Menu
WomanOnly
Hubnutí

Dámské sportovní hodinky: velký průvodce výběrem

Přemýšlíte, že si pořídíte dámské fitness hodinky? Tento článek vás provede světem chytrých hodinek a pomůže s výběrem.

Proč pořizovat fitness hodinky?

Věděli jste, že v roce 2020 stoupl prodej chytrých hodinek o neuvěřitelných 90 %? Je to důkaz toho, že Češi mají zájem zaznamenávat si své sportovní výkony a na základě cenných údajů se motivovat k ještě lepším výsledkům.

Díky sportovním hodinkám budete mít vždy dokonalý přehled o svých sportovních aktivitách i o svém zdravotním stavu, a navíc vám v mnohém usnadní život. S pomocí některých modelů můžete totiž například bezkontaktně platit.

Na co a kde můžete fitness hodinky používat?

Fitness hodinky a náramky jsou nejen skvělou pomůckou při sportu, ale také při volnočasových aktivitách. Umožňují totiž například přijímat hovory a psát SMS, a do značné míry tak nahrazují mobilní telefony.

Díky široké nabídce designů se navíc některé modely hodí nejen ke sportovním, ale také k elegantním outfitům a můžete je bez obav nosit i do práce a do společnosti.

Podle čeho fitness hodinky vybírat?

Při výběru dámských fitness hodinek se zaměřte zejména na následující vlastnosti:

Sportovní hodinky vs. fitness náramky

Víte, jaký je rozdíl mezi sportovními hodinkami a fitness náramky? Fitness náramky, které jsou obvykle levnější než sportovní hodinky, přináší pouze základní funkce pro sport a nebývají zcela přesné. Sportovní smart hodinky mívají více senzorů a funkcí, jsou robustnější a vyrobené z odolnějších materiálů.

Funkce chytrých hodinek

Chytré hodinky si většina z nás pořizuje právě kvůli jejich funkcím. A těch může být opravdu celá řada. Počínaje možností propojit hodinky s telefonem přes volání a odesílání SMS zpráv až po připojení k internetu.

V případě, že si hodinky pořizujete kvůli záznamu sportovních aktivit, budou vás zajímat také senzory a doplňující funkce, mezi které patří například měření spálených kalorií, krokoměr, měření tepové frekvence, výškoměr, barometr, GPS navigace nebo měření kvality spánku a přehrávání hudby.

Výběr podle sportu

Je vaším nejoblíbenějším sportem běh, cyklistika nebo třeba plavání? Anebo snad sporty rádi střídáte? Hodinky vybírejte s ohledem na to, při jakém sportu je budete využívat.

Na trhu jsou samozřejmě k dostání univerzální sportovní hodinky, které vám přijdou vhod při běhu, cvičení i jízdě na kole, pořídit si však můžete také sporttestery určené speciálně na běh, triatlon, cyklistiku, plavání, fitness nebo třeba na outdoor.

Dámské sportovní hodinky

Sportovní hodinky vám pomůžou zlepšovat vaše výkony.

Design hodinek

Možná nám dáte za pravdu, že se lépe sportuje v dokonale padnoucím sportovním oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a také dobře vypadáte. Podobně je to i s hodinkami, které byste neměli vybírat jen na základě jejich funkcí, ale také s ohledem na jejich design.

K dostání jsou hodinky v ryze sportovním designu, ale také modely na pomezí sportovního a elegantního stylu a také vyloženě elegantní chytré hodinky pro ženy.

Kromě samotného vzhledu se zaměřte i na materiál hodinek i náramku. Hodinky by vám v neposlední řadě měly také dobře padnout.

Rozpočet na hodinky

Hodinky na sport byste měli samozřejmě vybírat i s ohledem na svůj rozpočet. Většinou platí, že čím dražší hodinky jsou, tím jsou spolehlivější a nabízejí více funkcí. Vyšší cena je také často spojená s příjemnějším uživatelským rozhraním a kvalitnějším materiálem hodinek i samotného náramku.

