Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Ideální auto do města? Máme čtyři favority!

Sháníte auto, které bude stylové, bezpečné a ideální do města? Sestavili jsme pro vás seznam těch nejvhodnějších vozů, které jsou nejen hezké na pohled, ale navíc v nich převezete týdenní nákup a pohodlně s nimi zaparkujete i v přeplněných ulicích nebo v obchodním centru.

Kia Rio

Tento atraktivní vůz vám bude závidět i váš partner, a to nejen kvůli jeho modernímu sportovnímu designu. Každého nadchne i jeho důmyslný interiér, ve kterém nechybí intuitivní ovládání palubních systémů. Přestože se jedná o malé auto, rozhodně se v něm nebudete cítit stísněně. Například kufr nabídne objem přes 300 litrů.

Ještě ke všemu se jedná o auto mimořádně šetrné k naší planetě. S dieselovým motorem o objemu 1,1 litru se řadí k nejekologičtějším vozům, které jsou momentálně k dostání. V základní výbavě Comfort pořídíte auto už za necelých 300 tisíc korun.

Mini Cooper

Mini Cooper patří ke klasickým představitelům městských autíček. Pohodlně s ním zaparkujete, kdekoliv si usmyslíte, na druhou stranu však počítejte s tím, že do kufru dáte jen to nejnutnější. Mnoho prostoru nehledejte ani na zadních sedačkách, zvlášť pokud pokukujete po třídveřové variantě. Mini Cooper je prostě a jednoduše auto spíše pro mladé a bezdětné. Pořídit ho můžete již od 600 tisíc korun.

Fiat 500

Italské miniauto Fiat 500 se mezi ženami těší nebývalé oblibě. Z velké části za to může jeho hravost, osobitost a nezaměnitelný design, který dokazuje, že retro stále frčí. Jelikož se reálně jedná o auto pro dva cestující (a pár nákupních tašek), asi nikoho nepřekvapí, že se s ním perfektně parkuje. Kufr je ale dostatečný a vejde se do něj běžný nákup. Kromě toho máte možnost zadní sedadla sklopit, případně zcela vyndat, a pak Fiat 500 pojme i trochu větší předměty.

Aby toho nebylo málo, tak podle statistik spolehlivosti je i ojetý Fiat 500 výrazně spolehlivým autem. Jeho cena začíná na 365 tisících korun, pokud vás ale láká model s elektrickým pohonem, připravte si částku zhruba 730 tisíc korun.

Škoda Kamiq

Na našem seznamu nesmí chybět ani zástupce SUV, která jsou u žen velmi oblíbená. Ne všechna jsou však vzhledem ke svým úctyhodným rozměrům vhodná do města. Škodovka se to rozhodla vyřešit tím, že uvedla na trh své dosud nejmenší SUV označované jako městský crossover. Vůz vám díky své výšce poskytne skvělý přehled, ale přitom nemusíte parkovat přes tři místa. Kamiq je povedená záležitost za přiměřenou cenu od cca 505 tisíc korun.

Nezapomeňte na povinné ručení

Při koupi nového vozu si nezapomeňte sjednat povinné ručení, bez kterého byste správně neměla vůbec vyjet na silnici. Výběr toho nejvýhodnějšího vám usnadní jedna z mnoha kalkulaček, které jsou na internetu zdarma k dispozici. Myslete ale na to, že cena povinného ručení by neměla být rozhodujícím faktorem, a raději se zaměřte na obsah pojištění.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ideální auto do města? Máme čtyři favority!