Menu
WomanOnly
Krása

Dámské svůdné vůně – 5 nejlepších vonných kompozic pro ni

Vůně nám může dodat sebevědomí a energii, i když nejsme úplně spokojeny se svým outfitem nebo máme náročný den. Dokáže svádět a zanechává za námi poznávací znamení – jako kód DNA naší jedinečné smyslnosti. Na každé pokožce se otevře jinými tóny a rozvoní se sladce, orientálně nebo naopak těžko popsatelně. Objevte 10 vůní, které se nejlépe hodí na schůzku a vždy, když chcete dát na odiv svou smyslnost a krásu.

Nejsvůdnější dámské vůně

Vůně je podstatou smyslnosti a jejím určujícím faktorem, protože pro každou ženu bude ta jediná svůdná vycházet ze zcela jiných tónů. Mohou být sladké a teplé, nebo naopak lehké a podněcující k nezávaznému flirtu. Někdy jsou to vůně na pomezí pánských a dámských, těžké, pižmové a naprosto elegantní.

Mohou také připomínat vůni země a směřovat k přírodní divokosti ve stylu „Tance s vlky“. Společné však mají to, že jsou nezapomenutelné, lákavé a nepřehlédnutelné, dlouho vydrží a zanechávají vonnou stopu.

Právě díky dlouhé vonné stopě – našemu poznávacímu znamení – po nás vůně zůstává ještě dlouho poté, co projdeme. Smyslné vůně nám také otevřou všechna svá tajemství, když je dobře naneseme: nejlépe s mírou, avšak na teplejší místa, kde se měří puls, tedy na ohbí loktů, za uši, na zápěstí a pod kolena.

TOP 5 nejlepších vůní pro ženy

Yves Saint Laurent Black Opium – intenzivní vůně pro sebevědomé ženy

Vůně Black Opium značky Yves Saint Laurent byla uvedena na trh v roce 2014 a mezi dámskými vůněmi se z ní rychle stala nová klasika. Vonná kompozice, kterou vytvořili Honorine Blanc, Marie Salamagne, Nathalie Lorson a Oliver Cresp, si již dávno získala srdce příznivkyň hřejivé sladkosti s orientálními a vanilkovými tóny. Je to vůně s dlouhou vonnou stopou, která zanechává hřejivé, živoucí aroma čtyř druhů vanilky a kávy.

V tónech hlavy ucítíte hrušku, růžový pepř a pomerančový květ, v srdci jasmín, kávu, hořké mandle a lékořici, a v základních tónech se otevírá pačuli, kašmírové dřevo, cedr a královsky zpracovaná vanilka.

Carolina Herrera Good Girl – sladká vůně na schůzku

Nabízí Carolina Herrera vůni pro hodné holky? Na první pohled se může zdát, že vůně, která byla v roce 2016 uvedena na trh ve výrazném flakonu ve tvaru neskutečně vysokého podpatku, je určena právě pro tyto typy osobnosti. Pod rouškou zdání se však odhaluje, projevuje sebevědomí, vášeň a svůdnou sílu. Činí tak s velkou, dokonalou noblesou. Je orientálně-květinová, elegantní, spojuje klasický a moderní styla je dokonale vyvážená a univerzální.

Tvůrci – Louise Turner a Quentin Bisch – zde jako tóny hlavy zvolili mandle, kávu, bergamot a citron, pro tóny srdce tuberózu, velkolistý jasmín, kosatec, pomerančový květ a bulharskou růži a do základu vybrali fazole tonka, kakao, vanilku, pralinku, santalové dřevo, pižmo, jantar, kašmírové dřevo, skořici, pačuli a cedr.

Chloe – Nomade – dlouhotrvající vůně s nevtíravým aroma

Pokud má pro vás smyslnost divočejší, nekultivovaný rozměr a láká vás svoboda ve stylu boho, zkuste květinovou kompozici od Chloe. Vůně Nomade byla vytvořena pro moderní nomádky, jejichž srdce touží po dobrodružství. Vůni navrhl Quentin Bisch a byla uvedena na trh v roce 2018. Pojí se s návštěvou lesa, horkým létem nebo výletem v koňském sedle. Na pokožce se chová překvapivě a otevírá se dalšími tóny. Je záhadná, stejně nevtíravá jako vůně země a větru.

Kompozice je složena z tónů hlavy: mirabelka, bergamot, citron, pomeranč; srdce: frézie, broskev, jasmín, růže; základu: dubový mech, pačuli, jantarové dřevo, bílé pižmo a santalové dřevo.

LANCÔME La Nuit Trésor – vůně, která sklízí komplimenty

Klenot noci od LANCÔME je popisován jako nekonečný příběh o nebi, které tvoří podle jeho tvůrců – Christophe Raynauda a Amandine Clerc-Marie – orientální, smyslnou a lahodně sladkou směs. Svůj charakter mění v závislosti na ročním období: v zimě hřeje a zahaluje karamelem, zatímco v létě se otevírá svěžími tóny papyru a ovoce. Jedná se o vonnou kompozici s dlouhou vonnou stopouí, která sklízí zasloužené komplimenty.

V tónech hlavy cítíme: hrušku, bergamot, mandarinku; v srdci: orchidej, růži, mučenku, jahodu; v základu: pralinku, karamel, vanilku, papyrus, kadidlo, pačuli, kávu.

Armani – Sì Passione – vůně s dlouhou vonnou stopou

Mnoho žen řeklo „Si“ („ano“) první verzi vůně značky Armani, která se již stala kultovní a snadno rozpoznatelnou značkou v ulicích. Do kolekce vůní se v roce 2017 přidala Si Passione. Ukazuje se, že vášeň je podle Armaniho a parfumérek Christine Nagel a Julie Masse kombinací květin, ovoce a dřevitých tónů.

Tóny hlavy zde tvoří: hruška, velmi výrazný černý rybíz, růžový pepř a grapefruit; tóny srdce: ananas, růže, jasmín a otočník; tóny základu: vanilka, cedr, jantarové dřevo a pačuli.

Všechny smyslné vůně najdete v parfumerii Sephora – v prodejně i online.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dámské svůdné vůně – 5 nejlepších vonných kompozic pro ni