Dámské fitness hodinky pořídíte už okolo 1 000 Kč. Levnější modely však nemusí být příliš spolehlivé, zlatou střední cestou jsou hodinky kolem 3 000 Kč. Pokud se rozhodnete pro hodinky za cenu od 5 000 Kč, získáte spolehlivý a kvalitní doplněk s celou řadou praktických funkcí.

Kvalita displeje

Další parametr, na který byste neměli při výběru dámských chytrých hodinek zapomenout? Displej. Důležitým faktorem při výběru je zejména dobrá čitelnost na slunci. Setkat se můžete se dvěma odlišnými typy displeje, a sice s IPS displejem a OLED/AMOLED displejem.

Výhodou IPS displeje je dlouhá životnost, dobré pozorovací úhly a dobrý poměr ceny a výkonu, nevýhodou však je horší podání černé barvy. Co se týče OLED/AMOLED displeje, plusy má za skvělé zobrazení barev, dobré pozorovací úhly i skutečnost, že je šetrný pro oči. A nevýhody? Vyšší cena a spotřeba energie.

Jazyk hodinek

Chcete, aby byly hodinky v českém jazyce, anebo vám naopak vyhovuje anglický jazyk? I to, jaké jazyky hodinky podporují, byste měli zjistit před tím, než si je koupíte.

Náš TOP výběr aneb Nejprodávanější dámské chytré hodinky

Jaké dámské hodinky na fitness se můžou pochlubit titulem nejprodávanější? Podívejte se na naše porovnání.

Fitness hodinky Garmin Vivosmart 4

Tento oblíbený model je voděodolný a má měřič tepové frekvence. Mezi přednosti hodinek patří štíhlý design a velmi dlouhá výdrž baterie, která je až 7 dní. Nevýhodou je menší displej.

Fitness hodinky Fitbit Charge 3

Hodinky, které se vyznačují skvělým poměrem ceny a výkonu? Hodinky Fitbit Charge 3, jež jsou voděodolné, mají měřič tepové frekvence a poměrně velký displej. Nevýhodou je, že displej je pouze černobílý.

Dámské chytré hodinky Garmin Venu2S

Ženy nedají dopustit ani na dámské hodinky Garmin Venu2S, jež se vyznačují velmi elegantním designem. Hodinky s optickým snímačem tepové frekvence nabízejí celou řadu praktických funkcí a pyšní se jasným dotykovým displejem s vysokým rozlišením.

Dámské sportovní hodinky

Sportovní elegance a chytré funkce. Zdroj: Pulsmetry.cz

Na co si dát při výběru fitness hodinek pozor

Některé věci vás můžou při používání fitness hodinek nemile překvapit. Při výběru si proto dávejte pozor i na zdánlivě nedůležité údaje.

Výdrž baterie

Důležitým parametrem při výběru hodinek na sport je bezesporu výdrž baterie, ideální samozřejmě je, aby byla výdrž hodinek co nejdelší. Někdy je však výdrž uvedena v úsporném režimu a v běžném režimu je tak podstatně nižší.

Kompatibilita s telefonem

Nezapomeňte také zjistit, zda jsou hodinky kompatibilní s aktuální verzí operačního systému Android nebo iOS, na němž funguje váš telefon.

Vodotěsnost

Chcete se s hodinkami sprchovat nebo s nimi plavat? Pak je pro vás právě vodotěsnost velmi důležitým údajem. Díky hodnotám ATM a BAR zjistíte, jestli jsou hodinky vhodné do vody, nebo dokonce na potápění.

Teď už víte, na co se máte při výběru dámských fitness hodinek zaměřit. Řiďte se našimi tipy a radami a objevte hodinky, bez kterých už neuděláte ani krok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dámské sportovní hodinky: velký průvodce výběrem