Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Hledáte netradiční zážitek pro dva? Vyzkoušejte let balónem

Zážitkové aktivity jsou oblíbenou formou relaxace pro páry, které touží po nezapomenutelném dobrodružství. Mezi jedny z nejromantičtějších zážitků pak patří let balónem. Proč je tak skvělý?

Vyhlídkové lety balonem patří mezi jedny z nejoblíbenějších zážitků po světě i u nás. Spojují totiž dobrodružství s romantikou a nádhernými výhledy po okolí. Když k tomu připočítáte bezpečnost a poměrně dostupnou cenu, není se čemu divit. Necháte se nadchnout také? Poznejte hned několik důvodů, které z balónového létání dělají skvělou párovou záležitost.

Zažijete společné dobrodružství

Zážitky jsou nejlepší, když je můžete sdílet. Let balónem pro dva přesně tohle umožňuje. Je to skvělá příležitost, jak strávit čas s partnerem, prožít dobrodružství, zažít romantiku a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky, které spolu můžete rozebírat ještě po letech.

Prohlédnete si oblíbené místo z ptačí perspektivy

Máte nějaké to svoje společné místo, kam rádi chodíte? Ať už je to místo prvního rande nebo třeba zásnub, můžete ho prozkoumat úplně z jiného úhlu – konkrétně z nějakých 50 až 300 metrů nad zemí.

Největší československá zážitkovka Adrop.cz nabízí lety balonem na téměř 40 lokalitách po celém Česku – to by bylo, aby se tam vaše místečko nevešlo. I když balón letí směrem a rychlostí větru, je přeci jen svým způsobem řiditelný – pilot stoupání nebo klesáním hledá proudění vzduchu, které balón posune tam, kam je potřeba.

Let balonem

Vytvoříte fotky do společného alba

Balónové lety se z důvodu bezpečnosti konají brzy ráno nebo pár hodin před setměním, kdy je klidné termické proudění. Vedlejším efektem je pak krajina vykreslená nízkým sluncem, která vyloženě vybízí k fotografování. O společné fotky do fotoalba nouze nebude. A kdybyste chtěli fotky od fotografa, stačí si vybrat letenku právě s možností profi fotek.

Vyčistíte si hlavu

Létání balónem má svoje kouzlo i díky naprostému tichu, ve kterém se ocitnete. Zatímco budete obdivovat turisticky atraktivní místa, nepotkáte kromě ostatních vzduchoplavců nebo opeřenců ani živáčka. Tenhle klídek jen občasně přeruší zvuk hořáku, kterým pilot celý balón ovládá. V takovém prostředí z vás opadnou jakékoli stresy, to nám věřte.

Stanete se šlechtici

Jak by se vám líbilo, kdybyste se mohli oslovovat titulem baron a baronka? Po hodinovém kochacím letu přistanete a za pár chvil už se tímto šlechtickým titulem budete pyšnit. Každý vzduchoplavec si totiž tradičně projde slavnostním křtem čtyřmi živly, který mu zajistí jak místo ve vzduchoplavecké rodině, tak i šlechtický titul. K vašemu jménu přibude ještě název vísky, u které jste přistáli. Tak si držte palce, ať má zvukomalebný název.

Že let balónem není to, po čem vaše touží? Nevadí

Na Adrop.cz najdete přes 700 zážitků: Od adrenalinových až po relaxační nebo výukové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hledáte netradiční zážitek pro dva? Vyzkoušejte let balónem