Menu
WomanOnly
Domácnost

Co vše můžete dát do myčky na nádobí? Usnadněte si úklid!

Alena Zelová

Alena Zelová

8. 11. 2014

Uvádí se,co do myčky nepatří, ale co můžete dát do myčky a tím si ulehčit práci? Máme pro vás hned několik tipů, které věci dát do myčky. Které to jsou?

1. Plastové misky vašich domácích mazlíčků a plastové hračky

Plastové misky našich domácích mazlíčků již běžně vkládáme do myček. Jedná se o nádoby, které jsou obdobné jako ty,které běžně používáme k jídlu i my, tak proč je nevložit společně do myčky? Můžete si pak být jisti, že nádobka je důkladně umyta. Ale plastové hračky našich miláčků do myčky už málokdo vloží. Vyzkoušejte a určitě nebudete litovat. Váš domácí mazlíček bude mít důkladně umytou a vydezinfikovanou hračku, se kterou si může zase vesele hrát.

Stejně tomu je i s plastovými hračkami pro vaše děti – kousátka, kačenky do vany apod. Vložte je do síťky a uložte do horní poličky v myčce.

2. Cukřenky, máselnice, solničky, dózy na koření

Bereme je do rukou téměř každý den, proto si zaslouží jednou za čas umýt. Nebojte se, a také je dejte do myčky, která je důkladně umyje. ideálně když vám dojde obsah této nádoby, nádobu umyjte v myčce a doplňte novým kořením či solí.

3. Skleněné kryty lustrů a lamp

Jak často umýváte lustry nebo lampu? Dá vám to hodně práce se donutit umýt lustr? Nechce se vám sundávat skleněné koule od lustrů, a pak je pracně umývat? Obzvláště tvarované kryty dají kolikrát dost práce je pořádně umýt. Umyjte je v myčce! Vložte je do horní police, zaručte dostatečný prostor mezi jednotlivými koulemi, dostatečně je upevněte a zvolte šetrný program. Rozhodně nedávejte do myčky zdobené, zlacené nebo ručně malované kryty!

4. Sprchové hlavice

Vodní kámen je těžký soupeř, ale vyzrajte nad ním! Umístěte sprchovou hlavici na horní polici a zvolte program k mytí hrnců a pánví.
Jednou za čas bychom měli umýt části kuchyně, které využíváme skoro denně. Jedná se o hořáky, nástavce na mixéry a další kuchyňské pomocníky.

5. Hygienické pomůcky

Do myčky můžete vložit i hygienické pomůcky – hřebeny (ne dřevěné nebo kartáče se štětinami), nádoby na mýdlo, nádoby na zubní kartáčky, dokonce i samotné zubní kartáčky, ale určitě je hygieničtější je po čase vyhodit a vzít si nový a ne jej umývat v myčce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Co vše můžete dát do myčky na nádobí? Usnadněte si úklid!