Menu
WomanOnly
Rodina

Dřevěné hračky se vrací do dětských pokojíčků!

Hračky ze dřeva byli běžnou výbavou dětských pokojíčků už za mladých let našich babiček. Dříve nebylo na výběr tolik zboží a dětem na hraní stačilo leckdy méně, než bychom si dokázali představit. V posledních letech však dřevěné hračky zažívají znovuzrození. V ekologických domácnostech se čím dál tím více využívají přírodní materiály, které jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také mají řadu dalších výhod. A kde jinde bychom hledali ty nejšetrnější výrobky, než právě v dětském pokoji.

Přemýšlejme nad tím, co kupujeme

Žít v souladu s přírodou a ekologicky je trendy. Lidé si pomalu ale jistě začínají uvědomovat, jak je důležité chránit prostředí, ve kterém žijeme, aby vydrželo takové jaké je pro budoucí generace. Mnoho lidí se proto navrací k přírodním materiálům a skromnějšímu způsobu života. Dřevěné hračky svým způsobem přispívají k trvale udržitelnému rozvoji a zároveň jsou bezpečné pro naše děti. Na trhu však bohužel stále najdeme hračky pro děti, jež mohou obsahovat toxické látky. Při nákupu je potřeba brát na zřetel nejen materiál, z nějž jsou vyrobeny, ale také další složky, které při výrobním procesu mohly být použity, jako jsou například barvy, laky, a jiná chemická ošetření.

Čím potěšit holčičku a čím chlapečka

Ze dřeva snadno pořídíme hračky pro holky i pro kluky. Nemusíme se spokojit s obyčejnou stavebnicí. Holčičky budou nadšené z dřevěných domečků pro panenky! A čím více pokojů v domečku, tím lépe. Dnes se dají tyto domky sehnat v různých velikostech, jak pro malé panenky, tak pro velké barbíny. Hračky pro kluky v podobě dřevěných lodí, aut či letadel jsou zase nesmrtelnou klasikou, která potěší srdíčko každého malého dobrodruha. Pro chlapečky, kteří se rádi motají u táty v dílně, bude krásným dárkem sada dřevěného nářadí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Dřevěné hračky se vrací do dětských pokojíčků!