Menu
WomanOnly
Přátelství

Existuje přátelství mezi mužem a ženou? Vědci v tom mají jasno

Dle nejnovějších průzkumů prý přátelství mezi mužem a ženou neexistuje. Mohou za to prý mužské geny.

Většina výzkumů zaměřených na přátelství mezi muži a ženami byla postavena na dotazování obou pohlaví ohledně jejich „kamarádských“ vztahů.  Většina dotazovaných prý nedokázala přesně určit, zda je jejich vztah pouze přátelstvím či nikoli.  Zdá se, že ženy mají v těchto vztazích o něco více jasno než jejich mužské polovičky. Ti prý tajně doufají, že jejich kamarádka do budoucna projeví zájem o něco hlubšího.

Psychologové k tomuto tématu však dodávají, že ženy v tom nejsou zase až tak nevinně. Ženy prý totiž mají tendence poměrně dosti podceňovat svou sexuální přitažlivost, a tak se svým způsobem nemůžeme mužům divit, že mnohé vtípky a narážky pochopí hned jako pozvánku do více než přátelského vztahu.

Muži a evoluce

Muži jsou podle odborníků více sexuálně zaměřeni na druhé pohlaví, a tudíž udržet vztah na pouhé přátelské úrovni je pro ně poměrně obtížné. Může za to evoluce. Muži jsou naprogramováni k tomu, aby rozsévali sémě. A tak se nesmíme divit jejich pohnutkám. Výzkumy zároveň potvrzují tuto teorii výsledky, které ukazují, že čisté přátelství se vyskytuje mnohem častěji u mužů a žen v pozdějším věku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Existuje přátelství mezi mužem a ženou? Vědci v tom mají jasno