Menu
WomanOnly
Esoterika

Filipojakubská noc 2020: Sex, rituály, magie a oslavy pálení čarodějnic v soukromí vašeho domova

Pálení čarodějnic 30. dubna patří mezi oblíbené tradice, které se pojí s ohněm, tancem, hudbou a zábavou. Kromě tradičního upálení figuríny čarodějnice se lidé spolu setkávají v radosti a při společném sdílení. Odkud tato tradice pochází a jakými možnými způsoby si můžeme užít magickou Valpuržinu noc?

Filipojakubská noc: Datum magické noci 30. dubna

Magická Filipojakubská noc 30. dubna každoročně láká velké množství nadšenců, kteří chtějí společně přivítat léto a jeho žár, rozloučit se se vším starým, mrtvým, nemocným či negativním a přijmout do svého života vše nové, šťastné a pozitivní. Lidé se setkávají, někteří také v čarodějnických kostýmech, nejčastěji na kopcích a pořádají velký oheň, který má svou očistnou a rituální moc. Právě oheň dokáže spálit vše nečisté a nechává odejít zlé síly z našeho života. Radost ze života, vášeň, plodnost a sexualitu pak lidé uctívají tradičním skákáním přes vysokou vatru.

Skákání přes oheň o Filipojakubské neboli Valpuržině noci představuje změnu v životě, skok správným směrem a to, že ve svém životě za sebou zanecháme to, co tam zanechat chceme a to čeho se chceme zbavit. Oprostěte se od své minulosti, něco si přejte a vyskočte tím správným směrem! O Valpuržině noci se vám vaše tajné přání jistě splní!

Valpuržina noc: Upalování čarodějnic, inkvizice a nevinné oběti

Májové ohně se těší oblibě a právě posledního dubna večer se na hranici upaluje figurka představující čarodějnici. Pálení čarodějnic naši předkové převzali pravděpodobně od germánských národů, kde se slaví jakožto Valpuržina noc. Tradovalo se, že právě v tuto noc mají rej zlé čarodějnice, proti kterým počestné křesťanské obyvatelstvo do ohně rituálně přidávalo onu slaměnou figurku.

Protože zlo z křesťanského hlediska symbolizovaly čarodějnice, které byly upalovány na hranicích, o Filipojakubské noci, nazvané podle církevních apoštolů, se dnes proto upalují čarodějnice v podobě velkých nazdobených figurín. Pálení čarodějnic sice možná trochu připomíná inkvizici a upálená figurína si to rozhodně schytá, ale zkusme si do ní projektovat všechno to, co je pro nás zlé, nefunkční, nemocné a negativní, nikoli nevinnou ženu – čarodějnici. To ale rozhodně není jediný a pravý důvod, proč se tento zvyk udržuje – jeho kořeny sahají do hluboké minulosti. Navíc každý národ si svůj 30. duben oslavuje jinak.

Beltaine – pohanský svátek vítající léto

Když opomeneme křesťanské rituální pálení čarodějnic – satanových služebnic – a očistu ke spáse lidské duše, je třeba připomenout, že Filipojakubská, nebo také Valpuržina, noc má i své pohanské kořeny a úzce souvisí s magií přírody. Je pak trochu zarážející, že se Pálení čarodějnic slaví v ten samý čas, kdy pohanští Keltové “čarovali”… Pohanský svátek slavený 30. dubna se nazývá Beltaine.

Beltane, neboli starším keltským názvem Beltain, je prvomájový pohanský svátek. Slaví se v době mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem. Pro keltské národy byl jedním ze čtyř nejvýznamnějších svátků v roce; těmi dalšími jsou Imbolc – svátek bohyně Brighid, Lughnasadh – svátek sklizně, a Samhain, který dal později vzniknout nám důvěrně známému Halloweenu.

Beltain byl oslavou příchodu léta. Dobytek byl vyváděn ven na pastviny a při této příležitosti posílen rituály. Ty byly zaměřeny na ochranu před hmotným zlem i před magií, na růst, plodnost, hojnost, sex a zdraví. Obřady se dělaly pro domácí zvířata, úrodu i pro lidi samotné. Nejdůležitější součástí Beltainu byly ohně, kolem kterých se chodilo s dobytkem, známá je také tradice osobní očisty rituálním skákáním přes plameny.

