Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Filmové novinky na červen 2013: Vyrazte na Univerzitu pro příšerky

Léto se sice blíží, ale počasí tomu příliš neodpovídá. Namísto dne u vody je proto lepší vydat se do kina, kam se v červnu vrací oblíbené animované postavičky, které slibují zábavu pro malé i velké.

Jednooký Mike Wazowski snil už jako malý o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A kde jinde se naučit vše potřebné než na vysoké škole? Mike proto nastupuje na Univerzitu pro příšerky, ale hned v prvním semestru se mu do cesty postaví James P. Sullivan známý jako Sulley – přirozený talent na strašení.

Vedle Sulleyho vypadá Mike jako amatér, což si ale rozhodně nenechá líbit. Mezi dvojicí se proto rozpoutá soutěživost, kvůli které jsou ale nakonec oba vyhozeni z elitního univerzitního strašicího programu. Pokud chtějí své průšvihy napravit, musí začít spolupracovat.

Jak už zápletka napovídá, příběh se odehrává ještě před Příšerkami s.r.o. Jde o vůbec první prequel, který společnost Pixar natočila. Film zrežíroval Dan Scanlon a jde o jeho celovečerní pixarovskou prvotinu. Zajímavá jsou i jména scenáristů. Prvním z nich je Andrew Stanton, který napsal scénář už k prvním Příšerkám. Druhým je Pete Docter, jenž se v prvním díle zase podílel na režii.

Podobná jména se objevují i mezi herci, kteří propůjčili filmu svůj hlas. Mika znovu namluvil Billy Crystal, Sulleyho už podruhé John Goodman. V českém znění se představí například Jiří Hromada, Vlastimil Zavřel či Saša Rašilov.

Univerzita pro příšerky (Monsters University), Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný, USA, 2013, 109 min, Režie: Dan Scanlon, Hrají: John Goodman, Billy Crystal, Frank Oz, Steve Buscemi, Jennifer Tilly

Premiéra v ČR: 20. června

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmové novinky na červen 2013: Vyrazte na Univerzitu pro příšerky