Menu
WomanOnly
Krása

Fotoepilace aneb zbavte se chloupků bezbolestně

Redakce

Redakce

14. 5. 2014

Léto je za rohem a období kraťasů a sukní s ním. Už teď vás děsí představa deního holení nohou nebo bolestivé strhávání voskových pásků z nohou? Našli jsme pro vás bezbolestné řešení, jak se zbavit chloupků jednou pro vždy.

Co je to fotoepilace?

Fotoepilace se zakládá na laserovém vypalování chloupků. „Vypalování“ zní hrozně nepřirozeně a možná i nebezpečně, ale nemáte se čeho bát. K tomuto účelu existují speciální IPL přístroje, které jsou bezpečné a šetrné k vaší pokožce. Fotoepilace se to nazývá proto, že se jedná o rychlý záblesk laserového paprsku, který doslova vypálí kořínkové lůžko chloupku, čímž se docílí dlouhodobého účinku.

Jak fotoepilace funguje?

K tomu, aby byl zákrok co nejúspěšnější, je potřeba opakovat fotoepilaci třikrát až šestkrát. Chloupek má totiž dvě stádia růstu, klidové a růstové. Fotoepilace je neúčinnější v růstovém období, proto se sezení opakují, aby v tomto období byly zastiženy všechny chloupky a nevznikala nepravidelně epilovaná místa.

Pro a proti

Nejvýraznější výhodou je, že se takto lze zbavit chloupků na dlouhou dobu a dokonce to může mít i trvalé účinky, protože po fotoepilaci může následovat to, že se vám budou po těle objevovat jen chloupky jemné a světlé, které nejsou skoro vidět.

Důležité však je dbát na bezpečnost, přece jen se jedná o zákrok, který vyžaduje laserové záření, které může pokožku popálit a pokud nezvolíte dostatečně kvalifikovaný salón, může k tomu snadno dojít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Fotoepilace aneb zbavte se chloupků bezbolestně