Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Helen Hunt slaví padesátiny. V jakých filmech nejvíc zazářila?

Redakce

Redakce

13. 6. 2013

Známá americká herečka Helen Hunt oslaví 15. června své padesáté narozeniny. My jsme při té příležitosti vybrali pět jejích nejlepších romantických rolí ve filmech, které byste si neměli nechat ujít.

FOTO: Lepsi uz to nebude

Role v Lepší už to nebude přinesla Helen Hunt dosud jediného Oscara. Zdroj: Falcon

Lepší už to nebude

V této slavné romantické komedii si herečka zahrála s neméně známým hercem Jackem Nicholsonem. Že tato herecká dvojice je nejvhodnější volbou pro film, se ukázalo hned vzápětí.

Snímek přinesl oběma hercům velké úspěchy v kariérním životě. Oba dva byli oceněni Oscary a Zlatými Glóby. Rok poté, co Helen Hunt Oscara obdržela, ji časopis People zařadil mezi padesát nejhezčích lidí světa. Film byl tak úspěšný, že jeho zisk byl dokonce šestkrát větší než rozpočet.

FOTO: Lepsi uz to nebude

Zdroj: Falcon

Role oceněné dvěma Oscary jsou typickými romantickými charaktery. Spisovatel Melvin Udall, nevrlý autor obstojně vydělávajících průměrných románů, se střetne s výřečnou číšnicí Carol Connely. Poté, co se Melvin dozví, že má Carol nemocného syna, se z něj začne stávat lepší člověk a více se o Carol zajímá. Určitě nepůjde jen o krátký románek.

Po čem ženy touží

Další romantická komedie, tentokrát v obsazení Helen Hunt a Mel Gibson. Jde o neobvyklý snímek natočený v roce 2000 režisérkou Nancy Meyersovou.

V historii kinematografie jde o jeden z nejvýdělečnějších filmů všech dob natočených ženskou režisérkou. Děj je založen na kontrastu mezi mužskou a ženskou myslí, konkrétně co by dělal (a myslel si) muž, který by měl možnost slyšet vše, co ženy napadne.

FOTO: Po cem zeny touzi

Zdroj: Bonton

Nick Marshall jako sebestředný chamtivec nikdy nepochybuje o své dokonalosti. Ženy mu slouží převážně k naplnění jeho volného času.Velice ho ale zaskočí, když pracovní místo, o které usiluje, dostane ambiciózní žena jménem Darcy Maquire. Díky ní Nick objeví velmi prospěšnou schopnost pro své budoucí počínání – slyšet veškeré myšlenky žen.

Trosečník

Toto dobrodružné drama je oblíbené tisícovkami diváků po celém světě. Režisér Robert Zemeckis obsadil nejen Helen Hunt, ale především i Toma Hankse.

Celý 143 minut dlouhý film byl točen převážně ve dne. V noci se natáčela pouze jedna jediná scéna. Natáčení bylo dokonce na rok pozastaveno, aby Tom Hanks mohl zhubnout třicet kilo a nechat si narůst vlasy.

FOTO: Trosecnik

Zdroj: Bontonfilm

Helen Hunt se zhostila role Kelly, manželky Chucka Nolanda, který je nesmírně vytížený svou prací. Jako jediný ovšem přežije leteckou havárii a ocitne se sám na pustém ostrově. Přichází do situace, v jaké si musí obstarat ty nejzákladnější potřeby na přežití a učí se žít sám se sebou. Počká Kelly na návrat svého ztraceného manžela?

Pošli to dál

Snímek byl natočený režisérkou Mimi Leder podle stejnojmenné knihy Catherine Ryan Hyde v roce 2000. V hlavní roli Helen Hunt, Kevin Spacey a dětská hvězda Haley Joel Osment.

Role v Pošli to dál přinesla všem hlavním hercům nominaci na cenu Blockbuster Entertainment Award, avšak jediný Osment ji opravdu vyhrál. Mladý herec ukázal světu svůj talent už ve velmi raném věku. Při natáčení filmu oslavil teprve dvanácté narozeniny.

FOTO: Posli to dal

Zdroj: Warner Bros.

Děj s poněkud morálním podtextem je založený na jakési řetězové reakci jednání různých osob. Trevor, syn Arlene (Helen Hunt), dostane ve škole úkol. Na základě něj vymyslí způsob, jak učinit tento svět lepším. Systém se cyklicky opakuje a spočívá v tom, že každý člověk pomůže třem lidem a ti zase dalším třem. Pomůže Trevor opravdu změnit svět?

Jsem do tebe blázen

A na závěr nesmí chybět velmi úspěšný seriál Jsem do tebe blázen, vysílaný v letech 1992 až 1999. V hlavní roli Helen Hunt a Paul Reiser.

Seriál měl 7 sérií a celkem 164 dílů. Byl tak úspěšný, že i během poslední série si dvojice hlavních herců vydělala 1 milion dolarů. Na titulní písni Final Frontier se podílel sám Paul Reiser spolu se známým hudebním producentem a baskytaristou Donem Wasem.

FOTO: Jsem do tebe blazen

Zdroj: Sony Pictures

Seriál se zaměřuje hlavně na novomanžele Paula a Jamie Stemple Buchmanovy žijící v New Yorku. Řeší různé každodenní problémy třicetiletých manželů, ale i jejich vážné spory. Humorné situace v seriálu vznikají právě z těchto rozporů. Například velmi komplikovaný vztah Jamie s její tchyní velmi přidává na komičnosti celého děje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Helen Hunt slaví padesátiny. V jakých filmech nejvíc zazářila?