Menu
WomanOnly
Domácnost

Domácí zóna krásy: nábytek pro skladování kosmetiky a doplňků

Kosmetika a barevná kosmetika, zubní kartáčky, pomůcky pro úpravu vlasů, kartáče a hřebeny, kartáče a houbičky, vatové tyčinky a další toaletní potřeby… Každý den používáme množství předmětů, bez kterých si nedokážeme představit naši ranní a večerní toaletu. Je nejvyšší čas dostat nepořádek v koupelně pod kontrolu! Vytvořte si s námi nový interiér a přesvědčte se, že i z malé koupelny se může stát luxusní kosmetická místnost.

Robustní materiály, které se snadno udržují v čistotě

Koupelna je zvláštní místnost, kde je funkčnost velmi důležitá. Vytvořit návrh praktického, ale zároveň vizuálně přitažlivého a módního interiéru je nemalá výzva. Vybavení koupelny by mělo tvořit soudržný celek s obložením stěn, harmonicky zapadat do dispozice místnosti a vynikat vysokou odolností vůči vnějším vlivům, zejména vodě. Chtěli byste si do koupelny instalovat dřevěné zařizovací předměty? Skříňky z kvalitních MDF nebo HPL desek potažených lakem, akrylem nebo laminátem budou fungovat mnohem lépe než přírodní surovina. Na rozdíl od přírodního dřeva desky ošetřené za správných podmínek při působení vlhkosti nenabobtnají a nedochází k jejich delaminaci ani deformaci. Hladké povrchy neabsorbují vodu ani nečistoty, takže se snadno udržují v bezvadné čistotě.

Nábytek z moderních materiálů je k dispozici v široké škále barev, což umožňuje realizovat originální návrhy. Vybírat můžete z hladkých desek s lesklou, matnou nebo polomatnou povrchovou úpravou, čel s texturou kamene, betonu nebo přírodního dřeva.

Funkční a prostorné jednotky

Udržování dokonalé čistoty uprostřed množství kosmetiky a doplňků bude mnohem snazší, pokud koupelnu vybavíte funkčními bloky. Architekti zdůrazňují, že funkční design koupelny by měl zahrnovat:

  • pult s volným prostorem,
  • uzamykatelná skříňka s policemi,
  • hluboké zásuvky s plným výsuvem,
  • háčky nebo věšáky na ručníky,
  • místo pro koš na prádlo.

Vybavte zásuvky a police praktickými organizéry. Košíky, boxy a rozdělovače udrží vaše doplňky a kosmetiku uspořádané a zabrání jejich převrhnutí. Vyhněte se textilním organizérům, které se rychle ušpiní. Plastový, dřevěný nebo skleněný organizér snadno odstraní skvrnu od podkladové báze, rozdrobené oční stíny nebo rozlitý sprchový gel. Vatové tyčinky, tyčinky do uší a vatové tampony ukládejte do elegantních skleněných nádob. U vany nebo sprchy umístěte malou kovovou poličku připevněnou ke zdi pomocí přísavek. Díky ní budete mít tělový peeling nebo koupelový olej vždy po ruce, když je budete potřebovat.

Chcete se vyhnout nepořádku ve své zóně krásy? Pokud je to možné, ukládejte do ní pouze produkty, které používáte každý den. Kosmetiku a doplňky uložte do velké skříně v šatně nebo prádelně. Nezapomeňte, že některé kosmetické přípravky by měly být uloženy v chladničce.

Jaký nábytek do malé koupelny?

Architekti zdůrazňují, že správná volba masivů, textur a barev může opticky zvětšit stísněný prostor. Tmavý, těžký nábytek se v malé koupelně nehodí. Místo černých nebo tmavě modrých skříněk s masivním tvarem zvolte světlé, bílé skříňky s lesklými čely. Pamatujte, že malé byty „milují“ minimalismus! Efekt bude ještě přínosnější, pokud zvolíte závěsné skříňky. Nábytek „vznášející se“ nad zemí vnese do uspořádání lehkost a svěžest. Navíc usnadní vysávání a vytírání. Nad umyvadlo zavěste velké zrcadlo bez těžkého rámu. Jeho povrch dodá kompozici hloubku.

Osvětlení

Jedním z nejdůležitějších kroků při zařizování kosmetického koutku je výběr správného osvětlení. Pro dosažení maximálního účinku zkombinujte stropní osvětlení, které rovnoměrně osvětlí celý prostor, dekorativní LED diody a pásky, které vytvoří relaxační atmosféru, a přesné funkční osvětlení v oblasti vlasů a líčení. Svítidla instalovaná v prostoru zrcadla by měla vyzařovat neutrální světelný tok o teplotě 4000 až 5000 K. Příliš teplé, žluté světlo ruší vnímání stínů a příliš chladné světlo nadměrně rozjasňuje obličej. Není námitek proti instalaci LED svítidel kolem vany nebo sprchy, která rozlévají teplé, měkké světlo, které vám pomůže relaxovat a odpočívat.

Příslušenství pro vytvoření atmosféry

Posledním prvkem v designu sofistikované koupelny je dekorace, například vonný difuzér, kobereček, svíčky umístěné na ozdobném podnosu nebo vonné tyčinky. Drobné doteky promění místnost v intimní lázně. Mějte na paměti, že doplňky s praktickou funkcí (např. věšák na ručníky nebo koš na prádlo) by měly být pečlivě sladěny s ostatními designovými prvky.

Toaletní potřeby do ložnice – jedinečný prostor jen pro vás

Koupelna není jediným místem, kde si můžete zřídit vlastní zónu krásy. Pokud denně trávíte spoustu času péčí o svou krásu, udělejte si pohodlí! Ať už si děláte ranní make-up, večerní péči nebo se připravujete na večírek, je mnohem zábavnější dělat to před toaletním stolkem v útulné ložnici. Uvidíte, že si tak své rituály ještě více zpříjemníte!

Klasický toaletní stolek, který se skládá z desky, skříněk a zrcadla, lze nahradit úzkou konzolou v kontrastu s výrazným zrcadlem zavěšeným na stěně. Vedle stolní desky umístěte měkké dekorativní křeslo nebo puf.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Domácí zóna krásy: nábytek pro skladování kosmetiky a doplňků