Menu
WomanOnly
Esoterika

Horoskop na rok 2021 pro všechna znamení. Koho čeká šťastný rok?

Taťána Kročková

Taťána Kročková

28. 12. 2020

Zajímá vás, jaký bude rok 2021 a co pro nás chystají hvězdy? Asi se všichni shodneme na tom, že kvůli jedinému viru, který není ani vidět pouhým okem, na rok 2020 celý svět jen tak nezapomene. Snad každý si přeje konečně už také více radosti, klidu, pevného zdraví, pocitu bezpečí, moudrých rozhodnutí a možnosti volně a svobodně se nadechnout. Chybí nám kultura, umění, mnohým lidem se hůře vydělává na živobytí. Můžeme v příštím roce očekávat zlepšení situace a efektivní řešení celospolečenských problémů? Co může nový rok 2021 přinést jednotlivým znamení zvěrokruhu?

Beran (21.3. – 20. 4.)

Rok 2020 pro vás byl zlomový a nátlakový. Spousta z vás řešila závažné osobní, vztahové či pracovní problémy, mnozí z vás jste změnili svou životní situaci, nebo jste čelili úrazům, zdravotním problémům či potížím se zuby. Někteří jste podléhali vzteku, jiní využili příval energie k tvoření, budování či pozitivním změnám. Nový rok 2021 vám celkově přinese velkou úlevu, protože ohnivý Mars přechází z vašeho znamení berana do znamení býka, a také známé duo Jupiter/Saturn si již spokojeně hoví ve znamení vodnáře, což vám, beranům, také značně ulevilo a dopomohlo k velké radosti. Už od začátku nového roku se tedy můžete cítit velmi dobře, svěže, s novým elánem a vírou v lepší zítřky.

V průběhu března nastane u vás období kdy se vám vlije nová krev do žil. Nezadaní berani mohou v této době potkat novou lásku. Vaším znamením bude procházet Venuše a hravý Mars se bude prohánět v blížencích. V průběhu května a června čekejte lehce krizovější situace. Nenechte se vyprovokovat a vyhýbejte se konfliktům, hrozí nahromadění emocí a afektivní výbuchy. Léto bude aktivní a příjemné, zrovna tak říjen a listopad, kdy můžete využít šance dokončit započaté projekty. V prosinci bilancujte, odpočívejte a nepouštějte se za každou cenu do něčeho, s čím zkrátka jen tak rychle nepohnete.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Zatímco rok 2020 byl pro býky velmi inspirativní a úspěšný, zejména po pracovní stránce, rok 2021 bude pro ně více náročný. Býk potřebuje mít vytýčen jasný cíl, za kterým si jde i přes velmi náročné překážky. Jen díky své houževnatosti dosahuje úspěchů. Přechod planety Mars ze znamení berana do býka pro býky znamená příval energie, ale i více komplikací zejména díky nepříznivým aspektům s nově příchozími planetami do znamení vodnáře. Počátek roku může být rozpačitý, unavený, netrpělivý a frustrující. Planeta Mars odejde ze znamení býka do blíženců v průběhu března, ale planety Jupiter a Saturn ve vodnáři ještě pobudou a mohou býky poněkud iritovat. Obzvláště proto, že býk potřebuje řád a je zvyklý, že cokoli si přeje, dokáže svou cílevědomostí dotáhnout do konce. Možná to najednou nepůjde. Nejkrizovější měsíc bude únor.

