Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Dovolená v Řecku? 5 nejkrásnějších ostrovů

Uvažujete o dovolené u moře a nemůžete se zorientovat v nepřeberném množství destinací? Zkuste vsadit na Řecko. Okouzlí vás vřelou atmosférou, průzračně čistým mořem, skvělou kuchyní, skvostnými památkami i perfektními službami.

Když k tomu připočtete ještě krátkou dobu letu a fakt, že zdejší obyvatelé se těší pevnému zdraví až do velmi vysokého věku, pak není nač váhat. Zkuste vypátrat zdejší pramen dlouhověkosti. Vaše řecké dobrodružství může začít.

Drahokamy roztroušené v Egejském a Jónském moři – i tak by se daly pojmenovat řecké ostrovy, které vám nabídnou nejen dostatek času k lenošení, ale také celou řadu okouzlujících měst, památek i krásné přírody, jejíž panenská krása ve vás rozžehne vzpomínky na bohatě rozkvetlé louky vašeho mládí.

Dovolená Řecko Kréta

Z pohodlí hotelových resortů si můžete naplánovat výlety k termálním pramenům, procházky dlážděnými uličkami měst i váš soukromý okruh za skvělým řeckým jídlem.

Ve stínu rodinných taveren si nejen skvěle pochutnáte, ale také nasajete pověstný řecký optimismus. Nad sklenkou ledově vychlazeného frappé či lahodného vína pochopíte z čeho pramení nezdolný optimismus obyčejných Řeků.

Dovolená Řecko Kréta

Zavřete oči a nechte čas jen tak plynout, slaný vítr ve vlasech a hřejivé sluneční paprsky vám dodají energii k objevování bájné země, kde si najdete svůj kousek ráje a vaše starosti zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Stačí si jen vybrat, který z ostrovů je tím pravým právě pro vás. Díky tomu, že je Řecko členem Evropské unie, sem navíc můžete cestovat pouze na občanku.

Kréta – Největší z řeckých ostrovů

Ostrov Kréta vám učaruje krásnou přírodou, písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře i množstvím hotelových resortů, mezi nimiž si vybere každý. Na turisty hojně navštěvovaném ostrově se bez problémů domluvíte anglicky či německy a strach nemusíte mít ani z řeckého písma.

Dovolená Řecko Kréta

Naprostá většina informačních tabulí i nápisů v obchodech je psána latinkou. Řecko je členem Evropské unie a k placení tak budete potřebovat Eura. Ve velké většině letovisek na ostrově jsou k dispozici bankomaty, lékárny i dobře zásobené obchody.

Až si do sytosti užijete koupání a opalování, můžete vyrazit na prohlídku pozůstatků paláce Knossos – fascinujícího dokladu o vyspělosti dávné Mínojské civilizace. Romantickým kouzlem na vás zapůsobí město Chania, pyšnící se přezdívkou Benátky východu. Pro dokonalou fotku pobřeží se vydejte na pláž Balos – tyrkysově modré, sluncem prohřáté moře v půvabné laguně je dokonalou esencí dovolené v Řecku. 

Rhodos – Památky i relax

Antické památky, skalní kláštery, opuštěná údolí i městečka překypující životem. Ostrov Rhodos je dokonalý chameleon. Přizpůsobí se vašemu životnímu tempu a dovolí vám na chvilku zapomenout na starosti všedních dní.

Dovolená Řecko Rhodos

Dopřejte si den plný relaxace a zamiřte do historických lázní Kallithea. V nádherném prostředí vzrostlých palem a ovocných zahrad vás čeká prohlídka rozsáhlého areálu, postaveného v orientálním stylu, krásné panoramatické výhledy na pobřeží i koupel v blahodárných termálních pramenech.

Architektonickým skvostem, jehož návštěvu byste si určitě neměli nechat ujít, je Palác velmistrů ve městě Rhodos. Ohromující pevnost s impozantními hradbami, pocházející ze 14. století, je díky své výjimečnosti zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Dovolená Řecko Rhodos Dovolená Řecko Rhodos

Korfu – Zelená perla

Obyvatelé Korfu říkají, že když jim je smutno, představí si, že jsou ptáky vznášejícími se nad zálivem Paleokastritsa. A všechny jejich chmury se rázem rozplynou. A něco na tom bude. Blankytná modř Jónského moře, zlatý lesk písčitých pláží a zelené vrcholky hor v pozadí vám vrátí úsměv do tváří.

Zelená perla Jónského moře kromě krásné přírody a malebných letovisek čaruje i pohodovou atmosférou.

Dovolená Řecko Korfu

Ta panuje i na známém letohrádku císařovny Sisi. Achillion je tím pravým místem pro příjemné procházky v nádherně upravených zahradách. Potěší vás tu pohled na bohatě kvetoucí záhony i četné sochy. Jedna z nich je velmi speciální. Pohladíte-li paleček na soše malého chlapce, zajistíte si brzký šťastný návrat zpět na ostrov.

Santorini – Představa o Řecku

Jen stěží byste hledali obal turistického průvodce po Řecku, jehož titulku nezdobí snímek západu slunce nad ostrovem Santorini. Během letních večerů se v městečku Oia potkávají davy návštěvníků, čekající na okamžik, kdy se oranžový kotouč slunce setká s hladinou Egejského moře. Dech beroucí představení není tím jediným, co vás na ostrově uchvátí.

Dovolená Řecko Santorini

Santorini více než jakýkoli jiný řecký ostrov ztělesňuje tradiční představu o tom, jak by měly řecké ostrovy vypadat. Strohá sopečná krajina s oslňujícími bílými domky a azurovým mořem.

Neobvyklý zážitek nabízí pláž Perissa, rozprostírající se nedaleko vesničky Emoprio. Pokrývá ji tmavý sopečný písek a díky poloze v blízkosti hory Profitis Ilias vám plážové lenošení nepřekazí pověstné letní egejské větry. Výjimečné je i ostrovní víno. Bohatou chuť mu dodává úrodná sopečná půda i láskyplná péče místních vinařů.

Mykonos – Turistický ráj

Rušné hlavní město, luxusní butiky, prvotřídní restaurace, ale i poklidné vnitrozemí protkané hustou sítí cyklostezek, opuštěné kostelíky, starci s rybářskými pruty, větrné mlýny a kilometry úchvatných pláží.

Dovolená Řecko Mykonos

Mykonos vás uhrane elektrizující atmosférou. V tomto turistickém ráji stále prosvítá život a kultura místních. Zkuste poznat všechny jeho tváře. Dny plné poznávání, vodních radovánek a zábavy můžete zakončit v hotelovém wellness centru.

Výlet do světa řeckých bájí si užijete na nedalekém neobydleném ostrově Délos, rodišti bohů Apollóna a Artemidy. Posvátný ostrov oslňuje obrovským archeologickým areálem s proslulou Lví terasou či Apollónovou svatyní s nádhernými mozaikami. Nezapomenutelným zážitkem je již samotná plavba.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dovolená v Řecku? 5 nejkrásnějších ostrovů