Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Filmy na Silvestra: Pobavte se v kinosále s rodinou i kamarády

Redakce

Redakce

27. 12. 2013

Dlouhé prosincové večery jsou ideální příležitostí k tomu zajít do kina na dobrý film. Totéž platí i pro poslední den v roce. Zde je několik námi vybraných nabídek, které stojí na Silvestra za zhlédnutí. 

FOTO: animované postavičky ve filmu Ledove kralovstvi

Ledové království přináší pravou zimní atmosféru. Zdroj: Falcon

Hobit: Šmakova dračí poušť

Režisér Peter Jackson známý svou láskou k dílům J. R. R. Tolkiena vytvořil opět svět, do kterého se ponoříte a vychutnáte si každý detail kouzelné scenérie a poutavého příběhu.

Druhý díl filmové trilogie Hobit na motivy stejnojmenné knihy navazuje na mnohdy životu nebezpečnou pouť Bilba Pytlíka, čaroděje Gandalfa a třinácti trpaslíků vedených Thorinem Pavézou. Prchající před armádou skřetů musí zdolat strmé kopce a tmavé hvozdy, v nichž nejednou narazí na krvežíznivého nepřítele. Medděd, obří pavouci, lesní elfové a nakonec i mohutný zlato milující drak Šmak.

FOTO: Hobit: Smakova draci poust

Zdroj: Warner Bros.

Ačkoliv jde o zfilmování Tolkienovy knihy, nachází se ve snímku oproti předloze rozdíly. Například v knize není uvedena elfí bojovnice Tauriel (Evangeline Lilly) – tu vymyslel sám Jackson. Neukazuje se tam ani Legolas (Orlando Bloom). U pavoučí scény v knize trpaslíky zachrání Bilbo sám, ve filmu je však spolu s ním osvobodí i lesní elfové.

Ledové království

Milá pohádka pro děti i dospělé se skvěle hodí k vánočnímu období. Jen se pohodlně usadit a nechat se strhnout vtipem, dobrodružstvím a krásou.

Království Arendelle je poklidné místo plné života a tepla. Avšak jednoho dne celou zemi zahalí bílá pokrývka sněhu a hrozí, že celé království jednou pro vždy zmrzne. Nebojácná Anna se rozhodne tuto možnou budoucnost změnit a za pomoci drsného horala Kristoffa, jeho věrného soba a sněhuláka Olafa se vydají na nelehkou cestu vedoucí k zastavení Anniny sestry Elsy, která zimu způsobila svými kouzly.

Ledové království

Zdroj: Falcon

Tým autorů se vypravil do Norska, aby nasál tamní atmosféru a dokonce navštívil i několik hradů a zámků, aby si udělal jasnou představu, jak by měl vypadat zámek Arendelle. Animátoři celkově hodně čerpali z Norska. Kristoff je vytvořen podle Sámů, kteří Norsko obývají. Jsou známí chovem sobů, proto je Kristoffovým kamarádem právě sob Sven.

Přijde letos Ježíšek?

Český romantický film s vánoční tématikou a několika příběhy. Je to taková česká Láska nebeská – s našimi herci, naším prostředím a našimi zvyky. Milý rodinný film k chladnému večeru.

Dolores věří na zázraky, a tak se na její naléhání vrací její manžel José do Prahy, odkud před třiceti lety emigroval do Mexika. Jejich dcera se již několik let pokouší otěhotnět a jedinou nadějí je pro ni legendární pražské jezulátko. Pro Josého je to však složité. Potká svého dávného kamaráda Rudu, který se všemi rád manipuluje, a svoji bývalou lásku Květu. Jaké zázraky k nám tento film zanese?

prijde-letos-jezisek

Zdroj: Bioscop

„Květa má svůj vlastní život. To, co prožila v minulosti, ji neoslabilo, ale to neznamená, že by se zdráhala uvěřit na zázraky,“ říká o své postavě Libuše Šafránková. „José už zakořenil v nové krajině a v ošemetných situacích, které mu přinesl návrat do Čech, ho zachraňují jedině nadhled a smysl pro rychlé řešení,“ tvrdí o své roli Josef Abrhám.

Frajeři ve Vegas

Film, který pobaví všechny generace. Mladí se zasmějí nad chvílemi ve stáří, které je za několik desítek let potkají. Staří naopak nadzvednou koutky či pokývají hlavami u momentů, které stejně jako filmový starci také prožívají.

Jeden ze čtyř přátel se na stará kolena rozhodne oženit. Na rozlučkový večírek ve Vegas pozve své tři celoživotní přátele, kteří se nebojí si na stará kolena vyrazit z kopýtka. Ovšem Vegas, které znávali, se dočista změnilo, a tak jak oni stárli, toto místo mládlo. Na staré tělo je příliš velké a hlučné. Čtveřice mužů se však rychle oklepe z prvotního šoku a začne si naplno užívat pověstného města hříchů.

frajeri-ve-vegas

Zdroj: CBS Films

Režisér Jon Turteltaub ke snímku řekl: „V komedii bývá těžké určit, kdo je protivník, a často tam ani žádný není. V tomto případě je protivníkem samotné Las Vegas. Našim hrdinům dává pořádně zabrat a z toho pramení kopa zábavy.“ Jeho slovům dali zapravdu i představitelé kamarádů Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman a Kevin Kline.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Filmy na Silvestra: Pobavte se v kinosále s rodinou i kamarády