Menu
WomanOnly
Esoterika

Indiánský horoskop. Jaké zvíře jste a jaké vlastnosti patří mezi vaše přednosti?

Taťána Kročková

Taťána Kročková

15. 12. 2021

Západní horoskop o dvanácti znameních zvěrokruhu zná každý, ale ani ten východní čínský horoskop s dvanácti zvířaty nezůstává pozadu. Svůj horoskop se zvířaty mají ale i Indiáni, kteří žili v úzkém sepjetí s přírodou a dobře znali povahu a chování divokých zvířat. Právě indiánský horoskop nabízí dvanáct znamení zvířat a jednom z nich se můžete poznat i vy.

Indiánský horoskop a jeho základní charakteristika

Husa (22. 12. – 19. 1.)

Sněžná Husa odpovídá našemu znamení Kozoroha. Je sněhově bílá a i o Kozorozích se říká, že mají často alabastrovou barvu pleti. Bílá barva odpovídá i symbolice sněhu a zimy právě v tomto období. Husy bývají urputné, nezdolné, svéhlavé a velmi ctižádostivé. Rády také opečovávají rodinný krb, umí leckoho schovat pod svá křídla, ale jakmile se jim někdo postaví na odpor, umí být řádně útočné. Ženy Husy bývají velmi dominantní a uštěpačné. Husy jsou také dost ctižádostivé, pracovité, ženou se za svými cíli a neumí moc odpočívat.

Vydra (20. 1. – 18. 2.)

Znamení Vydry odpovídá zimnímu znamení Vodnáře. Vydry jsou spíše samotářské, ale velmi nápadité, nezávislé, svobodomyslné a odolné. Umí si poradit v každé situaci. Jsou pracovité a tvůrčí, rády přijímají nové výzvy a ničeho se nebojí. Umí se přizpůsobit novým podmínkám, postarat se o druhé a vymyslet i to, co se zdá zpočátku nemožné. Mají bohatou fantazii a vizionářské myšlení.

Vlk (19. 2. – 20. 3.)

Znamení Vlka odpovídá našemu znamení Ryb. Vlk je mystik a vizionář, nedokáže být sám a potřebuje ke svému životu smečku. Je věrný a oddaný, za druhého by položil život. Je velmi citlivý a senzitivní, má dobré instinkty a reaguje na Měsíc. Je nesmělý a plachý, ale vnitřně neuvěřitelně silný. Když je potřeba, umí se postavit a bojovat za správnou věc.

Sokol (21.3. – 19. 4.)

Sokol v indiánském horoskopu odpovídá znamení Berana. Je chytrý, bystrý, progresivní a umí být bojovný i útočný. Má rád vzrušení a dokáže projevit pořádnou odvahu. Rád sleduje své vlastní zájmy a cíle, bývá spontánní, netrpělivý a někdy střemhlav vystřelí vstříc svému cíli, aniž by si to pořádně rozmyslel.

Bobr (20. 4. – 20. 5.)

Bobr odpovídá znamení Býka. Je pomalejší, zato velmi vytrvalý, praktický a pracovitý. Je rád, když je všechno hezké a takové, jaké si vybudoval. Je to budovatel, stvořitel, stavitel a tento člověk se i rád uplatňuje v těchto profesích. Bobr potřebuje na všechno delší čas, ale rozhodně to pak stojí za to. Je si vědom své síly, svého odhodlání a svého cíle. Potřebuje vizi a dobrý plán. Je to realista a spíše materialista.

Jelen (21. 5. – 20. 6.)

Skotačivý Jelen odpovídá znamení Blíženců. V indiánském horoskopu má Jelen rád svou družinu, které tak trochu šéfuje. Potřebuje společnost a zábavu, rád se učí a poznává všechno nové. Někdy se rozběhne neznámo kam a nevydrží na jednom místě. Není příliš stálý a utíká před problémy či závazky, ale je velice moudrý a schopný přesvědčit ostatní, aby ho následovali.

Datel (21. 6. – 21. 7.)

Datel je v přírodě léčitel. Odpovídá znamení Raka v západním horoskopu. V indiánském horoskopu je Datel moudrý, oddaný, milující přírodu a léčící stromy. Je dobrým rádcem i pro ostatní. Má rád svůj klid, ale je empatický a umí dobře naslouchat druhým. Chce také o druhé pečovat a usmiřovat konflikty.

Losos (22. 7. – 21. 8.)

Losos v indiánském horoskopu má velmi temperamentní povahu. Odpovídá znamení Lva. Miluje léto a vodu, rád cestuje a prožívá různá dobrodružství. Má rád společnost, zábavu, bývá dobrým vychovatelem svých dětí. Je to silná osobnost, má rád obdiv a uznání, je zvyklý vést a řídit ostatní a určovat jejich směr.

Medvěd (22. 8. – 21. 9.)

Medvěd v indiánském horoskopu odpovídá znamení Panny. Má rád svůj klid, ale je velmi praktický, pracovitý, vynalézavý, silný, ale i hravý. Rád se stará o své zdraví, je všetečný a zvídavý, s oblibou zkouší všechno nové. Také se dobře stará o svá mláďata.

Havran (22. 9. – 22. 10.)

Havran je znamení, které odpovídá znamení Vah, ale nemá svou charakteristikou ani daleko ke znamení Štíra. Je to pták, který si rád dělá své, je velmi inteligentní a protřelý, zvídavý i zvědavý. Umí vést druhé, potřebuje kolektiv, ale má i své temnější stránky života. Je však velmi komunikativní a přátelský, je symbolem komunikace a moudrosti.

Had (23. 10. – 22. 11.)

Tajemný Had odpovídá znamení Štíra. Je velice chytrý a protřelý, umí si získat pro sebe to své. Je ctižádostivý a cílevědomý, často jedná skrytě a nebojí se ani lhát, intrikovat a podvádět. Je úzce spjat se sexualitou, ale má rád svůj klid, ukrývá v sobě přirozenou moudrost a mívá velký zájem o duchovno či mystiku. Je to mocný symbol a člověk Had si je své moci vědom, anebo po ní obvykle touží. Zajímavé je, že i znamení Hada v čínském horoskopu odpovídá znamení Štíra v horoskopu západním.

Sova (21. 11. – 21. 12.)

Sova nebo sněžná Sova je významným znamením indiánského horoskopu. Představuje moudrost a duchovní poznání. Tyto zájmy mívají Střelci v západním horoskopu, ale zatímco ti jsou i správně střelení, srší humorem a mají rádi spoustu zábavy, Sova má ráda svůj klid a samotu, což už spíše odpovídá znamení Kozoroha. Každopádně Indiáni uctívají soví moudrost a sovy bývají jejími velkými rádci a učiteli, stejně jako spousta dalších zvířat. Pokud jste se narodili ve znamení Sovy, budete se pídit po vědomostech a hledat smysl života.

Ohodnoťte tento článek:
1,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Indiánský horoskop. Jaké zvíře jste a jaké vlastnosti patří mezi vaše přednosti?