Menu
WomanOnly
Móda a styl

Downův syndrom ji nezastavil. Madeline Stuart se stala profesionální modelkou

Žádný handicap není dostatečnou překážkou, žádný sen není dostatečně naivní. Dívka s Downovým syndromem měla sen a ten si také splnila.

Když vám sen nedá spát

Lidé s Downovým syndromem to samozřejmě nemají lehké, ale přesto nás dnes a denně překvapují svou energií a talentem, s nímž dokáží ze své životní nevýhody udělat přednost. Jednou z nich je také jednadvacetiletá Madeline Stuart. Nehledě na svůj handicap se Madeline rozhodla stát modelkou. Poměrně odvážný až naivní sen, říkáte si? Ne pro Madeline.

O Australanku s Downovým syndromem mají zájem organizátoři nejprestižnějších módních přehlídek i nejčtenější módní magazíny. Jak se něco takového mohlo podařit handicapované mladé slečně? Že by soucit, touha vlivných značek po ještě více penězích nebo protekce od známých? Ani jedno z toho. Ale vraťme se na začátek…

Madeline navštívila v roce 2014, spolu se svou matkou, módní přehlídku v jejím rodném městě v Brisbane. Tehdy osmnáctiletou Madeline přehlídka natolik uchvátila, že se od toho dne nemohla zbavit myšlenky stát se modelkou. Už od mala měla v rodině neskutečnou podporu ve všem, co dělala a ani v tomto případě tomu nebylo jinak.

Kampaň, která nabrala obrátky

V roce 2015 spustila její maminka velkou online kampaň podpořenou řadou krásných fotografií. Kampaň ale nabrala mnohem divočejší směr v podobě silné fanouškovské základny a mnoha zajímavých nabídek na spolupráci. Slávu a uznání ale nezískala Madeline zadarmo. Na začátku její slibné kariéry trápila dívku nadváha.

Madeline si moc dobře uvědomovala, že je na čase s tím něco dělat, pokud chce skutečně uspět a inspirovat ostatní. Zatímco většina modelek prostě nejí, Madeline se rozhodla více hýbat. Začala se intenzivně věnovat tanci, roztleskávání a plavání. Díky tomu zhubla krásných 18 kilogramů.

Podpora, ale i odsuzování

Možná si říkáte, proč tohle všechno vlastně Madeline dělá a nejste sami. Stát se modelkou a být slavná je jen jedna strana mince. Ta druhá strana, která má pro Madeline větší váhu je cíl inspirovat nejen lidi s handicapem, ale všechny lidi, kteří chtějí něco dokázat, ale pochybují o sobě. Dívka skutečně věří, že může dokázat cokoliv bude chtít a je přesvědčena o tom, že to tak může mít každý z nás.

https://www.facebook.com/newsnercom/videos/1000468900120421/?hc_ref=ARQoFNdHOqmrtwwzrFnL__zsEb7v03XqGaYrDafKn65OpQ1mYRx2v_dOzNvVmSSz-A4

Přestože v online světě převažuje podpora a nadšení, najdou se i ti, kteří odsuzují nejen Madeline, ale hlavně její rodiče. Někteří totiž tvrdí, že je Madeline ke kariéře modelky donucena právě rodiči, kteří na ní chtějí akorát vydělat velké peníze.

Ti „soucitnější“ pak zastávají názor, že rodiče jsou sobci a měli by své nemocné dceři dopřát klid a život bez stresu, který k práci veřejně známé osobnosti zkrátka patří. Madeline si ale i přes všechny tyto řeči stojí za svým a hájí si názor, že kariéra profesionální modelky je pouze jejím rozhodnutím a životním snem.

Zájem o modelku s Downovým syndromem neutichá

A jaká je současnost? Madeline se stala veřejně uznávanou ženou, která sice má Downův syndrom, ale rozhodně jím netrpí. Naopak se stal její silnou zbraní, která ji činí každý den silnější a sebevědomější. Škatulkování, nenávistné komentáře a úšklebky nevnímá. Manažerku a nejlepší kamarádku má ve své mamince, která stála na začátku její kariéry a neustále ji v jejím snu podporovala.

Madeline se každoročně účastní řady prestižních módních přehlídek, její profesionální fotografie najdete snad v každém druhém módním časopise, jehož jméno něco znamená. Obléká nejkrásnější šaty slavných módních značek, líčí jí profesionálové, létá po celém světě a poskytuje jeden rozhovor za druhým. Zdá se, jako kdyby Madeline měla nevyčerpatelný zdroj energie.

Madeline spolupracovala například s fitness módní značkou Manifesta, účastnila se svatebního focení pro Rixey Manor, objevila se také ve Vogue a několikrát se prošla na mole během New York Fashion Week… A tak bychom mohli pokračovat donekonečna.

Má čas i na lásku?

Může se zdát, že Madeline má vše, o čem kdy snila. Krásné rodinné zázemí, práci snů, v osobním i profesním životě má řadu přátel… A co vztah? Je pro něj v jejím světě ještě místo? Možná budete překvapeni, ale ano, je! Jejím přítelem je Robbie Streeting a jsou spolu přibližně 4 roky. Z fotografií, které pár sem tam sdílí na sociálních sítí je zjevné, že jsou spolu i přes její vytížený pracovní program šťastni.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Downův syndrom ji nezastavil. Madeline Stuart se stala profesionální modelkou