Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Filip (44): Mladá milenka mi ničí život. Chce peníze, jinak vše řekne ženě

Filip je ředitel úspěšné firmy, má luxusní dům, dobré finanční zázemí, krásnou ženu a zdravé děti. Co víc by si mohl přát? Bohužel, jak se zdá, rodinná idylka by mu mohla velice brzy skončit. Vydírá ho totiž mladá zhrzená milenka. Nikola mu vyhrožuje, že pokud jí nedá patřičné finanční odškodnění, všechno řekne jeho ženě. Rozejít se nechtěla a prý Filipa miluje. Ten už měl ale svého mimomanželského poměru dost, dostavily se výčitky a chtěl se znovu více věnovat rodině. Co teď?

Netušil jsem, že si hřeji na prsou zmiji

Že se z Nikoly vyklube taková potvora jsem opravdu netušil. Od začátku dobře věděla, že jsem ženatý. Jasně jsem jí řekl, že svou ženu miluju a rodinu nikdy neopustím. Nikola však měla svoje páky a dělala všechno možné, jen aby mě uhnala. Jednou na mě dokonce zkoušela těhotenství, to se ale naštěstí nepotvrdilo. Možná si říkáte, proč jsem si s ní vlastně začal. Ale i tohle bych rád uvedl na pravou míru.

Svou ženu Martu miluji nadevše. Pořád je pro mě krásná a přitažlivá, máme spolu dvě děti a já mám ještě z prvního vztahu dospělého syna. Před více než půl rokem se ale něco stalo a přestali jsme spolu s Martou komunikovat, později i spát. Nějak jsme se odcizili a hodně se hádali. Začalo to myslím tím, že nebyla spokojená v práci a chtěla ji změnit. Řekl jsem jí, že potřebuji pomoct s účetnictvím ve firmě a že stejně pracovat nemusí a může se naplno věnovat našim dětem. Ona s tím ale nesouhlasila, a tehdy mi neustále vyčítala, že jsem pořád pryč, hodně pracuji, kdežto ona je doma sama s dětmi.

Manželskou krizi jsem bohužel vyřešil milenkou

Určitě jsem neměl v plánu vyřešit manželskou krizi milenkou, ale bohužel se to stalo. I když jsem chtěl Martě dokázat, že mě její pocity zajímají a chtěl jsem začít trávit více času s rodinou, stal se pravý opak a my se odcizili ještě víc. Nikola možná jen využila příležitosti. Byla to mladší sestra jednoho mého podřízeného, se kterým jsem si dobře rozuměl a plánoval jsem jeho povýšení. K tomu všemu došlo velmi snadno, stejně jako k tomu, že jsem skončil po jednom večírku na hotelu s Nikolou, s níž jsem strávil opravdu žhavou noc.

Samozřejmě jsem toho potom litoval a vysvětloval jí, že náš poměr nemůže pokračovat a že mám rodinu. Nedalo jí moc práce přesvědčit mě o tom, že ji potřebuji. Nikole je pětadvacet. Je krásná a ambiciózní. Myslím si, že dobře věděla, že spát se mnou je ten nejlepší nápad a skvělá příležitost. Omotala si mě kolem prstu. Zatímco doma byla tichá domácnost a Marta odjela na školení ze své nové práce, Nikola mi začala zpestřovat večery. Opět jsem se začal cítit jako pořádný chlap, navíc vedle ní člověk stárnul pomaleji. Nevím, zda Marta něco tušila, ale pokud ano, tiše to trpěla a dělala si svoje. Děti jsem ale nikdy nezanedbával.

Od rodiny nikdy neodejdu, říkal jsem jí

Můj poměr s Nikolou trval asi půl roku. Věděl jsem už ty poslední měsíce, že to chci skončit, a že to nemá budoucnost. Nikdy jsem ji nemiloval. Jen mě bavilo s ní spát. Cítil jsem, že se na mě nezdravě upnula. Jednou to byl falešný poplach kvůli těhotenství, jindy zase řeči o tom, že bychom spolu mohli žít. Znovu jsem jí opakoval, že od rodiny neodejdu.

Opětovné sblížení s manželkou přineslo své plody

Někdy v této době kolem Vánoc jsem znovu otevřel své srdce Martě a strávil krásný čas se svou rodinou. Na Silvestra jsem se vyspal, po půl roce, se svou vlastní ženou! O nějaké dva týdny později mi hlásila, že je těhotná. Neuvěřitelné! Byl jsem opravdu šťastný a říkal jsem si, že i když je to nečekané a další děti jsme už neplánovali, mohl by to být pro nás nový začátek. A rozhodl jsem se okamžitě skoncovat s Nikolou.

Nikola to ale nevzala dobře. Udělala mi scénu, a pak mi celý večer volala a vypisovala. Musel jsem si doma vypnout telefon, aby na to Marta nepřišla. Mrzí mě, že tohle mezi námi stojí, ale bojím se, že kdybych Martě přiznal pravdu, mohl bych o ni přijít. A to v žádném případě nemůžu dopustit, navíc, když teď čeká naše třetí dítě. Od lékaře měla za pár dnů všechno potvrzené a o pár týdnů později jsme to oznámili rodině a dětem. S Nikolou jsem se mezitím už nestýkal a kontakty omezil na minimum. Vyprosila si na mě jednu večerní schůzku, že prý si musíme promluvit.

Vyhrožuje mi a pronásleduje moji rodinu

Napřed brečela, mně jí bylo líto. Pak ale obrátila a začala se chovat jako pomstychtivá fúrie. Těch pár týdnů, krátce po našem rozchodu a opětovném sblížení s mou ženou, mi Nikola začala vyhrožovat, že všechno řekne mojí ženě, jestli jí nedám peníze. A to opravdu hodně peněz. Jakoby se se mnou dříve měla špatně! Pořád něco vyžadovala a peněz jsem jí dával dost. Teď ale chtěla něco jako držhubné. Abych uvěřil tomu, že to myslí vážně, začala se nenápadně objevovat na místech, kde jsem trávil čas se svou rodinou, nebo mi posílala fotky Marty a dětí, které ulovila bůhví kde. Tohle už se mi opravdu nelíbilo a veškerý soucit s Nikolou šel stranou.

Cítím se teď ale v pasti. Mám Nikole zaplatit velké peníze a doufat, že dá pokoj? Jak ale před ženou utajím tak velkou transakci? A co když Nikola pokoj nedá nebo slib nedodrží? Mám raději Martě všechno po pravdě říct a spoléhat na to, že když je těhotná, nesbalí mi kufry? Nebo mám dělat mrtvého brouka a nechat celou situaci vyšumět? Ale horší by bylo, kdyby mě Nikola nadále stalkovala a ohrožovala moji rodinu, přece se nemůžu nechat vydírat! To už by bylo k řešení pro právníka a policii, ale tomu jsem se chtěl prozatím opravdu vyhnout. Nebo se mám snad k Nikole vrátit, aby byl klid? Další možností ještě bylo promluvit si s jejím bratrem, kterého mám ve vedení firmy, aby jí domluvil, ať se Nikola nechová jako blázen. Jenomže co když on o všem ví, anebo by se postavil na její stranu? Vypadá to, že mě čekají ještě hodně perné chvilky…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na přání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filip (44): Mladá milenka mi ničí život. Chce peníze, jinak vše řekne ženě