Známe historii svátku Čarodějnice. Užijte si pálení i za hranicemi

Čarodějnictví: Kouzla Filipojakubské noci

Podle starých pověr se u nás o Filipojakubské noci čarodějnice slétaly k sabatu, potíraly si svá těla mastmi vyrobenými z halucinogenních hub a rostlin, oddávaly se neřestem, temným rituálům, létaly na koštěti a podobně. Tato noc má bezesporu velkou magickou moc, a pokud chcete ve svém životě něco změnit, měli byste toho využít. Existuje spousta očistných a ochranných magických rituálů, které si můžete provést také doma. Pojďme se inspirovat třeba způsoby oslavy svátku Beltaine v jiných zemích.

Například v Irsku a Skotsku má svátek Beltaine tradici převážně historickou. Beltainové rituály však nezemřely – z úcty ke staré moudrosti je dodnes provozují wiccani a jiní pohané. Většinou jde o obřadné zdobení domácího prostoru, meditaci, pálení ohníčků, v neposlední řadě také o to, bez čeho se vášnivý svátek hojnosti a energie neobejde – o lásku.

Čarování na lásku: Kouzla, která fungují

Magie a kouzla návod vždy potřebují, a to rozhodně ten přesný, kterému věřili už naši předkové a který bude zaručeně fungovat. Magie je založená na víře a zkušenostech, přesto si můžeme začít vytvářet i vlastní rituály, které nám budou vyhovovat a do kterých vetkneme naši vůli a silnou myšlenku. Ale pozor, také v čarování platí pravidla a zákony akce a reakce! Pokud bychom chtěli někomu uškodit, všechno se nám vrátí zpět jako bumerang. Tak tedy, pokud si přejete změnit svůj život, přivolat si do života lásku nebo byste si rádi splnili svůj životní sen, uzdravili se, nebo třeba někomu pomohli, stačí vytvořit tuto myšlenku a stvrdit ji nějakým rituálem právě o magické Filipojakubské noci.

Využít můžete určitě některý ze čtyř živlů, například očistnou moc ohně, který už tak nějak k Valpuržině noci patří. Láska a sex o Filipojakubské noci přináší velkou plodnost, nezřídka se po této noci rodí vysněné a vytoužené děti. Sex o Filipojakubské noci má opravdu velkou sílu a věřte, že poznáte, zda se milujete s tím správným člověkem!

Nejlepší přírodní afrodiziaka. Zkuste těchto 5 pochoutek!

Jak oslavit čarodějnice doma?

Oslava Filipojakubské noci v soukromí nevadí a rozhodně také může mít své kouzlo. Ukliďte si během dne váš dům, vymeťte každý kout, můžete též své domácí prostory vykouřit vonnými tyčinkami, kadidlem nebo pomocí různých vykuřovadel. Zabavte děti jakoukoli tvorbou, kreslením, vyráběním, šitím, vyšíváním, starší děti třeba vyřezáváním nebo veselou hrou na hudební nástroje. Pokud máte zahradu, je to velké plus. Pracujte společně kolem domu, vyčistěte si zahradu a nasbírejte větvičky. Večer bude oheň. Klidně si večer opečte se svými nejbližšími buřty nebo si zahrajte u ohně na kytaru.

O Valpuržině noci nechte děti déle vzhůru, pokud bude hezké počasí, dovolte jim pobíhat po zahradě nebo v nedalekém lese a svobodně si hrát, dýchat, mít svůj vlastní prostor. Poseďte si u ohně a popřemýšlejte nad svým životem. Nad tím, co jste dokázali a co se vám povedlo, i nad tím co byste rádi změnili. Pokud si chcete rituálně skočit přes oheň, i tato možnost zde existuje, ale se vší opatrností a hlavně dávejte pozor na děti! Užijte si příjemný večer bez alkoholu a v noci se pomilujte se svou láskou, klidně venku na zahradě (pokud nejste obklopeni zvědavými sousedy), nebo si zajděte či vyjeďte do nedalekého lesa, až děti usnou.

Tato noc lásky je předzvěstí oslavy svátku 1. Máje, který je považován za svátek lásky. Čeká vás volný den, a pokud přemýšlíte nad tím, jak oslavit 1. Máj, nezapomeňte políbit svou drahou polovičku pod rozkvetlou třešní!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filipojakubská noc 2020: Sex, rituály, magie a oslavy pálení čarodějnic v soukromí vašeho domova