Menu
WomanOnly
Hubnutí

Hubněte s tukožroutskou polévkou: Za týden vás zbaví až pěti kil

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

7. 9. 2014

Zeleninový vývar, známý také jako tukožroutská polévka, slibuje po týdenní konzumaci úbytek váhy až o pět kilogramů. Vyzkoušejte náš recept a kila poletí dolů.

Potřebujete rychle zhubnout, ale nemáte čas na každodenní dřinu v posilovně nebo dlouhodobou dietu? Vyzkoušejte tukožroutskou polévku, která obsahuje pouze zeleninu.

Jak dieta funguje?

Tato dietní metoda rozhodně nepatří mezi racionální způsoby stravování. Organismus kvůli ní postrádá potřebné živiny a s největší pravděpodobností se u vás dostaví jo-jo efekt. Navíc nehubnete tuk, ale pouze svalstvo. Na druhou stranu se kil zbavíte rychle a organismus díky vysokému přísunu vlákniny pročistíte.

Celá dieta je založená na tom, že jíte výhradně tukožroutskou polévku – čím víc jí sníte, tím rychleji a více hubnete, připravte se ale na to, že vám nebude chutnat a druhý den ji nebudete moct už ani cítit. Spravit chuť si však můžete i jinými potravinami, které do jídelníčku přidáváte postupně podle přesného návodu.

Nejčastější mýty o hubnutí: Čím větší hlad, tím rychlejší hubnutí

Jak polévku uvařit?

Na polévku, kterou si uvaříte na celý týden, budete potřebovat:

7 velkých cibulí
2 zelené papriky
5 rajčat
1 menší hlávku zelí
1 kg mrkve
1 celer

Zeleninu (kromě rajčat) nakrájejte na menší dílky a 10 minut ji zprudka povařte. Plamen ztlumte a zeleninu vařte až do jejího změknutí. Pak přidejte rozmačkaná rajčata a na mírném plameni vařte dalších 15 minut. Polévku nesolte, případně dochuťte jen bylinkami.

Držte se týdenního plánu

  • První den by měla polévka tvořit největší část vaší stravy. Mimo ni můžete sníst kilo jakéhokoli ovoce, kromě banánů.
  • Druhý den vyměňte ovoce za zeleninu. Účinek polévky se tím umocní.
  • Třetí den jezte polévku opět v jakémkoli množství a jídelníček můžete doplnit libovolným ovocem i zeleninou.
  • Čtvrtý den si můžete dopřát, kromě libovolného množství polévky, také banán a jeden litr mléka.

Během celé diety je nezbytné dodržování pitného režimu. Polévka má totiž tendenci odvodňovat tělo. Denně proto vypijte alespoň dva litry neslazených tekutin.

  • Základem jídelníčku pátého dne na dietě je opět samozřejmě polévka, ke které si dopřejte alespoň 250 gramů vařeného kuřecího nebo hovězího masa a 6 rajčat.
  • Předposlední den si dejte dvě porce polévky a maso připravované bez tuku.
  • Poslední den se přinuťte sníst alespoň jednu porci polévky. Navíc si můžete dát suchou rýži a jakékoli množství zeleniny.

Tip! Klasickou variantu polévky jsme ozvláštnili rozmixováním změklé zeleniny a přidáním kari. Před samotným podáváním jsme navíc každou porci dochutili bylinkami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hubněte s tukožroutskou polévkou: Za týden vás zbaví až pěti kil