Menu
WomanOnly
Sex

Fenomén Kámasútra: proč experimentujeme už od starověku?

Málokdo má rád změnu. Proč tedy lidé tak rádi experimentují právě v posteli? A co stálo za zrodem legendární knihy Kámasútry? Co vše v knize kromě slavných sexuálních pozic naleznete? A kdy po knize sáhnout?

Historie Kámasútry

O Učebnici lásky, Poučení o rozkoši nebo jednoduše o Kámasútře, slyšel zcela jistě každý z vás. Autorem knihy je indický mnich a filozof Mallanága Vátsjájana, který žil mezi 4. a 6. stoletím našeho letopočtu. Někteří možná měli tu čest tuto knihu prostudovat důkladněji a třeba se nechali i něčím inspirovat.

Nejedná se pouze o polohy

Většina lidí se domnívá, že v Kámasútře se nachází pouze tipy na sexuální polohy. Pozice podle Kámasútry jsou oblíbeným tématem a lidi je rádi zkoušejí a experimentují s nimi. Některé z nich jsou vhodné pro začátečníky, jiné potřebují trochu tréninku a pár jich je určených pro opravdu pružné jedince. Kniha totiž tvrdí, že ke kvalitnímu prožitku a vyvrcholení při pohlavních styku, je důležité časté střídání poloh. Proto se nebojte vyměnit nudnou klasiku za něco divočejšího. Ale samotná kniha Kámasútra toho obsahuje mnohem víc.

Ponořte se do studia Kámasútry

Přestože se do studia Kámasútry pouštějí páry, jejichž sexuální život se stal stereotypním a chtějí jej nějak okořenit a vyzkoušet něco nového, studiu Učebnice lásky se můžete oddávat také v případě, že žijete ve spokojeném vztahu nebo jste i bez partnera. Kromě tipů na sexuální polohy, které vedou k rozkoši obou partnerů, se totiž v knize objevuje i celá řada dalších užitečných návodů. Například se v knize vyskytuje zamyšlení nad smyslem života, návody pro muže, jak svést ženu, jak se ji správně dvořit, a naopak i návody pro ženy, jak si udržet muže a získat si jeho pozornost.

Fenomén, který přetrvává

Přestože se tedy Učebnice o lásce skládá z mnoha kapitol, její hlavní poslání je jasné, dopřát člověku rozkoš a ponořit se naplno do tajů milování. O tom, že je kniha skvělým průvodcem a pomocníkem pro milostný život, svědčí i to, že vznikla před patnácti stoletími, ale stále se těší veliké oblibě. Pokud tedy váš partner přijde domů s Kámasútrou pod paží, neděste se. Nenudíte ho. 

Spíše se dá říci, že je to přesně naopak. Sex s vámi ho baví, proto chce více experimentovat a zvýšit prožitek nejenom sobě, ale také vám. Kdyby partnera váš společný milostný život již nebavil, našel by si pravděpodobně uspokojení jinde. To, že se chce experimentování v posteli věnovat s vámi, berte jako poctu.

Kámasůtra

Zdroj: Shutterstock

Jak vybírat polohy?

Protože polohy jsou nejoblíbenější a zároveň nejznámější částí celé knihy, lze si vyhledat i recenze jednotlivých pozic a názory ostatních lidí, společně s jejich doporučeními. Pokud se chcete s partnerem pustit do něčeho nového a láká vás vyzkoušet právě nějaké polohy z Kámasútry, než se do jejich začlenění do vašeho milostného aktu vrhnete, proberte to dopředu s partnerem. 

Není nutné nacvičovat si dopředu nějakou choreografii a přesně si stanovit, jaké polohy a v jakém pořadí vyzkoušíte. Spíše se společně podívejte na obrázky a vyberte si takové pozice, které se vám líbí a jejich zakomponování do vašeho milostného aktu nechte volný průběh. A rozhodně svého partnera netlačte do něčeho proti jeho vůli.

Občas může erotickou atmosféru pokazit nadměrné očekávání. Aby k tomu nedošlo, nemějte od nových sexuálních pozic přehnaná očekávání. Ani nečekejte, že se najednou váš svět otočí vzhůru nohama. Některé pozice vyzkoušíte a zjistíte, že vám nevyhovují. Jiné si naopak zamilujete a zjistíte, že přináší potěšení vám oběma. Nebojte se být kreativní, zkoušet nepoznané a objevovat hranice rozkoše společně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Fenomén Kámasútra: proč experimentujeme už od starověku?