Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 tipů na netradiční romantické výlety v Čechách a na Moravě

Jarní počasí je přímo stvořené pro romantické procházky a výlety. Čechy skýtají nepřeberné množství turistických destinací a co teprve Morava a Slezsko! Nechcete se ale mačkat s davy turistů ze zahraničí na Karlštejně, Hluboké nad Vltavou, nebo na jiném ze slavných klenotů české turistiky? Pak vám přinášíme tipy na dechberoucí místa, kde si užijete svůj láskyplný výlet v patřičném soukromí.

Asi každý z nás navštívil ta nejslavnější místa naší krásné vlasti. Je jakousi povinností navštívit Pražský hrad, Český Krumlov, hrad Kost, nebo již zmiňovaný Karlštejn. Neměli bychom však zapomínat na ostatní překrásná místa naší České kotliny. Proto vám přinášíme několik výletů na netradiční romantická místa, která jsou jako stvořená pro jarní radovánky.

Přírodo, přírodo, kam chodíš na ty nápady?

Nejste ten typ člověka, který vyhledává kulturní akce, krásy architektury a historie? Jste spíš z těch, kteří rádi poslouchají zpěv ptáků, dýchají čerstvý vzduch a žasnou nad půvaby přírody? Pak jsou tyto destinace to pravé právě pro vás!

Jednou z prvních vašich zastávek by měly být Tiské stěny. Překrásné skalní město se nachází v Ústeckém kraji a skýtá nepřeberné množství pohledů na nejrůznější útvary, skalní brány a věže. Jeden z okruhů, kterým projdete za necelé dvě hodinky, je ideální právě pro zamilované páry. Dozajista totiž nebudete rušeni davy turistů! Váš romantický výlet můžete zakončit v jedné z místních hospůdek.

Dalším nezapomenutelným zážitkem pro vás bude pohled na Mumlavské vodopády. Udělejte si čas na celodenní výlet okolo Harrachova v Libereckém kraji, nebudete litovat! Příroda je zde překrásná a nedotčená. Mumlavský vodopád je jeden z největších vodopádů svého druhu v Čechách. Zajeďte sem se svým miláčkem a nechte se unést božským  šumem vody.

Za krásami památek

Pokud přeci jenom potřebujete nějaký cíl pro vaší cestu a nebaví vás jen bloudit přírodou, jsou tu tipy i pro vás!

Určitě zavítejte do Radhošťě v Moravskoslezských Beskydech. Když se vyšplháte až na vrcholek této přes tisíc metrů vysoké hory, vaší odměnou bude pohled na překrásnou Kapli a sousoší svatého Cyrila a Metoděje.  Tento dřevěný svatostánek by podle pověstí mohl být i sídlem Radegasta, slovanského boha Slunce. Běžte se sami přesvědčit jestli tomu tak opravdu je!

Jestli se nechcete šplhat do výšin Radhoště a rádi byste zůstali při zemi, zavítejte do Mikulova. Toto malebné městečko v Jihomoravském kraji vás totiž samo vynese do božských výšin. Najdete zde Kostnici, mikulovský zámek a kapli, ale i jiné klenoty historické architektury. Neváhejte a zajeďte si na romantický výlet plný poznání!

Jste stále ve skrytu duše malým dítětem a pohádky jsou vaší vášní? Vyražte si tedy na Okoř za Bílou paní. Zřícenina hradu Okoř ve Středočeském kraji bude ideálním výletem pro vás i vaši drahou polovičku. Nechte se unést atmosférou a zahrajte si na hradní paní, nebo na uvězněnou princeznu. Váš miláček vás určitě velmi rád vysvobodí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů na netradiční romantické výlety v Čechách a na Moravě