Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak bojovat proti kašli? Namíchejte si přírodní sirup z mrkve

Adéla Lišková

Adéla Lišková

23. 3. 2016

Vedle sněhu je i kašel jedním ze symbolů zimy. Jak se s nepříjemným pokašláváním a tvorbou hlenů vypořádat? Poradíme vám jednoduchý domácí recept.

Hlavní přísadou starověkého nápoje je mrkev. A ne náhodou, tato zelenina je totiž plná potřebných antioxidantů. Nápoj je vhodný jak pro dospělé, tak i pro děti, a kromě léčby kašle pomáhá také při vysokém krevním tlaku či cukrovce.

Co dokáže mrkev

Mrkev je našemu zdraví prospěšná v řadě věcí. Posiluje naší imunitu, detoxikuje a díky vysokému podílu vitamínů a antioxidantů dokáže pomoci při problémech s akné. Našim kostem dodává vápník, zlepšuje trávení a snižuje cholesterol, čímž podporuje zdraví srdečně-cévního systému.

Jak na to

Na výrobu sirupu budete potřebovat zhruba půl kila mrkve, med a čistou vodu. Omytou a oškrábanou mrkev nakrájejte na malé kostičky. Ty následně vložte do vody a vařte, dokud nezměknou. Vodu poté sceďte, ale pozor – nevylévat. Mrkev namixujte nebo rozmělněte na pyré.

Do vody, v níž se mrkev vařila, přidejte 3 až 4 polévkové lžíce medu a míchejte, dokud se pořádně nerozpustí. Nakonec přidejte pyré, znovu pořádně zamíchejte a sirup je hotový.

Použití

Sirup uchovávejte v ledničce, aby zůstal čerstvý. Užívejte jednu polévkovou lžíci třikrát až čtyřikrát denně. Do dvou dnů byste se měli cítit lépe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak bojovat proti kašli? Namíchejte si přírodní sirup z mrkve