Menu
WomanOnly
Hubnutí

Domácí zábaly proti celulitidě: připravte včas tělo do plavek

Adéla Svobodová

Adéla Svobodová

13. 4. 2016

Celulitida je v současné době problémem většiny žen. Lámete si s blížícím se létem hlavu, jak se pomerančové kůže co nejjednodušeji zbavit? Pojďte s námi vyrazit do boje. S těmito zábaly to hravě zvládnete v pohodlí vašeho domova.

Zázrak jménem syrovátka

O blahodárných účincích syrovátky jste již určitě slyšely. Věděly jste však, že je možné ji kromě konzumace užívat i zevně? Syrovátkový zábal připravíte jednoduše, stačí smíchat syrovátkový prášek s vodou do konzistence husté kaše, kterou poté nanesete na problémové partie a necháte alespoň 10 minut působit.

Můžete se těšit na hladší a rozjasněnou pokožku, která se zároveň lépe prokrví, což urychlí látkovou výměnu zajišťující odplavování odpadních látek z těla.

Zahřejte se se skořicí

Skořice nejen krásně voní, ale dokáže i pěkně rozpálit. Její prohřívací účinky podporují krevní oběh, což je pro boj s celulitidou klíčové. Na skořicový zábal budete potřebovat dva kelímky bílého jogurtu, lžičku olivového oleje a pět lžic skořice. Všechny suroviny smíchejte a naneste na místa postižená celulitidou. Pro ještě větší intenzitu se převažte potravinovou fólií a relaxujte alespoň 30 minut. Buďte však připravené na to, že to bude opravdu pálit.

Životabudič i pro vaše nohy

Dáváte si každé ráno šálek kávy, abyste se nastartovaly do nového dne? Dopřejte tento luxus i svým nohám a zadečku. Kávový zábal připravíte ze sáčku želatiny, mleté kávy a skořice. Tři lžičky kávy zalijte vroucí vodou a nechte vychladnout. Připravte podle návodu také želatinu. Vychladlou želatinu poté smíchejte s vychladlou kávou, a to včetně kávové usazeniny, přidejte lžičku skořice a pečlivě promíchejte. Směs naneste na postižená místa, zabalte potravinovou fólií a nechte působit 15 minut.

Aby měly zábaly požadovaný efekt, nezapomeňte také dodržovat pitný režim a zásady zdravého stravování. Omezte i solení.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Domácí zábaly proti celulitidě: připravte včas tělo do plavek