Menu
WomanOnly
Celebrity

FOTO: Klára Vavrušková se chystá na Miss Universe. Víme, co obleče!

Redakce

Redakce

20. 4. 2021

Již příští měsíc bude třetí nejkrásnější dívka planety Klára Vavrušková reprezentovat Českou republiku na 69. ročníku Miss Universe. Díky světové pandemii byla vedením soutěže tato prestižní událost přesunuta z loňského roku na květen 2021. Česká Miss EESENS pečlivě připravuje půvabnou modelku na odlet. Do výbavy ji přibalila i národní kostým, který je odrazem českého lidového folklóru napříč mnoha regiony.

Nejprestižnější soutěž krásy Miss Universe, která je sledována po celém světě, se letos bude konat v květnu na Floridě ve Spojených státech. Delegátky ze všech zemí světa se setkají po dlouhých měsících a zabojují o titul Miss Universe. Jednou ze součástí finálového večera bude přehlídka národních kostýmů, kde každá z dívek představí tradice své země.  

Klára Vavrušková

Půvabná držitelka korunky krásy Klára Vavrušková se představí v kostýmu z dílny Yvony Leitner, přední české módní návrhářky a profesorky na střední škole módy v Prostějově. Leitner zastává názor, že v jednoduchosti je krása a doplňuje to o umění hry s materiálem, střihem a funkčností. I proto pro výrobu národního kostýmu použila tradiční látky s Modrotiskem. Tato originální tradiční technologie byla pro svou unikátnost zapsána v roce 2018 na reprezentativní seznam UNESCO. „Zajímavé techniky jsou přetvořeny v moderní aktuální model. Plisé které se použilo pro rukávy je typické pro české národní kroje, stejně tak Modrotisk z dílen ve Strážnici. Tato speciální technika je unikátní a velmi vzácná. Jako třešnička na dortu působí ručně vyrobené květiny na koruně – svatozáři, které byly vyrobeny původními technologiemi,“ popisuje kostým návrhářka.

Kromě národního kroje vybavila návrhářka modelku nádhernými zlatými šaty, ve kterých se může Klára Vavrušková rovnat se světovými topmodelkami.

Klára Vavrušková

Výjimečnost a půvab Kláry Vavruškové podtrhuje svatozář, jejíž autorkou je Anna Škarda a její značka Carbickova Crowns. Anna, pocházející ze slovenské šperkařské rodiny, přijela poprvé do Čech se svými rodiči, kteří sem pravidelně jezdili pro komponenty k výrobě šperků do samotného srdce bižuterie, Jablonce nad Nisou. Její tvorba má mezinárodní přesah a v současnosti je známá více v zahraničí než v naší domovině, což potvrzují i její klientky, mezi něž patří např. Beyonce nebo Khloé Kardashian, která si objednala jednu z korunek a následně ji použila jako část svého kostýmu Kleopatry.

Designérka se tvorby korunky pro naši reprezentantku chopila s velkou radostí a pokorou k tradici i soutěži samotné. „Korunu jsem vytvořila na základě celkového návrhu národního kostýmu. Je zdobená textilními folklórními květy s modrotiskem, který představuje hlavní tradiční prvek a motiv celého kostýmu. Čelenka je doplněna o skleněné perly, které jsou krásným symbolem tradiční české výroby bižuterie na Jablonecku,“ popisuje svou práci Škarda.

Klára Vavrušková

Držitelka titulu ze světové soutěže Misss Earth Klára Vavrušková, kde se umístila jako třetí, bezpochybně vynese jeden z nejkrásnějších modelů národního kostýmu, jaký kdy vůbec spatřil světlo světa. Jak je s národním krojem spokojená samotná modelka? „S výběrem národního kostýmu jsem moc spokojená. Líbí se mi, že se tímto vracíme zpět k našim tradicím, ale zároveň je uzpůsoben tak, aby konkuroval celosvětovému měřítku,“ nechala se slyšet Klára Vavrušková během oficiálního focení pro Miss Universe.

Česká Miss ESSENS bezpochyby vyzbrojila modelku tím nejprestižnějším a nejtradičnějším, co může Česká republika nabídnout. Věříme, že kostým přinese modelce štěstí a s hrdostí bude reprezentovat naše tradice a umění, které ve světe nemá obdoby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

FOTO: Klára Vavrušková se chystá na Miss Universe. Víme, co obleče!