Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Hemeroidy obtěžují každého druhé třicátníka. Jak se jich zbavit?

Hemoroidy je jedno z nejčastějších populačních onemocnění. Bohužel stále se většina nemocných stydí vyhledat lékařskou pomoc, a tak jim toto nepříjemné onemocnění komplikuje život. Takto se trápit je však naprosto zbytečné, protože léčba hemoroidů je velmi snadná a téměř ve všech případech bezbolestná!

Jak onemocnění hemoroidů vzniká?

Kromě toho, že jde částečně o dědičné onemocnění, na vzniku hemoroidů se podílí také zácpa, těžká práce, nebo nemoci prostaty. Hemoroidy mohou vzniknout také při některých sportech, jako je třeba cyklistika nebo zvedání těžkých zátěží v posilovně.

Hemoroidy obtěžují každého druhého třicátníka a u lidí nad 40 se objevují prakticky bez výjimky, proto není prostor pro stud. 

Předejděte hemoroidům

Pro zmírnění onemocnění hemoroidů je potřeba hlídat, aby přijímaná strava byla bohatá na vlákninu. Měla byste také zajistit vašemu tělu dostatečný přísun tekutin a naopak omezte kofein a alkohol. Důležitá je také důkladná osobní hygiena a zdravá životospráva. V neposlední řadě vám v boji s hemoroidy pomůže, když budete nosit volné a kvalitní oblečení.

Co dělat, když problémy s hemoroidy propuknou?

Pokud se už i vás problémy s hemoroidy týkají, tak nespoléhejte jen na samoléčbu. A hlavně odhoďte stud a jděte se poradit s lékařem. Hemoroidy mají čtyři stadia, a čím dřív pacient přijde, tím jednodušeji je lze odstranit. Proto s návštěvou lékaře neváhejte! Jestliže se vám podaří zachytit onemocnění hned v zárodku, léčba bude bleskovou záležitostí!

Hemeroidy u dětí. Proč dítě nemá vysedávat na nočníku?

První fáze hemoroidů

Když zahájíte léčbu hemoroidů během jeho prvních fází, pak bude i vaše léčba velmi jednoduchá. V takových případech vám lékař předepíše nejrůznější preparáty jako jsou čípky a masti, které vám zpravidla do několika týdnů uleví od potíží. 

Když zaváháte

Pokud však s léčbou zaváháte a přijdete až když hemoroidy dospějí do konečných fází, bývá léčba mnohem nepříjemnější a bolestivější. Využívá se metod opichu hemoroidální cévy nebo aplikace chladu, tedy kryoterapie. V těch nejtěžších případech musí dojít k chirurgickému zákroku. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hemeroidy obtěžují každého druhé třicátníka. Jak se jich zbavit?