Menu
WomanOnly
Manželství

Eliška (34): O manželově nevěře nechci nic vědět. Máme spokojené manželství

Některá manželství navenek vypadají velmi spokojeně. Všechno po praktické stránce funguje, jak má. A ti dva spolu dokáží rozumně vycházet jako dospělí lidé, respektují se a nedělají si žádné naschvály. Takové ukázkové manželství má i Eliška. I láska by se v jejím manželství našla. Svého manžela Rudolfa miluje a věří, že on ji také. O jeho údajných nevěrách ale nikdy nechtěla nic slyšet a vždy si svého muže před ostatními hájila. Se svým příběhem se nám svěřila proto, že věří tomu, že žena musí občas přimhouřit oko…

Žena musí občas přimhouřit oko

Podle mě skutečně existuje recept na dokonalé manželství. Žena prostě musí občas přimhouřit oko. Jsem si jistá, že to tak je a bylo vždycky. Naučila mě to už moje máma, která se nikdy netajila tím, že jí táta býval občas nevěrný. I když jsem ho v pubertě za to nesnášela, nakonec jsem to přijala jako neměnný vzorec, který má být takto v pořádku. Ach, ti muži…oni to prostě občas potřebují.

Potřebují být obletovaní, něco si dokazovat. Obzvláště v určitém věku. Můj manžel je o dvanáct let starší a myslím, že si chce ještě ledacos užít. Jsme spolu od mých osmnácti a máme spolu tři děti. Moje rodina je však pro mě nadevše. Nikdy bych neopustila manžela, otce svých dětí a živitele své rodiny jen kvůli nějaké malicherné nevěře, flirtu či tomu, že dělá oči na servírku. Pro mě jsou důležitější hodnoty a umím občas přimhouřit oko.

Věděla jsem, že to je osudový muž, kterého se nevzdám

Hned zpočátku vztahu jsem se hodně zamilovala a dělala první poslední, jen aby byl můj budoucí manžel spokojený. Věděl, že se mnou může počítat do budoucna a já věřila tomu, že i já s ním. Nejprve jsme spolu jen tak nezávazně chodili, ale když jsem dostudovala vysokou, vzali jsme se. Měla jsem takový malý pocit vítězství. Věděla jsem totiž hned od začátku, že on je ten pravý, můj osudový muž a žádný lepší pro mě není. Rudolf je krásný, urostlý, smyslný, vášnivý, inteligentní a sečtělý. A už když jsme se poznali, měl dobrou práci a hodně peněz. Má vlastní firmu, je velmi uznávaný a úspěšný. Máma mi takového ženicha jen schválila.

Kamarádky mi trochu záviděly a myslely si, že si o dvanáct let staršího muže beru pro peníze, ale mě se to nedotýkalo, protože jsem věděla, že si Rudiho beru z lásky. Vždycky jsem chtěla velkou rodinu a bez zázemí by to ani nešlo. Máme krásný dům, paní na úklid a na hlídání, plánujeme ještě čtvrtého prcka. Rudolf své děti miluje a dost se jim věnuje. Můžu jim dopřát veškeré koníčky, nejlepší školy, jezdíme hodně do zahraničí na dovolenou, na Korfu máme dokonce malý domek, kde trávíme každé léto, nebo ho pronajímáme známým a přátelům.

Byli jsme vždycky hodně sexuálně aktivní

Už v osmnácti jsem zjistila, že můj Rudi je postelový bůh. Naše milování bylo velmi časté a vášnivé. Potom, když se narodily děti, už to nebylo až takové, ale pořád jsem se snažila o to, aby byl můj manžel spokojený a vyhověla jsem mu, i když jsem zrovna neměla náladu nebo se cítila unavená. I přestože jsem si mohla dopřát veškeré pohodlí díky paní na úklid, věnovala jsem se dětem, které přišly brzy po sobě, naplno. Dlouho jsem je kojila, u třetího dítěte jsem dokonce uvažovala o domácím porodu. O všechno se starám většinou sama, do toho ještě chodím do práce. I když mi manžel říkal, že by bylo lepší, abych byla jenom v domácnosti a věnovala se dětem, mám svou práci ráda a dělám stejně jen na půl úvazku. Vystudovala jsem dějiny umění a výtvarku, takže aspoň částečně učím děti na základní umělecké škole. Miluji to.

