Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Filmové premiéry na srpen 2013: Vyrazte na Letadla či Woodyho

Redakce

Redakce

28. 7. 2013

V srpnu se léto přehoupne do své druhé poloviny a hned zkraje si v ní odbydou premiéru některé zajímavé novinky. Do kin přistanou Letadla a vrátí se Woody Allen s novým filmem.

Letadla (Planes)

Venkovský práškovací letoun Prášek sní o účasti v největším leteckém závodě světa. Jeho tělesná konstituce však kariéře závodního letadla moc nenasvědčuje, stejně jako panický strach z výšek. Prášek se ale rozhodně nevzdává a začne trénovat pod dozorem námořního letounu Skippera.

Animátory z Pixaru nabudil úspěch dvou filmů o Autech a vytvořili příbuzný svět mluvících letadélek. Snímek měl původně putovat na DVD, nakonec však míří do kin a měly by ho následovat další dva díly. Bude Prášek u dětí stejně oblíbený jako Blesk McQueen?

Datum premiéry: 22. srpna

Jasmíniny slzy (Blue Jasmine)

Jasmine (Cate Blanchett) a Hal (Alec Baldwin) tvoří navenek harmonický manželský pár zbohatlíků. Halovo obchodování však není úplně čisté, manželství je v troskách a Jasmine začne holdovat lékům a alkoholu. Aby začala nový život, přestěhuje se za chudou sestrou do San Francisca, kde se setkává se šarmantním diplomatem (Peter Sarsgaard).

Uplynul ani ne rok a Woody Allen si do své filmografie připisuje další položku. Jako místo natáčení slavný Newyorčan překvapivě zvolil Kalifornii, o níž kdysi prohlásil, že zde odpad nekončí na skládce, nýbrž v televizních pořadech.

Datum premiéry: 1. srpna

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmové premiéry na srpen 2013: Vyrazte na Letadla či Woodyho