Menu
WomanOnly
Přátelství

Dárky pro mámy a maminky všeho druhu. Víme, co je zaručeně potěší

Každá maminka je z jiného těsta. Jiný vkus, jiný temperament, jiné záliby. Existuje ale pár věcí, které pravděpodobně ocení všechny maminky na planetě zemi. Tak proč jim je nedat letos k Vánocům.

Pro kamarádku na mateřské dovolené

Nejlepší dárek, který můžete dát mamince na mateřské dovolené, je čas. Čas, který může strávit sama se sebou, se svým partnerem, nebo třeba s přáteli. Vezměte si děti na den a noc k sobě, nebo zaplaťte chůvu. Osiřelé mámě pak můžete koupit poukaz na romantickou večeři pro dva, nebo jí poslat na masáž. A nebo jí prostě nechte jít do hospody.

Pro nalezení vnitřní rovnováhy je skvělá jóga, na kterou ale v domácnosti s miminkem nezbývá mnoho času. Kupte kamarádce knížku Rychlá relaxace od Norberta Fresslera, která obsahuje minutová cvičení proti každodennímu stresu. 60 vteřin si určitě najde.

dárek 4

Účinkem se rozhodně neminou ani nejrůznější relaxační pěny do koupele a pečující přípravky, které by si kamarádka v současném módu “matka” asi sama od sebe nekoupila. Pozor ale dejte na krémy proti celulitidě, make-up, nebo revitalizující pleťová séra proti kruhům pod očima. Citlivější duše by to mohlo poslat do solidní deprese.

Pro mámu s prázdným hnízdem

Prázdné hnízdo nemusí nutně znamenat, že se děti už odstěhovaly do svého. Stačí, když si najdou vlastní koníčky a kamarády a pak logicky tráví doma čím dál méně času. Čímž ho zbývá více jejich matce. Darujte jí lístky do divadla, nebo na koncert a jděte s ní. Pozvěte jí na výlet, nebo uspořádejte společný wellness víkend. S permanentkou do fitness centra, kurzem tance, nebo jiným vzdělávacím kurzem také nešlápnete vedle. Luxusní kosmetický balíček, dobrá knížka, nebo poukaz na nákup oblečení je pak sázka na jistotu.

dárek 3

A konečně: Vaše vlastní maminka

Říká se, že mateřská láska je bezpodmínečná. I přesto ji můžete čas od času odměnit. Třeba vánočním dárkem, který bude váš vzájemný vztah vystihovat. První alternativou jsou fotky. Ty fungují vždycky. Nad dobře sestaveným fotoalbem, které vyvolá spoustu příjemných vzpomínek, se dá povídat dlouho do noci. Velmi oblíbené jsou v současné době i digitální fotoráměčky.

A nebo můžete zvolit stejnou taktiku, jako v předchozím případě a darovat své mámě společný čas s vámi. Pojměte to ale velkoryseji. Zábavnou variantou jsou “vouchery”. Dejte své mamince bloček s poukazy na jednotlivé aktivity ve vaší společnosti, které si může vybrat během následujícího roku: společné kino, procházka městem, ale také vámi provedený úklid jejího bytu, uvaření večeře, nebo třeba návštěva koktejlového baru.

dárek 1

A pokud vaše maminka ráda dělá radost druhým, popřemýšlejte o charitativních vánočních dárcích, které nabízí například Unicef, nebo Člověk v tísni. Co si pod tím představit? Zakoupením humanitárních pomůcek, jako jsou moskytiéry, výživové přípravky, očkovací látky, léky, stany, školní potřeby a tak dál, pomůžete znevýhodněným dětem z více než 157 zemí. Své mámě pak věnujete darovací certifikát, aby věděla, že jste to udělali jejím jménem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dárky pro mámy a maminky všeho druhu. Víme, co je zaručeně potěší