Manžel mi dokonce doma vybudoval ateliér, abych mohla tvořit a malovat. Ona sám má dole posilovnu a tělocvičnu, aby nevyšel z kondice. A hlavně si rozumíme, nikdy se nehádáme, shodneme se takřka na všem. Proto si myslím, že máme ukázkové manželství, děti potřebují oba rodiče. A kdybych jen kvůli svému ego hned po prvním manželově flirtu zavelela rozchod, přišlo by mi to ode mě velmi nezodpovědné.

Flirt i nevěru mi přiznal, mluví se mnou o tom

O první manželově nevěře jsem se dozvěděla krátce po narození našeho prvního dítěte. Byla to jeho nová kolegyně z práce, která tam ani dlouho nezůstala. Naznačila mi to moje dobrá kamarádka, která to po celou dobu mého těhotenství tajila, aby mi neublížila. Ano, samozřejmě mě to ranilo. Udeřila jsem na manžela přímo a ten mi řekl, že s ní jen občas zašel na večeři, poflirtoval, aby se cítil jako chlap a jednou se ve výtahu líbali. Věřila jsem mu. Říkáme si všechno. Dušoval se, že by mi takhle nikdy neublížil, ještě obzvláště, když jsem byla těhotná. Ale takových drobných flirtíků přibývalo. Buď jsem o nich věděla, anebo ne.

Jednou manžel přišel domů pozdě večer jako spráskaný pes. Nemluvil se mnou a šel hned spát. Druhý den po příchodu z práce mi na terase u vína přiznal, že si to včera nechal udělat od jedné své staré kamarádky, se kterou kdysi něco měl. Potkali se po delší době po práci a zašli na víno. Řekl mi, že s ní nespal, protože tuhle hranici si sám nastavil, ale že se nechal uspokojit rukou po hodně žhavém večeru, kdy po něm vyjela.

Byla jsem na něho naštvaná, ale přešla jsem to. O to více jsem se doma začala v posteli snažit. Po čase zase něco bylo, ale on mi to vždycky řekl. Sice nevím, zda mi řekl úplně všechno a zda nelhal, ale tohle nějak stále udržovalo nějakou důvěru mezi námi. A když jsem naznačila, že bychom teda mohli mít dohodu s určitými pravidly a že já si třeba taky někam odskočím, to mě hned vášnivě popadl, tvrdě pomiloval a několikrát opakoval ať mě to ani nenapadne, že jsem jenom jeho.

Buď spíme spolu obden, anebo jsme si více cizí

Vím, že mě miluje. O tom není pochyb. Taky vím, že si dává hodně velký pozor a používá ochranu, aby se cokoliv nepřihodilo. Kondomy má schované v tajné přihrádce a čas od času nějaký zmizí. Se mnou spí normálně bez kondomu. Občas mi něco přizná. Ale bývá to tak s frekvencí jednou do roka, do dvou. Už jsem si na to zvykla. Míváme období, kdy jsme v těsném spojení a spíme spolu obden. Pak zase více konfliktní období, kdy spolu spíme málo a jsme si více cizí. Tehdy vím, že občas vyhledává společnost jiných žen.

Se všemi ale nespí, stačí mu jen si někdy zvednout ego. Hlídám si to. Moji mámu táta neustále podváděl. Věděla to. Nesnášela jsem ho za to. Ale máma mě naučila, že pro klid doma je potřeba to občas přejít. A já to přecházím, snažím se, aby byl manžel spokojený a všechno fungovalo. Zahýbat mu nechci. Veškerou svou touhu, vášeň a lásku dávám buď jemu, anebo do umění a svých obrazů.

Velmi blízkým kamarádkám říkám, že o jeho nevěrách nechci nic vědět a že máme spokojené manželství. To druhé je naprostá pravda, ale to první ne… Ve skutečnosti to vědět chci, chci mít manžela pod kontrolou a jsem ráda, že se mi občas svěří. Jestli si ale někdy najdu milence já, vím zcela jistě, že tohle manželovi neřeknu…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na požádání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Eliška (34): O manželově nevěře nechci nic vědět. Máme spokojené manželství