Menu
WomanOnly
Rodina

Den dětí: Kam vyrazit s dětmi za zábavou

Adéla Beranová

Adéla Beranová

31. 5. 2014

Mezinárodní den dětí vznikl už začátkem 20. století a slaví se dodnes. Na 1. června je každoročně pořádáno mnoho akcí pro děti, jsou připravovány nejen sportovní, ale i společenská odpoledne plná zábavy. Kam s dětmi vyrazit? Přinášíme hned několik tipů.

Den dětí v pražské zoo

Zoologická zahrada v Praze nachystala na 1. června pro děti zajímavé soutěže a kvízi. V dolní části zoo bude mít na dětský den připravená Městká policie tábor plný zábavy. Mezi výběhy vyroste i skákací hrad, dětská dopravní školička nebo zkušebna alkobrýlí. Dojde také na oblíbený bungee running a mnoho dalšího.

Horní část zoo bude plná filmového festivalu Mental Power, kde se bude prolínat svět herců a zvířat formou zábavné a vzdělávací stezky o zajímavé ceny. Program vyvrcholí v 11 hodin, kdy Vojta Kotek a Tereza Voříšková pokřtí dvě tajemná mláďata.

Děti do 15 let budou mít vstup za symbolickou 1 korunu. Více informací najdete zde.

Mezinárodní den dětí s Josefem Ladou v Břeclavi

Městské muzeum v Břeclavi nachystalo na 1. června pro děti bohatý program, který navazuje na aktuální výstavu Josefa Lady. Pro děti se otevře malířská dílna kocoura Mikeše, budou si moct číst pohádky a hrát s tradičními i netradičními hračkami. Připravené budou i aktivity k vyzkoušení hmatových a čichových dovedností.

Akce se uskuteční v budově muzea pod vodárnou od 14 do 17 hodin. Více informací najdete zde.

Pohádkový les v Tišnově

Tradiční oblíbená procházka pohádkovým lesem na Klucanině se chystá na neděli nedaleko Tišnova. Děti i rodiče potkají ophádkové postavy i zvířátka a nachystané budou i nejrůznější soutěže, hádanky, úkoly i odměny.

Na trasu se bude vyrážet mezi 10 a 13 hodinou a začátek je u tišnovské nemocnice. Vstupné pro děti 30 korun. Více informací najdete zde.

 Šmoulování na Harfě

Galerie Harfa v pražských Vysočanech chystá na dětský den velkou spoustu pravé modré zábavy. Hlavním úkolem bude přelstít čaroděje Gargamela a ve správný čas nalít do studánky lektvar, aby byl šmoulí svět zachráněn.

Všechny děti obdrží po příchodu do Galerie Harfa soutěžní kupon s vyznačenými stanovišti, rozmístěnými různě v areálu obchodního centra, na kterých budou plnit jednotlivé úkoly a sbírat šmorůvky. Ty po splnění všech úkolů trasy přinesou na hlavní stanoviště. Tady pomohou Šmoulince posbírat poztrácené korále a vyrobí si z nich slušivý náramek. Také zde na děti čekají další lehké úkoly jako malování a skládání puzzle. Poté odevzdají šmorůvky na Šmoulí váhu, která určí soutěžícím výhru. Hlavní výherci budou losováni v 18 hodin.

Akce se koná od 11 do 18 hodin.

Na akci se budou děti moci vyfotit se šmoulími maskoty, zatančit si a zazpívat šmoulí písničky nebo si zastřílet z pistole NERF na čaroděje Gargamela. Zúčastnit se mohou děti v každém věku, pro ty nejmenší je připraven hrací koutek, ve kterém si budou malovat nebo skládat puzzle.

A protože při boji proti zlému Gargamelovi dostanou malí hrdinové jistě hlad, k dispozici bude také občerstvení. A ne ledajaké – děti budou ochutnávat mléčná brčka a také čokoládové cukrovinky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Den dětí: Kam vyrazit s dětmi za zábavou