouštěčem mnoha nemocí.

Vhodná hygiena

Je pravdou, že zánět močového měchýře může způsobit i sex. Během pohlavního styku mohou bakterie snadno proniknout z pochvy do močového měchýře, proto je dobré se po styku vymočit, aby se bakterie vyplavily a osprchovat se. Na koupání rovnou zapomeňte, posedáváním v teplé vodě pomáháte bakteriím v jejich šíření. Pozor dejte také na to, jaké spodní prádlo nosíte. Nemělo by být ze syntetického materiálu. Tanga rovnou vyhoďte, jsou pro vás nevhodná.

Trápí vás opakovaně záněty močových cest? Znáte nějaké babské rady, které vám pomáhají? Napište nám do diskuze nebo na Facebook. Vaše rady ocení i další čtenářky, které si už neví rady, jak s touto vleklou nemocí bojovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co na opakující se záněty močových cest. Proč se problémy vrací?