Jakoby se objevily mnohé životní zkoušky, které býka budou učit postupovat pomaleji a obezřetněji. Ale on to vydrží. V době kolem narozenin může býk očekávat příval nové energie. V průběhu května se ale situace nenadále vylepší, navíc Jupiter vstupuje do znamení ryb, takže bude pro býky v příznivém postavení. Přibude mnoho kreativní inspirace a úspěchů v tvůrčí a umělecké oblasti. Pokud se doposud nedařilo, nyní se vše v dobré obrátí. Bohužel si to však Jupiter brzy rozmyslí a poputuje zpátky do znamení vodnáře. Býci by měli využít příznivějšího období, které bude trvat přibližně do konce července, k dokončení započatých projektů. Další dobrý stimul býkům zajistí Mars v panně v průběhu srpna a září, konec roku pak bude pro býky také nadmíru příznivý.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci měli v roce 2020 neutrální postavení, jak se říká, ani ryba, ani rak. Ovšem to se v roce 2021 mění. Hodně samozřejmě záleží na individuálním postavení v planet v každém jednotlivém horoskopu. Planeta Jupiter a Saturn ve vodnáři tedy připravují blížencům v roce 2021 skvělou půdu pro osobní růst, množství tvůrčích projektů i úspěchy v pracovní oblasti. V průběhu ledna a února roku 2021 mohou blíženci prožívat příznivé období plné nových podnětů, ovšem průběh celého března i části dubna bude nejvíce motivující a činorodý díky procházející planetě Mars přes znamení blíženců i dalších rychle se pohybujících planet přes znamení berana. Květen i červen poběží ve stejném pohodovém duchu.

I léto bude pro blížence krásné a plné lásky. Rok 2021 může být pro blížence hodně zaměřen na vztahy a tvůrčí činnost, studium nebo uměleckou a tvůrčí práci. Až na drobné výkyvy a neúspěchy mohou prožívat naplněné období s novými podněty a výrazným osobnostním růstem, s překonáváním překážek a řešením dosud neřešených problémů.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

V roce 2020 raci neměli na růžích ustláno. Tranzitní planety ve znamení berana a kozoroha jim dávaly pěkně zabrat. Už od začátku ledna 2021 se však rakům značně uleví. Planeta Mars, dlouho okupující znamení berana, přechází do býka, což přinese rakům novou pozitivní energii a větší elán i hladký průběh všech aktivit, ať už pracovních či jiných. Toto období bude trvat v průběhu ledna a února, ale i nadále po celé jaro budou mít raci příjemné a radostné období.

Drobné napětí se může objevit v dubnu, v květnu pak raci mohou očekávat opravdový rozkvět. Právě jejich znamením raka projde planeta Mars, navíc další rychle se pohybující planety budou procházet znamením býka. Mělo by se dařit na všech frontách, a také v lásce. Příznivé období vydrží i v červnu a v červenci můžete očekávat další velký rozkvět, který by se měl týkat raků narozených v první dekádě. Velice příjemný bude i srpen, ke konci září a v průběhu října se dostaví drobné chmury, ale i tak vám vydrží dobrá nálada a pocit z dobře vykonané práce. Listopad a prosinec budou aktivní měsíce, ke konci roku určitě odpočívejte, energie půjde dolů.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lvi, váš minulý rok 2020 nebyl úplně nejhorší. Ať už se dělo cokoliv, nechyběla vám energie a motivace k práci. Na začátku roku 2021 vám ještě vydrží příval energie a s vervou se pustíte do svých projektů. Dařit se bude i v lásce a podnikání. Od necelé půlky ledna se však již dostaví vyčerpání, únava a pocit, že už je toho na vás moc. Dávejte si pozor na vaše nervy a nepřepínejte se, hrozí vám syndrom vyhoření či jiné zdravotní potíže. Leden a únor se tak stanou krizovými měsíci, určitě k vaší náladě přispěje i nevlídné zimní počasí, vy totiž máte rádi teplo. Opatrujte si kardiovaskulární systém, cévy a žíly, možná se vám špatně prokrvují končetiny. Také se zbytečně nerozčilujte, ať si nepřivodíte potíže se srdcem.

