Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Filmové novinky na březen 2013: Vyrazte s dětmi do kina na Croodsovy

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

28. 2. 2013

Březen – za kamna vlezem. A proč ne radši do kina? Vezměte svou ratolest či sourozence a zajděte si na animovanou novinku, která potěší děti i dospělé.

Croodsovi jsou první pravěká rodina v historii lidstva. V jejím čele stojí drsní rodiče Grug a Ugga. Jejich potomky jsou zlobivá čtyřletá Sandy, devítiletý Thunk toužící stát se dobrým lovcem a rebelující puberťačka Iška. Starší generaci pak zastupuje divoká Babi – matka Uggy, a tudíž Grugova tchýně.

Taťka Grug razí v životě heslo „Strach je dobrý, změna špatná“. Tedy až do chvíle, kdy je zničena jeskyně sloužící jako obydlí pro celou rodinu. Poté je hlava rodiny nucena uznat, že změna je v tomto případě nevyhnutelná. Celá rodina se tak vydává na cestu do neznáma, na jejímž konci by mělo stát nové místo k žití, nový domov.

Pod dobrodružnou animovanou komedii z dílny studia DreamWorks se režijně i scenáristicky podepsala dvojice Chris Sanders a Kirk De Micco. První jmenovaný se v minulosti podílel na režii i scénáři ke snímkům Lilo & Stitch a především Jak vycvičit draka. Hudbu k filmu složil Alan Silvestri.

Hlasy hlavním postavám propůjčili v originále například Nicholas Cage, Ryan Reynolds či Emma Stone. V našich kinech však uvidíme film s českým dabingem. O něj se postarali Filip Blažek, Nikola Votočková, Jan Maxián, Bohdan Tůma, Lucie Juřičková a další.

Croodsovi (The Croods), Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný, USA, 2013, 90 min, Režie: Chris Sanders, Kirk De Micco, Hrají: Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener, Clark Duke, Cloris Leachman

Premiéra v ČR: 21. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmové novinky na březen 2013: Vyrazte s dětmi do kina na Croodsovy