Menu
WomanOnly
Móda a styl

Děsivý design budoucnosti: 10 módních výstřelků, kterých se budete bát

Redakce

Redakce

11. 7. 2013

Mimozemská maska nebo šaty z chapadel? Někteří designéři zkrátka nevidí budoucnost lidstva příliš růžově. Jejich představy vám přiblíží galerie nejděsivějších futuristických módních výstřelků.

V dílně holandských návrhářů bot kupříkladu vznikla obuv, která připomíná zlámané nohy baletky. „Dokonalé kráse jsme v současnosti blíž než kdy dřív; s tímto projektem jsme však chtěli zajít až za hranici dokonalosti – a zjistit, co tam leží,“ dodala spoluautorka projektu, Leanie van der Vyver.

FOTO: scary_beautiful_boty

Boty imitující zlámané nohy baletky od návrhářů z Nizozemí.
Zdroj: Google

Co vznikne, když se módní návrhář a softwarový vývojář pustí do společného projektu? Anouk Wipprecht a Daniel Schatzmayr prezentovali společnou vizi budoucnosti robotickými šaty s elektronickými pavouky na ramenou. Jejich končetiny se díky zabudovanému mikročipu nahodile kroutí při detekci pohybu.

FOTO: pavouci_saty

Robotické šaty s pavouky na ramenou.
Zdroj: thecreatorsproject.com

Do Londýna se pak můžete vydat pro ručně vyrobenou masku z drátů, která se dokonce prodává v několika různých barvách a stylech. Praktické využití však nemá, na rozdíl od na první pohled neškodných brýlí: ty vás propojí s virtuální realitou, takže si přímo za chůze můžete číst e-maily nebo se nechat nasměrovat do nejbližší kavárny.

FOTO: google_glasses

Brýle, ve kterých si můžete za chůze číst e-maily.
Zdroj: Google

Svoje upotřebení s trochou představivosti najde i obří blýskavá maska ve tvaru disku s otvůrky pro oči. Paco Rabanne se snažil vytvořit praktickou módu pro setkání s mimozemšťany, dala by se ale využít i jako opatření proti přenosu nebezpečných bakterií. Online obchod Cryoflesh zase nabízí několik variant plynových masek v duchu cyberpunku. Doplňky z kolekce Nekromantik návrhářky Katarziny Konieczké demonstrují, co se stane, když předchozí zmíněné svoji funkci tak úplně nesplní…

FOTO: wood_be

Design oděvu z dřevěné kolekce Wood Be. Zdroj: notjustalabel.com

Dora Mojzes se nechala inspirovat hmyzím exoskeletem a dala tak vznik lesklému černému trenčkotu s kapucí připomínající brnění. Jedním z nejpodivnějších návrhů pochází z dílny Iris van Herpen: šaty z divoce se vlnících chapadel. Proti tomuto modelu jsou alternativní dřevěné šaty z kolekce Wood Be opravdu povzbudivou vidinou dní budoucích…

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Děsivý design budoucnosti: 10 módních výstřelků, kterých se budete bát