×
WomanOnly

Heslo z TikToku upozorňující na domácí násilí zachránilo život unesené dívce

Domácí násilí heslo
Zdroj: Shutterstock

Někdy není na škodu sledovat celospolečenské dění a pohybovat se na sociálních sítích. Unesená a pohřešovaná dívka z USA využila znalosti, které se naučila na sociální sítí TikTok. To ji nejspíše zachránilo život. O této události informovala CNN.

Kampaň Help me pomáhá rozpoznat nebezpečí, aniž by se oběť prozradila

Pár dnů pohřešovaná šestnáctiletá dívka z města Asheville si přivolala pomoc gestem, které znala ze sociální sítě TikTok. A právě ono heslo také dobře poznal projíždějící motorkář, který si ji na dálnici všiml. Teenagerka byla ve vedlejším autě a nacházela se ve velké nouzi. Ukazovala gesto, která znamená domácí násilí. Zachránce nelenil a okamžitě jednal. Zavolal policii a než dorazila, asi 11 km auto sledoval a podával policii informace. Ta posléze vůz zastavila a dívku zachránila.

Únosce dívku vezl po dálnici z Ohia, kam ji chtěl původně nechat u příbuzných, ale pak svůj plán změnil. Po dvou dnech byl zadržen a obviněn z únosu, nezákonného držení osoby a sexuálního obtěžování. Není známo, jak dlouho se dívka pokoušela gestem zaujmout projíždějící vozidla. O události informoval úřad šerifa okresu Laurel v Kentucky.

Gesto znamenající domácí násilí

Gesto, které znamená domácí násilí, lze ukázat pouze jednou rukou a může jej použít kdokoliv, kdo se nachází v jakémkoliv nebezpečí. A jak toto gesto vypadá?

Zvedněte ruku tak, že dlaň směřuje ven, pokrčíte palec do dlaně a poté zavřete prsty tak, aby palec schovaly.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*