Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Filmové novinky na květen 2013: Vyrazte s dětmi na Kováře z Podlesí

Květen s sebou zajisté přinese více slunečních paprsků než předchozí měsíce. Pokud se ale bude počasí škaredit, může vám návštěva kina rozjasnit den. Do kinosálů po delší době vstupuje česká pohádka.

Příběh se odehrává ve vesničce jménem Podlesí, na níž je uvržena kletba. Prolomit ji může Toník, pokud Podlesí zbaví zlých houbových bab, které byly v minulosti dobrými vílami. Ty také drží ve svých spárech Toníkovu milou Bětku, kterou chce mladík zachránit. Ve vesničce se navíc objevuje drak, kterého je třeba zabít.

Obyvatele Podlesí tak čeká pořádné dobrodružství. Toník bude bojovat se zlými vílami o svou Bětku, jeho strýc kovář spolu s veverčákem a křečkem se mu vydají na pomoc. Někdo se také bude muset utkat se zlým drakem. Nebo ne?

V pohádce se objevují jak herci, tak animované postavy. Jednu z hlavních rolí kováře ztvárnil Bolek Polívka, po jeho boku si zahráli třeba Josef Somr, Jiří Pecha nebo Barbora Seidlová. Ve snímku je k vidění také řada dětských herců. Snímek zrežíroval Pavel Göbl.

Tvůrci Kováře z Podlesí ho označují za pohádku, ve které je všechno tak trochu jinak. Podle prvních ohlasů nevypadá, že jinak by v tomto případě znamenalo lépe. Ale jak se říká – sto lidí, sto chutí, a tak se třeba právě vaší rodině bude nová česká pohádka líbit.

Kovář z Podlesí, Rodinný / Dobrodružný / Animovaný, Česko / Slovensko, 2013, 90 min, Režie: Pavel Göbl, Hrají: Bolek Polívka, Josef Somr, Milan Markovič, Jiří Pecha, Rostislav Novák ml.

Premiéra v ČR: 16. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmové novinky na květen 2013: Vyrazte s dětmi na Kováře z Podlesí