V průběhu března se ale začne blýskat na lepší časy, duben však opět bude krizový. Velice příjemné měsíce budou květen a červen. Na konci června a v průběhu července nezadaní lvi mohou potkat novou lásku, nebo si prožít intenzivní letní románek. Ani září lvy nenechá chladnými, pozor jen na pověstnou lví emocionalitu a výbušnost či majetnické sklony. Říjen bude velice příjemný, listopad už rozhodně méně, prosinec překvapí.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Pro panny představoval rok 2020 spoustu práce a povinností. Byl to ale také úspěšný rok, i když velmi náročný na fyzické síly i duševní schopnosti. Rok 2021 startuje poměrně dobře. V průběhu ledna se panny budou cítit plné síly a jako doma. Nový rok můžete využít k začátku nových projektů, budete plní energie a pracovního nasazení. Ani únor vás nezklame. V březnu dojde k oslabení. Bude třeba více zvolnit a odpočívat, možná ztratíte smysl toho, co jste s takovou radostí a vervou započali a vaše energie bude rozptylována do všech stran. Tento stav se razantně zlepší od konce dubna, kdy znovu najdete svůj ztracený směr.

Květen bude rovněž příjemný měsíc, na jehož konci si možná prožijete lehké zatmění mysli, ovšem červen bude přát lásce. Nezadané panny mají šanci potkat někoho nového a vnést do svého života trochu romantiky a žhavé vášně. Tento stav bude trvat i během července a srpna, takže si panny mohou prožít opravdu krásné léto, a koneckonců také babí léto. Na podzim opět hurá k práci a povinnostem, hlavu pryč z oblaků, bude potřeba začít řešit problémy. V listopadu a prosinci nastane útlum fyzické energie, ale nikoli té mentální – vaše opravdu pevná vůle něco zvládnout a dokázat vám zůstane.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Pro váhy nebyl rok 2020 vůbec jednoduchý, a to už z hlediska nedostatku lidského kontaktu a společenských zábav, natožpak nepříznivého postavení planet. Rok 2021 by měl ovšem vahám ledacos vynahradit. Svůj nesmírný pozitivní přínos bude mít pro váhy přechod planet Jupitera a Saturnu ze znamení kozoroha do vodnáře. Váhy se tak mohou těšit nejen na pocit úlevy, ale také na nové vize, zážitky a úspěchy v práci a podnikání. Lednová Venuše ve střelci jim může také okořenit milostný život a přinést spoustu radosti a zábavy. Únor bude pro váhy nesmírně inspirativní měsíc a březen přinese množství nové energie a velké kreativity a činorodosti.

Od začátku května však bude potřeba trochu zvolnit a pořešit si zdravotní a rodinné záležitosti. V červnu se situace výrazně vylepší, červenec bude krásný a zamilovaný, konec léta a podzim budou váhy prožívat také velice příjemné měsíce, které budou v podstatě trvat až do konce roku.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Rok 2020 byl pro štíry překvapivě úspěšný. Rok 2021 ale již tak úžasný nebude, přece jen třeba nechat Štěstěnu zazářit i v jiném znamení. Leden bude příjemný, únor již podstatně méně, ale v březnu se opět vše v dobré obrátí. Příznivé období bude také v květnu, kdy můžete čekat nový jarní příval energie, která vám rozproudí krev v žilách. Na začátku léta si však dejte pozor na zklamání v lásce a nenaplněná očekávání. V srpnu se vrhnete do nové práce a budete se snažit vše překonat. Je taky někdy dobré řídit se rozumem, vaše silné emoce někdy dokáží nadělat pěknou paseku. Konec léta a počátek září budou štíři prožívat velice pěkné období. Podzim, období kolem vašich narozenin a konec roku také nezklamou.

Celkově se dá u štírů předpokládat náročnější rok plný životních zkoušek, které však mnozí z nich dokáží s přehledem zvládnout. Dlouhodobě negativní aspekt totiž vytváří planety Jupiter a Saturn pohybující se znamením vodnáře.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelcům bylo v roce 2020 přáno. Snad nová láska či povýšení v práci, pevné zdraví a dostatek energie. Rok 2021 se mění, ale hvězdy střelcům budou přát nadále. Počátek roku bude velmi příjemný, radostný a úspěšný. Střelci si mohou užívat lásky či úspěchů v práci a podnikání. Mohou očekávat ve svém životě některé příznivé změny. Ani únor nezklame. V březnu se objeví drobné chmury, ale velkolepost roku 2021 vám přece nerozhodí sandál. Štěstěna bude po celý rok stát při vás, čeká vás osobnostní růst a mnohé životní změny, které vám i vašim nejbližším velmi prospějí.

