Menu
WomanOnly
Dovolená s dětmi

Dovolená na lodi v ČR i zahraničí. Co k tomu potřebujete?

Alena Zelová

Alena Zelová

18. 5. 2014

Chtěli byste vyzkoušet něco nového? Strávit dovolenou jinak než každý rok? Vyzkoušejte dovolenou na lodi! Co k tomu budete potřebovat? Kolik takový pronájem lodi stojí? Kam se můžete vydat? 

Pokud nenastanou nějaké komplikace, můžete zažít příjemnou romantickou plavbu ve dvou nebo zábavnou plavbu s přáteli, kdy si čas a aktivity či výlety, plánujete podle sebe a své nálady. Díky této aktivní dovolené můžete poznat řadu míst z jiného pohledu, z vody.

 Jak to funguje?

Stačí si najít společnost, která pronajímá lodě a houseboaty, kde vám řeknou bližší informace. Samozřejmě budete potřebovat pojištění a vyzkoušet si řízení lodi, kterou si vyberete. Lodě jsou rozděleny podle velikostí, podle počtu osob, které se mohou plavit (2-12 osob). Mají základní vybavení – postele, kuchyňku, záchod, sprchu. Vše tedy máte k dispozici a můžete se jen kochat plavbou.

K řízení některých lodí nepotřebujete žádné kapitánské průkazy a speciální zkoušky!

Cena

Cena za pronájem lodi se liší dle velikosti lodi a cíle vaší plavby. Víkend na lodi pro dva v České republice může vyjít na něco málo přes 5 000 korun mimo sezonu. Oproti tomu týden na lodi mimo sezonu v České republice s partou dvanácti lidí se může vyšplhat skoro až na 70 000 korun! Zahraniční cesty jsou samozřejmě dražší (např. do Holandska nejlevněji za 395 Euro pro dva mimo sezonu).

K cenám musíte ještě připočítat vratnou zálohu, která se pohybuje mezi 10 – 20 000 Kč.

Během plavby musíte dodržovat pravidla, mimo jiné kontrolovat stav plavidla, zda nesvítí některá z kontrolek, pokud svítí, nepřehlížejte to a zavolejte technika. Také je třeba stále kontrolovat stav pitné vody a pohonných hmot, jakmile dochází, doplňte je.

Kam vyrazit?

Je spousta míst, kam se můžete vypravit – Německo, Polsko, Francie, Nizozemí, Belgie, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Velká Británie, Irsko, Finsko a samozřejmě Česká republika. V České republice nejnavštěvovanější místa jsou Vltava, Labe a s nimi spojené přehrady Slapy a Orlík. Často se také jezdí na Baťův kanál.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dovolená na lodi v ČR i zahraničí. Co k tomu potřebujete?