Menu
WomanOnly
Přátelství

Hana (53): Kamarádka se mi po deseti letech přiznala, že mi svedla syna

Když jde o muže nebo o děti, to může být hned mezi ženami kamarádství konec. Hana se po letech dozvěděla, že její nejlepší kamarádka ze základní školy se před časem vyspala s jejím synem. Tohle byl pro ni opravdový šok! Nejenže její kamarádka něco takového dopustila, ale také jí to celou dobu tajila, a syn jakbysmet! Hana se cítí být zrazená, oklamaná a o neřestné Sylvě si myslí svoje. Tohle jí přijde jako něco opravdu hodně nechutného! Zdá se, že kamarádství bude nejspíše odzvoněno…

Oslava narozenin kamarádky se poněkud zvrhla

Tohle se prostě nedělá. Co jsem se čirou náhodou dozvěděla, mě upřímně šokovalo. Moje kamarádka Sylva, kterou znám už ze základní školy, mě pozvala na oslavu svých narozenin. Byla to dámská jízda, vzpomínaly jsme na staré časy. Nikdo zrovna nemládne. Trochu jsme se opily a začaly probírat chlapy, potom děti a tak dále. Však to znáte. Nakonec jsme zůstaly my tři u Sylvy doma, ještě s jednou naší kamarádkou ze základky, Petrou. My tři jsme vždycky byly nerozlučná trojice. Rozvedená Petra se nám svěřila s tím, že si našla kolouška, mladého milence, kterému je něco lehce přes třicet. A tak to vlastně celé začalo…

Se svou troškou do mlýna se svěřila i Sylva. Ta má sice manžela, ale všichni ví, že mají hodně volné manželství a že spolu už poslední roky nežijí a netráví žádný společný čas, kromě péče o děti. Jejich nejmladší dcerce je čtrnáct let, syn studuje vysokou školu a nejstarší dcera je už z domu. Sylva se nikdy netajila tím, že měla v průběhu svého manželství občas nějaké romantické milostné vztahy, a to s muži, i se ženami. Její muž to věděl a toleroval jí to. Často jezdil do zahraničí a momentálně byl už přes půl roku v Itálii. Sylva si vždycky dělala, co chtěla. Proto nás s Petrou ani nepřekvapilo, když začala mluvit o tom, že spát s mladými zajíčky je úplně nejlepší a že vlastně před deseti lety jednoho takového měla.

Tvářila se tajemně, nakonec přiznala pravdu

Tvářila se u toho tajuplně, jen něco prohodila, pak se odmlčela, vyfoukla kouř z cigarety na terase a už dále nepokračovala. Přišlo mi, že něco tají. Zeptaly jsme se jí přímo, kdo to byl, a jak dlouho to trvalo. Samozřejmě nebyl první, a ani poslední, to nám bylo jasné. Sylva byla hodně atraktivní žena, a stále je. Tehdy měla přibližně čtyřletou dcerku, znovu nastoupila po mateřské do práce a asi tři měsíce se scházela s jedním mladým studentem. Říkala, že to bylo takové hodně romantické, byl to mladý umělec, který studoval dějiny umění, chodili do čajoven, kouřili vodní dýmky a filozofovali o životě. A samozřejmě si dopřávali hodně sexu.

Řekla nám, že se tehdy cítila zase mladá a žádoucí. Její muž byl pořád pryč, ona sice měla všechno, na co si vzpomněla, pro děti měla chůvu a paní na hlídání, na domácnost paní na úklid. Svou práci dělala, protože ji bavila. Jinak by vlastně pracovat ani nemusela. Pořádala různé kurzy a semináře pro ženy na téma seberozvoj, dálkově studovala psychologii. Tohle všechno považovala za velmi naplňující. Když nám to vyprávěla, stále jako by s něčím váhala, ale pak se rozhodla říct pravdu.

Na rovinu přiznala, že ten mladík, se kterým se tehdy stýkala, byl můj syn Jakub. Zůstala jsem jako opařená. Nezmohla jsem se na slovo. Tohle snad nemyslí vážně! Jakub v době před deseti lety studoval a bylo mu pouhých dvacet let. Sylvě muselo být čtyřicet tři. Takže jako zralá atraktivní panička svedla mladého kluka, skoro ještě dítě. A ještě ke všemu mého syna!

Byla jsem v šoku a začala rychle vzpomínat

Rychle jsem vzpomínala, co se v té době u nás doma dělo. Jakub bydlel ve studentském bytě s kamarády, jezdil domů na víkendy a moc se nám nesvěřoval. Ale vzpomínám si, že jednu dobu byl takový přešlý a tajemný, věčně zamyšlený. Docela ale chápu, proč se mně, nebo svému otci, s něčím takovým tehdy nesvěřil. Můj muž Sylvu dobře zná a nikdy ji neměl rád. Myslel si o ní svoje.

Já jsem, když to Sylva dořekla, prudce vstala od stolu. To už ona věděla, že je zle. Možná i zalitovala, že vlivem alkoholu ztratila zábrany a rozvyprávěla se až příliš. Petra mlčela. Nechtěla se vměšovat. Nastalo docela trapné ticho a bylo zřejmé, že teď to chce čas a že si to asi se Sylvou budeme muset vyříkat. Taky jsem byla trochu opilá a zjištění, že moje dobrá kamarádka mi tajila takovou informaci a že před deseti lety spala s mým dítětem, mě opravdu zasáhlo. Sebrala jsem se a šla domů…

Nechci přijít o kamarádku, ale zlobím se…

Druhý den mi Sylva marně několikrát telefonovala. Ale já jsem s ní nechtěla mluvit. Teď nevím, co mám dělat. Nechci ztratit kamarádku a snažím se to chápat. Nevím, zda mě více štve to, že se to vůbec stalo, anebo to, že mi to neřekla. Nevím, zda se mám na to zeptat svého syna a jestli se třeba tehdy kvůli ní nějak netrápil a nezlomila mu srdce. Mrzí mě, že jsem s ním o tom tehdy nemohla mluvit. I když vlastně vůbec nevím, jak bych se zachovala tehdy, kdybych to věděla. Jakub má dneska dobrou práci a přítelkyni, se kterou se nedávno zasnoubil, pomalu se těším na vnoučata a nevím, jestli by bylo vůbec vhodné toto téma nějak před ním vytahovat. A taky nevím, jestli to mám říct manželovi.

A vlastně ani nakonec nevím, jestli je mi takhle informace k něčemu prospěšná. Asi bych to byla nejraději nevěděla…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na požádání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hana (53): Kamarádka se mi po deseti letech přiznala, že mi svedla syna