Duben bude radostný a pozitivní měsíc. Mnozí střelci také mohou v tomto roce čekat legalizaci vztahů či přírůstek do rodiny. Červenec bude velmi intenzivním a zamilovaným měsícem. Pokud to nebude žádost o ruku, tak třeba nová láska pro nezadané. Srpen a září přinesou drobné starosti, ale velké radosti mohou i tak přetrvávat. Říjen, listopad a prosinec budou vcelku příznivé měsíce a celkově se dá říci, že pro střelce bude rok 2021 opravdu top!

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Jedním z dalších velmi postižených znamení postavením planet v roce 2020 je bezesporu znamení kozoroha. Po celý rok 2020 to kozorozi neměli vůbec jednoduché. Už od začátku roku 2021 se jim však nesmírně uleví a vše se obrátí v jejich prospěch. Začátek ledna sice ještě může trochu skřípat, ale úleva již nastala ke konci roku 2020 odchodem Jupitera a Saturnu ze znamení kozoroha. Mars z beranu odejde kolem 7. ledna do býka, proto mohou kozorohové oslavit své narozeniny se vší parádou. Během ledna a února budou kozorozi na výsluní, těšit se z nové energie, nápadů, cílů, podnětů, úspěchů v práci a podnikání. Tento čas využijte k dokončení důležitých započatých projektů, které jste dlouho odkládali, anebo začněte nové – úspěch bude zaručen.

Krizovějším měsícem bude pro kozorohy jako vždy duben a příznivým květen. Léto i začátek podzimu budou velmi příjemné, zrovna tak i měsíce listopad a prosinec.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Pro vodnáře byl rok 2020 velmi aktivní a inspirující. Neměli stání a hodně se toho událo. Rok 2021 jim přinese ještě větší vyvrcholení stávajících změn a událostí, ale i hodně starostí a expanzi dosud neřešených problémů. Hlavní příčinou je vstup Jupitera a Saturnu do znamení vodnáře, tyto planety budou mít tendence dělat s vodnáři pěkné pořádky, navíc planeta Mars nově v býku od ledna 2021 vytvoří nepříjemné napětí. Vodnáři z toho nevyjdou zrovna nejlépe. V prvé řadě je třeba zaměřit se na to, co je opravdu důležité a opatrovat si své zdraví a křehkou psychiku. Už v průběhu konce ledna a února v době vodnářských narozenin mohou vodnáři očekávat poměrně slušné životní zvraty a zásadní události. Může jít o potlačení osobní svobody a ryze vodnářské myšlení. Vodnáři zrovna nejsou ti, kteří by měli rádi nějaký řád. Mohou se objevit silné emoce a sklony k násilí a rebeliím. Bude potřeba silné vůle, kterou v sobě objeví ti vodnáři, kteří mají i nějaké planety v kozorohu. Budou se dít velké věci, a to celospolečensky.

Uklidnění situace a úleva nastanou už v březnu. V dubnu vodnáři značně pookřejí a začne se jim dařit. Květen opět lehce zklame, červen bude příjemný, léto a konec roku náročnější.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby si v roce 2021 polepší. Rok 2020 pro ně nebyl zase tak špatný, i když pro jejich citlivou povahu to nebylo to pravé ořechové. Leden 2021 bude relativně příznivý, přechod planety Mars do znamení býka rybám prospěje a přinese jim více houževnatosti, pevné vůle a odolnosti. Únor bude krizový, ale naštěstí to nebude trvat dlouho. Měsíce květen a červen budou velmi příjemné, ryby pookřejí. Důležitá událost pro ryby nastane v polovině května, kdy planeta Jupiter na chvíli navštíví jejich znamení. Může to být velmi šťastná a radostná návštěva, která ryby velmi příjemně obohatí. Jupiter v rybách však nezůstane dlouho a už na konci července se přesune zpět do vodnáře.

Další příznivé období nastane na podzim, v průběhu září a října, a konec roku také nebude pro ryby špatný.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Horoskop na rok 2021 pro všechna znamení. Koho čeká šťastný rok?