Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Cvičte svou paměť! Máme tipy, jak na to!

Alena Zelová

Alena Zelová

1. 5. 2017

Každý postupem věku pociťuje, že jeho paměť už není, co to bývalo. Na základní nebo střední škole jsme se snadněji učili, na vysoké už to šlo hůř, ale pořád ještě dobrý. Postupem času to bude horší a horší. Jak oddálit zapomínání? Cvičte svou paměť a zbytečně nezakrňujte!

Jak cvičit paměť?

Na paměť bychom neměli zapomínat a trénovat ji. Když jsme mladí, tak jí takovou váhu nedáváme, ale postupem věku budeme zjišťovat, že se zhoršuje a měli bychom něco dělat. Proto začněte s menšími a většími tréninky.

  • Poznávejte nové lidi, nová místa a udržujte kontakt s lidmi, ať už fyzický nebo prostřednictvím dopisů, mailů (Obzvláště dobré pro starší lidi, nejen trénují svoji paměť, ale také zlepší svoji náladu.)
  • Navštěvujte kulturní akce – divadlo, kino, výstavy, výlety (Také se doporučuje hlavně starším lidem. Zlepší nejen svoji paměť, ale i vyrazí mezi lidi, poznají nové lidi a dozví se něco nového.)
  • Čtěte knihy, tisk, ale i sledování televize přinese své ovoce (vědomostní soutěže, dokumenty)
  • Luštěte křížovky, sudoku, osmisměrky, hlavolamy
  • Hrajte hry – pexeso, karty, šachy…
  • Učte se něco nového – např. cizí jazyk, hra na hudební nástroj
  • Zkuste napsat svoje paměti
  • Procvičujte a zároveň si hrajte s dětmi – vzpomínejte na básničky, říkadla, písničky, co znáte z dětství
  • Nepište si nákupní lístek, ale snažte si vzpomenout
  • Cvičte, díky cvičení se lépe prokrvuje mozek a lépe pracujete. Proto je i dobré učit se a procvičovat paměť hned po cvičení.

 Bylinky pro lepší paměť

Hlavními bylinkami a doplňky potravy na zlepšení paměti jsou ginkgo biloba nebo žen-šen.

Ginkgo Biloba (jinan dvoulaločný) se využívá nejen na paměť, ale řadu dalších onemocnění – prevence proti infarktu a mozkovým příhodám, Alzheimeru, impotenci, závratím, ale i třeba na zlepšení sluchu. Ginkgo je vhodné díky svým schopnostem prokrvovat tělo. Užívá se přírodně, vyluhovaný extrakt nebo v tabletách, které kolikrát obsahují až 50x více danou látku.

Ženšen pravý. Kořen života vás zbaví stresu či srovná hladinu cukru

Ženšen působí kladně na oběhový, nervový a imunitní systém, a taky soustavu žláz s vnitřní sekrecí. Studie dokazují, že nadměrná konzumace žen-šenu (více jak 15g denně) může způsobit poruchy s trávením, nespavost, nervozitu, zmatenost, dokonce až deprese. Doporučuje se užívat i při cukrovce nebo jako afrodiziakum. Žen-šen je kořen, který se krájí nebo se drtí na prášek. Dělají se z něj různé sirupy a tablety, které bývají doplněny o další vitaminy.

Nesmíme zapomínat na dostatečný spánek a odpočinek, který má také vliv na paměť!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Cvičte svou paměť! Máme tipy, jak na to!