Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Hrady CZ 2012: Festivalová série začne na Točníku, skončí na Bouzově

Martin Peška

Martin Peška

12. 7. 2012

Putovní hudební festival Hrady CZ 2012 začíná už v pátek 13. července na hradě Točník a potrvá až do 1. září, přičemž koncerty budou každý prázdninový víkend. Série festivalů na českých a moravských hradech letos nabídne Tomáše Kluse, Mandrage či Nightwork.

Návštěvníci se letos mohou těšit také na Davida Kollera, Monkey Business nebo Mig 21. „Konkrétně na Točníku zahájí UDG, Buty nebo Vypsaná Fixa, areál bude otevřen od 18 hodin a první koncert začne o hodinu později,“ uvedla pro TOPZINE.cz mluvčí festivalu Martina Reková.

Přehled termínů a míst festivalu:
13. – 14. 7. Točník
20. – 21. 7. Švihov
27. – 28. 7. Kunětická hora
3. – 4. 8. Rožmberk nad Vltavou
10. – 11. 8. Veveří
17. – 18. 8. Hradec nad Moravicí
24. – 25. 8. Bezděz
31. 8. – 1. 9. Bouzov

Druhý den se má úvodní festival hradní šňůry přesunout do podhradí, kde na dvou velkých pódiích vystoupí třináct kapel a interpretů. První festivalový víkend uzavřou Chinaski a Visací zámek.

Festival, který nabízí výběr především z české pop-rockové scény, se koná vždy během dvou dní v blízkosti pěti českých a tří moravských hradů. Letos se kapely postupně představí na Točníku ve středních Čechách, Švihově u Plzně, Kunětické hoře u Pardubic, Rožmberku nad Vltavou v Jižních Čechách, Veveří v severní části Brna, Hradci nad Moravicí u Opavy, Bezdězu v Libereckém kraji a nakonec na Bouzově nedaleko Olomouce.

„Pro mnoho kapel, které mají možnost hrát na všech osmi zastávkách, je celý festival v podstatě takové hudební turné. Snažíme se tak dávat příležitost střídavě různým kapelám v závislosti na tom, zda například zrovna vydali novou desku nebo jsou aktuálně oceňované v rámci hudebních cen,“ uvedl jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták.

Loňský ročník série Hradů CZ navštívilo okolo 50 000 návštěvníků. Celý festival tvoří dvě části. Od roku 2005 zahájil svou existenci částí nazvanou České hrady.CZ, o pět let později organizátoři rozšířili letní hudební turné po hradech také na Moravu, kde se akce koná pod názvem Moravské hrady.CZ.

Letos se prý na žádost fanoušků do programu vrací zastávka na hradě Veveří. Ta nahradí Valtice, kde se konal festival minulý rok poprvé.

Vstupenky jsou ke koupi od 250 korun. Více informací a kompletní program na jednotlivých hradech na hradycz.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hrady CZ 2012: Festivalová série začne na Točníku, skončí na Bouzově