Menu
WomanOnly
Krása

Jak bělit zuby doma? Vybělit je můžete třeba jedlou sodou

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

21. 10. 2013

Doba si žádá usměvavé jedince, jejichž běloskvoucí chrup je určitou známkou úspěšnosti. Jak ale dosáhnout světlejšího odstínu zubů, aniž byste museli ruinovat svoje peněženky?

Hned na začátku vás zklameme, na zuby bílé jako čerstvě napadaný sníh totiž ihned zapomeňte. Takové nemá téměř nikdo, samozřejmě až na hollywoodské hvězdy, které za svůj úsměv draze zaplatily. Odstín jejich zubů bývá vytvořen jinak než bělením, například porcelánovými fazetami.

Bílé zuby si žádají oběti

V honbě za běloskvoucím úsměvem musíte zapomenout na cigarety, kávu, černý čaj nebo červené víno. Ty totiž na sklovině zanechávají nejvíce skvrn a zuby tak ztrácí na své atraktivní bělosti.

Jak zuby vybělit doma?

Bělení zubů je možné i v pohodlí domova. A to speciálními bělícími prostředky jako jsou gely nebo speciální pasty. Většina těchto přípravků je postavena na účinku peroxidu vodíku. Ten se ve vyšších koncentracích používá v zubních ordinacích, pro domácí bělení je jeho koncentrace nižší a pohybuje se kolem 10%, abyste si neponičili sklovinu.

Gel nebo pasta se nanáší do aplikátoru, který pak přibližně hodinu nosíte nasazený na zubech jako taková umělohmotná rovnátka. Výhodou těchto přípravků je to, že jsou o poznání levnější (cena se pohybuje od 150 do 1000 korun) a jsou dostupné v každé lékárně nebo drogerii. Nevýhodou je pak to, že o několik odstínů bělejší úsměv budete mít zhruba až po čtrnácti dnech.

Bělící pudry

Bělící pudry obsahují nízkou koncentraci peroxidu, proto je nutné je používat několikrát denně. Bělícího efektu však dosáhnete až po několika měsících. Z tohoto důvodu je tedy vhodnější používat tyto přípravky spíše na udržení bělosti až po vybělení gelem. Pudry pořídíte v lékárně a stojí od 200 do 400 korun.

Víte, že…

Jakkoli žádoucí bílá barva zubů není u zubní skloviny normální. Podle častých názorů stomatologů by barva zubů měla odpovídat přibližně barvě bělma očí.

Přírodní čističe zubů

Nečekanými úspěchy při bělení zubů se mohou pyšnit i některé potraviny. Pokud chcete svůj úsměv rozzářit, vsaďte určitě na jahody. Podle babských rad se smíchávají se sodou a vzniklou kaší se pak zuby potírají.

Chrup vám také opticky rozjasní citron. Rozpůlený citron se jemně posype práškem do pečiva. Poté se lehce přitiskne na horní a následně spodní patro zubů. Zuby si ale hned nečistěte, mohla by se porušit jejich sklovina.

Správné čištění

Po každém jídle byste si měli ústa propláchnout, nebo ideálně vyčistit zuby. Ty si čistěte kartáčkem s jemnými měkkými štětinkami. Určitě také nezapomínejte na mezizubní kartáček, který použijte alespoň jednou denně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak bělit zuby doma? Vybělit je můžete třeba jedlou sodou