Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Filmové premiéry na září 2013: Vyrazte na Donšajny, Dianu a Škodíky

Redakce

Redakce

25. 8. 2013

Spolu s posledními paprsky babího léta nás v září čeká široká nabídka filmových premiér. Vypukne válka kocoura se šváby, popláčeme si u princezny Diany a vrátí se oscarový Jiří Menzel.

FOTO: Libuše Šafránková Donšajni

Donšajni jsou již čtvrtou filmovou spoluprací Libuše Šafránkové s režisérem Jiřím Menzelem. Zdroj: Bontonfilm

Donšajni

Operní režisér Vítek (Jan Hartl) trpí slabostí pro opačné pohlaví, především pro sličné sopranistky. Podobnou zálibu má i stárnoucí pěvec Jakub (Martin Huba). Tyto dva milovníky žen a řadu dalších postaviček svede dohromady příprava inscenace Mozartova Dona Giovanniho.

Jeden z českých držitelů Oscara Jiří Menzel poprvé natočil film podle vlastního námětu, tedy bez opory o scénář Zdeňka Svěráka či předlohu Bohumila Hrabala. V nové letní komedii se sešla plejáda domácích herců, mezi nimiž se ve své poslední filmové roli objeví Jiřina Jirásková.

Datum premiéry: 26. září

Diana (Diana)

Po rozvodu s následníkem britského trůnu Charlesem se princezna Diana chtěla věnovat výchově svých dvou synů a charitativní činnosti. Do své tragické smrti však stihla navázat ještě dva milostné vztahy, kterými k sobě magneticky přitáhla objektivy fotoaparátů bulvárních novinářů.

V biografickém filmu líčícím poslední dva roky života veřejností milované princezny z Walesu si titulní roli zahrála Naomi Watts. V jakém světle bude ve snímku zobrazena britská královská rodina, zatím jasné není.

Datum premiéry: 19. září

Oggy a škodíci (Oggy et les Cafards: Le film)

Baculatý a líný kocour Oggy rád tráví celé dny v pohodlí svého domova před televizorem, život mu ale narušuje trojice švábů, která se rozhodne udělat mu ze života peklo. Škodíci Joey, Dee Dee a Markey nejen pravidelně luxují jeho ledničku, ale nebojí se ani unést vlak, kterým se Oggy vydá cestovat.

Francouzský animovaný seriál vycházející z bláznivých amerických grotesek se těšil oblibě i v českých televizích. V jeho filmové verzi spolu kocour a švábi svedou monstrózní bitvu, která překoná vše, čeho se dopustili na obrazovkách.

Datum premiéry: 19. září

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmové premiéry na září 2013: Vyrazte na Donšajny, Dianu a Škodíky