Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Hlavní výhody homeopatik. Uzdravujte se bez vedlejších účinků

Veronika Tichá

Veronika Tichá

2. 1. 2015

Někdo je vůči ní skeptický, protože je pro něj příliš nekonvenční, jiní na ni nedají dopustit, málokomu ale neříká vůbec nic. Řeč je o homeopatii, přírodní léčebné metodě. Jedná se o legitimní léčebný postup nebo jen placebo? Jako každá jiná alternativní léčba má mnoho příznivců a odpůrců a my vám řekneme, proč je dobré ji vyzkoušet.

Počátky homeopatie jsou spojeny se jménem německého lékaře Samuela Hahnemanna, který žil na počátku 19. století. Nejedná se tedy o metodu novou a neprozkoumanou, naopak okruh jejích příznivců se čím dál více rozrůstá.

Podobné léčí podobné

Její zakladatel vycházel z předpokladu, že látka, která je schopná u zdravého jedince vyvolat určité projevy, dokáže ve formě homeopatického léku vyléčit nemocného s podobnými příznaky. Takže spáleninu od sluníčka, která se projevuje palčivou bolestí, otokem a svěděním, budeme léčit přípravkem vyrobeným ze včelího jedu, protože včelí bodnutí má podobné příznaky jako právě spálení od slunce.

Tato léčba je založena na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku. Když to zjednodušíme, homeopatie léčí pacientovy příznaky bez ohledu na to, jakou chorobou onemocní. Když máme chřipku, jdeme do lékárny a koupíme si lék proti chřipce. Pokud se chceme léčit homeopaticky, lékař se nás zeptá, zda nás bolí klouby nebo svaly, cítíme se lépe venku nebo vevnitř, máme chuť na studené nebo teplé nápoje a podobně. Podle našich odpovědí nám vybere lék přímo na tělo. Správný homeopat by měl být také trochu psychologem.

Homeopatika jsou nejčastěji k dispozici ve formě cukrových globulí neboli kuliček, dále pak granulí, tablet, kapek, mastí nebo čípků. Důležité je, že se globulí nesmíme dotýkat, protože jejich léčivé účinky jsou patrné už na povrchu léku a působí už v ústní dutině při jejich cucání, proto se nedoporučuje jíst ani pít s odstupem minimálně deseti minut.

Nespornou výhodou homeopatik je jejich naprostá zdravotní nezávadnost, protože jsou vyrobeny pouze z přírodních či živočišných surovin, které jsou pro nás poměrně překvapivé. Využíván je například rulík zlomocný, ústřice, hadí jed, mušle nebo kachní vnitřnosti. Ač zní složení léků minimálně bizarně, nemusíme se ničeho obávat, ředění těchto látek je opravdu vysoké. Homeopatika velmi často užívají i ty nejmenší miminka, což si pochvaluje mnoho maminek.

Bonbón nebo lék?

Další výhodou je naprostá absence vedlejších účinků, užívání je stejné, jako když cucáte sladký bonbón. Tento fakt často vadí zarytým odpůrcům, kteří nedokážou přijmout fakt, že by mohl mít takový přípravek léčivé účinky. Léčba navíc představuje minimální riziko chronické závislosti na léku, což také její uživatelé oceňují.

Nejlépe si ovšem uděláte obrázek o této léčbě, pokud ji sami vyzkoušíte. Rakovinu vyléčit nedokáže, ale jejích nepříjemných projevů onkologické pacienty zbavuje celkem spolehlivě. Pokud homeopatii nedůvěřujete, zkuste ji třeba jako doplněk klasické léčby, nic tím neztratíte, maximálně získáte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hlavní výhody homeopatik. Uzdravujte se bez vedlejších účinků